Mibro Watch C2 - tesiből kettes alá

Nem kell érte sokat fizetni, úgy néz ki, mint egy okosóra, ebből az óra stimmel, az okosságon még lenne mit fejleszteni.

Menü, app

Magyar nyelv nincs. Rendben, hogy egy óra menüje nem egy összetett valami, de nem mindenki kedveli, ha nem magyarul kommunikál a csuklóján levő termék. Az első beüzemeléshez okvetlenül szükségünk lesz a Mibro Fit nevű alkalmazásra, mert kapásból úgy indul a történet, hogy a dobozból kiemelt óra egy ordas nagy QR-kódot mutat és amíg nincs meg a telefonos kapcsolat, addig ez így is marad. Át kell esni egy gyors regisztráción, hogy legyen fiókunk, utána egy rakás helyen kell engedélyeket adni az alkalmazásnak (ha nem tesszük, akkor bukjuk az értesítéseket és néhány egyéb funkciót), utána össze tudjuk kötni az órát a mobillal.

Hirdetés

[+]

A Watch C2 menürendszere nem túl összetett, de meglehetősen logikus. Az alapkijelzőn sokféle óralap között lehet választani, mondjuk magán az órán alapból csak négyféle opciónk van, de az appon belül akad még több száz változat, ezek között vannak animált megoldások is, de interaktív számlapokat nem támogat a rendszer, vagyis olyan opció nincs, hogy a kezdőlap egy adott pontját megérintve kapásból a megfelelő alkalmazásba dob be. Saját számlapot is tervezhetünk egy szabadon választott fotó felhasználásával, de arra nem tehetünk ki adatokat, kivéve a pontos időt.

[+]

A főképernyőről jobbra-balra indulva teljes kijelzős widgetek között lapozhatunk (zenelejátszás vezérlése, időjárás, alvási és napi aktivitási összegzés és pulzusmérés), fentről a gyorsbeállítások jönnek le, lentről pedig az értesítések, de csak maximum öt, a régebbiek automatikusan mennek a levesbe. Az oldalsó gombbal jutunk a menübe, amely ikonos és listás is lehet. Itt sok meglepetés nincs, a szokásos bigyók (aktivitás, pulzus, véroxigén-szint, telefon megkeresése, zenevezérlés, időjárás) mellett van néhány extra. Ilyen az NFC tag, amivel fizetni nem lehet ugyan, de elvileg belépőkártya helyett fel lehet programozni az órát, mondjuk ehhez gondolom az üzemeltetési osztálynak is lesz egy-két szava. Van opció arra is, hogy az óráról indítsuk a telefon kameráját, na ez nem működik, csak fordítva, vagyis a telefonos appon belül indítjuk el, akkor az órán tudunk exponálni. Találtam egy menüpontot, az a neve, hogy “pressure”, de full nullát mutat mindig anélkül, hogy mértékegységeket láthatnánk, szóval csak tippelek a légnyomásra, de mivel nem kapunk értékeket, ezért lényegében tökmindegy.

[+]

Az értesítéskezelés meglehetősen fapados, de működik. A magyar ékezetek is megjönnek szépen, bár az emojik helyére csak kis négyzeteket rajzol a felület. Az értesítésekben annyi információ van, amennyi kifér három sorba, onnantól a többit nem látjuk. Viszont minden olyan alkalmazás notifikációja megjön, amit külön engedélyezünk. Ebbe a hívás is beletartozik, de azzal van baj, ugyanis addig oké, hogy rezeg az óra és kiírja a hívó nevét, de ha felveszem a telefonnal a hívást, akkor ez a rezgés és jelzés nem áll le. Ott nyöszörög a csuklómon, miközben már rég beszélek. Nem meglepő módon a DND sem szinkronizál, tehát vagy kézzel kapcsolgatjuk lefekvésnél, vagy beállítunk rá egy időzítést. Az egész felületben van némi trehányság, néha összecsúsznak a karakterek itt-ott, nem férnek ki a feliratok, ez a vékonyka betűtípus pedig az olvashatóságnak sem tesz jót. A sebesség azonban kielégítő és a reszponzivitás is megfelelő.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt