Meizu 15 Lite - hagyomány és villantás

Első hallásra az évfordulós széria legkevésbé érdekes tagja a Lite, de itthon pont egy olyan árkategóriába érkezett, ahol nagyot lehet tarolni. Nem mellesleg bivalyerős a konkurencia.

Bevezető, doboz

A feltörekvőben lévő kínai gyártók rendszeresen mondanak nagyot a saját tradíciójukról, gyakran 20-30 éves távlatokról beszélnek, miközben előtte soha, senki nem hallott róluk, és ha elég sikertelen lett az első néhány termék, akkor azóta sem. A Meizu szerencsére egy teljesen más kategóriába sorolható a kínaiak közt, az ő készülékeik mögött tényleg ott van a tizenöt éves múlt: 2003-ban kezdték hordozható zenelejátszókkal, a mobilos iparba pedig eleinte Windows CE-, majd az Android-alapú iPhone-másolatokkal érkeztek meg.

A hagyományos, 16:9-es képarány ma már inkább ritkaság
A hagyományos, 16:9-es képarány ma már inkább ritkaság [+]

A másfél évtizedes jubileumot három mobillal ünnepelték meg, és bár első blikkre a Lite verzió tűnik a trió legkevésbé érdekes tagjának, hiszen nincs benne dupla hátlapi kamera telés lencsével, optikai képstabilizátor, sztereó hangszóró vagy AMOLED kijelző, viszont egy olyan árkategóriába érkezik, ahol most nagy szükség van jó termékekre.

A Meizu a médialejátszók világából érkezett és a tizenötödik születésnapját ünnepli
A Meizu a médialejátszók világából érkezett és a tizenötödik születésnapját ünnepli

Az Eustock.eu küldte el nekünk a tesztmobilt, ami 79 900 forintos nyitóárával azoknak szól, akik a Meizu M6, Xiaomi Redmi 5 és Vernee M5 szintje fölötti hardvert és kamerát, de mélyen a OnePlus 6, Honor 10 vagy épp a Xiaomi Mi Mix 2S alatti árcímkét szeretnének. A flagship-killerekhez képest ez egy féláras modell, ehhez képest pedig meglepően kevés kompromisszumra késztet.


[+]

A dobozban például rögtön egy kellemes meglepetés, 18 wattos mCharge gyorstöltőfej pihen az USB Type-C kábel mellett, ezzel a 3000 mAh kapacitású akkumulátor kimondottan rövid idő alatt tölthető fel, legalábbis ami az első 50-60%-ot illeti. Ezen kívül természetesen jár egy SIM-tű is, és mivel az Eustock európai specifikációs terméket küld, nem fog hiányozni a B20, nem utolsó sorban pedig a friss, teljes értékű, többnnyire magyar nyelvű szoftver is biztató lesz az átlagfelhasználók számára.

Külső, kijelző

A kávamentesítés esztétikailag és praktikus szempontból sem rossz irány, ám van, aki az ehhez tartózó nyújtott kijelzőt és alkalmasint szenzorszigetet a pokolba kívánná. Gyártói oldalról pedig szinte csak a Meizu az, aki megmaradt a 16:9-es kijelzőknél, a 15 Lite előlapjára konkrétan egy 5,46 hüvelykes megjelenítő került, ahhoz képest pedig minimálisak a kávái, hogy van rajta egy előlapi ujjlenyomat-olvasó is.

Kisebbnek is érződik, mint a OnePlus 6
Kisebbnek is érződik, mint a OnePlus 6 [+]

A hagyományos, 1080 x 1920 pixeles LTPS IPS panelre egyszerűen jó ránézni. Élénk színek, határozott kontraszt, a 403 ppi-s sűrűségnek köszönhetően a kontúrok és a vonalak is markánsak. Hajszálvékony fekete keret öleli körül, de ez zavarónak egyáltalán nem mondható, jók a betekintési szögek is, a maximális fényerő pedig szintén mindenre elég, a tűző napsütésben is lehetett látni a tartalmát. Az érintésérzékelés kiváló, egyedül az automatikus háttérvilágítás, ami a megszokottnál jóval lassabban reagált a fényviszonyok változására.

Kijelző-teszt
Meizu 15 Lite Xiaomi Mi A1 Huawei P Smart Xiaomi Redmi Note 5
Képátló 5,45 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,6 hüvelyk 5,99 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 1080 x 1920 1080 x 2160 1080 x 2160
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő 545 nit 471 nit 536 / 576 nit 500 nit
Fehér fényerő (min.) 2,2 nit 1,9 nit 4,0 nit 1,1 nit
Fekete fényerő 0,44 nit 0,33 nit 0,35 nit 0,17 nit
Kontrasztarány 1239:1 1428:1 1534:1 2941:1
Színhőmérséklet 7984 K + kézi 7543 / 6810 K 7365 K + kézi 9331 / 8227 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A pici, kör alakú ujjlenyomat-olvasó fix, hozzáérve azonban mégis gombnyomás-érzetünk lehet – a Meizu kitűnően lemásolta az iPhone 7 óta ismert, speciális rezgőmotor működését, ami a haptikus visszajelzéseket adja bejövő híváskor és az olvasó használatakor is.

