Aktivitás, üzemidő
Az egyszeri tesztelő ennyi idő után már nem vár megváltást egy 30 dolláros óra sportkövetési képességeitől, tényleg. De a Mibro Watch C2 ezt az alacsonyra tett lécet is leverte. Az egyetlen dolog, ami többé-kevésbé pontos, az a lépésszámlálás, itt hasonló értékeket hoz, mint a másik csuklómon dolgozó Watch4 Classic. A pulzusmérés alapesetben óránként egyszer történik meg automatikusan, ha viszont sportolunk, akkor folyamatos, szóval elmentem edzeni…
Hirdetés
Meglepően sokféle edzéstípus van a listában (nem sorolom fel, mert felesleges karakterszaporítás, de tollaslabda, jóga és úszómedencés úszás is játszik, ami azt implikálja, hogy vízállósági szempontból ez még belefér), de speciel erősítő edzés nincs, szóval a “free training” lett a választásom. Egy óra után a Watch4 Classic 520 kalória elégetéséről számolt be, a Mibro pedig 250-ről, ez azért elég masszív eltérés. A pulzusmérés edzés alatt folyamatos, de nem ment 110 fölé, ami annak fényében irreális, hogy közben ömlött rólam a víz, ugyanakkor viszont nem lehet utólag visszanézni az edzés adatait még a telefonon sem. Tehát nincsenek grafikonok, görbék, de még sima számok sem a pulzustartományról és az intenzitásról, annyit mutat a felület, hogy az adott hónapban milyen edzés volt, az meddig tartott és mennyi kalóriát égettem el szerinte. A lépésszámláló az egyetlen, ami hellyel-közzel rendben van, egy kilométert futottam padon, a Mibro szerint 0.94 km volt a táv, a Samsung 0,98-at mondott ugyanerre.
Vonjuk le a tanulságot: a termék aktivitáskövetésre jobbára alkalmatlan. Viszont tényleg sokat bír az akkumulátor, szóval néztem alváskövetést is, de csak két fázis van az ébrenléten kívül: mély alvás és felületes, itt legalább van grafikon, ami zömmel egybevágott a Samsung által rajzolt hasonló diagrammal. A 270 mAh-s akkumulátor simán megy 8-10 napot teljes értesítéskezeléssel és óránkénti pulzusméréssel. A töltés is gyorsan zajlik, de azért a telep állapotának indikátora elég hektikus, volt olyan, hogy töltés közben jelzett egy értéket, bekapcsoltam a kijelzőt, kapásból jelzett két százalékkal kevesebbet.
Összegzés. A Mibro Watch C2 egy nagyon belépő szintű valami. Mutatja az időt, méri a lépéseket, kijelzi rendben az értesítéseket, de azokra nem lehet reagálni. A zenelejátszó vezérlése működik, a híváskezelés már kevésbé, sport célokra jobbára használhatatlan. A kapcsolódó alkalmazás gyenge, statisztikákat alig-alig mutat (mondjuk ha mutatna, abban sem lenne sok köszönet), a pulzusmérés pontatlan, az alváskövetés alapszintű. Az üzemidő azonban rendben van, a kijelző és az összeszerelési minőség is oké, de nálunk elég könnyen elvágja magát egy termék, ami ígér ugyan dolgokat, csak aztán azokat pontatlanul, nem, vagy gyenge minőségben hozza, a Mibro Watch C2 pedig erősen ebbe a kategóriába esik. 20 féle sportmód, haha, lehetne 30 is, csak elhatározás kérdése a jelek szerint, mert amúgy sem mér még csak közelítőleg sem pontosan. Plecsni biztosan nem lesz a részünkről, szerintem az egy jogos elvárás, hogy ha benne van szoftveresen egy funkció, akkor az működjön is rendesen, a híváskezelési anomália konkrétan idegesítő, nyilván egyértelmű, hogy 30 dollárért nem várható egy fantasztikus csoda, így tehát az olvasókra bízzuk, hogy érdemes-e megrendelni a jelzett hiányosságok fényében, mégiscsak feleannyi, mint egy Realme Watch 2, ami hasonló képességeket ígér, de azokat legalább teljesíti is, vagy egy Xiaomi Band 7 Pro, ami szintén jóval drágább, de megbízhatóan működik.
Bog
A tesztkészüléket a Cafago küldte ki a számunkra, a terméket itt lehet megvásárolni.