Nem a káva nagy, az olvasó kicsi
Nem a káva nagy, az olvasó kicsi [+]

A kávamentesség esztétikai élményét egyébként itt is a Flyme-féle vezérléssel lehet maximalizálni, ha elrejtjük a navigációs sávot, a kijelzőn alulról felfelé csúsztatva hozhatjuk elő az alkalmazásváltót, a gombhoz hozzáérve visszalépünk, megnyomva pedig bárhonnan a kezdőképernyőre jutunk. Itt sajnos nem azt a 100%-os hatékonyságot tapasztaltuk, mint egy-két korábbi Meizu modellnél, és az ujjlenyomat-olvasó alkalmankénti tévesztése is arra utal, hogy a szenzort alulméretezték. Mindenesetre megszokható és használható így.


[+]

Alulra jutott a multimédiás hangszóró, és ide tették a Type-C-csatlakozót, illetve a 3,5 milliméteres jack csatlakozót egyaránt. Akit zavar, hogy mostanában sokszor egy oldalra teszik a hangerőgombokat és a bekapcsolót, ismét jó hírt olvashat: előbbiek különálló billentyűkként a bal oldalt foglalják el, jobbra pedig a lezárógomb jut. Fölötte SIM-tálca, aki microSD-vel szeretné bővíteni a gyárilag 64 GB-ban megszabott tárolót, annak le kell mondania a dual SIM opcióról, kettő helyett egy nano kártyát fog tudni használni.


[+]

A 20 megapixeles, a telefont arcfelismeréssel feloldhatóvá tévő szelfikamera fölött egy érdekesség: a felső perem vékony, de széles hangszórórácsába integráltak egy fehér értesítési ledet, ami kellemesen pulzálva jelzi a felhasználónak, hogy olvasatlan értesítés van a háttérben. A hátlap egyértelműen másolja a fémes korszakból származó iPhone-féle designelemeket, de ez érdemben fel sem tűnik, a show-t a kör alakú, hat ledből állú vaku lopja el. A kamerapúp minimális, viszont középen van, így érezhetően billeg tőle a telefon.

Hardver, szoftverezettség

A tavalyi év egyik kedvenc középkategóriás rendszerchipje volt a Snapdragon 625, de nem feltétlenül teljesítmény, inkább energiahatékonyság szempontjából. A kapacitásaival sincs túl sok baj, egy jól optimalizált rendszerfelülettel szélsebesen tud működni, viszont ennyi pénzért már jóval erősebb Kryo magokat kínáló Xiaomi Redmi Note 5 is beszerezhető. A Meizu 15 Lite a Snapdragon 626-ot kapta meg, ami lényegében ugyanaz, mint a népszerű társa, csak 2 helyett 2,2 GHz-en tud pörögni a nyolcmagos Cortex-A53 processzor. A csíkszélesség 14 nanométer, az utasításkészlet természetesen ARMv8, mindehhez tartozik egy Adreno 506 grafikus chip és 4 GB RAM. A 64 GB-os tárolóból körülbelül 10 GB foglalt első bekapcsolás után.


[+]

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Meizu 15 Lite Xiaomi Redmi Note 5 Huawei P20 Lite Nokia 7 Plus
Rendszerchip Snapdragon 626 Snapdragon 636 HiSilicon Kirin 659 Snapdragon 660
AnTuTu Bench. 7.x 81893 pont 116335 pont 88428 pont 141622 pont
Geekbench 4.x (single/multi) 924 / 4464 pont 1345 / 4948 pont 939 / 3689 pont 1646 / 5875 pont
GFXBench Manhattan onscreen 9,7 fps 15 fps 8,7 fps 21 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 9,8 fps 16 fps 8,7 fps 23 fps
AndroBench Sequential Read 280,54 MB/s 278,06 MB/s 309,29 MB/s 274,34 MB/s
AndroBench Sequential Write 212,69 MB/s 210,83 MB/s 204,84 MB/s 209,59 MB/s
AndroBench Random Read 54,06 MB/s 64,96 MB/s 66,83 MB/s 53,88 MB/s
AndroBench Random Write 16,86 MB/s 17,43 MB/s 48,26 MB/s 18,02 MB/s

A teljesítmény-adatokon nem kellett meglepődnünk, és a benchmarkok számaitól elrugaszkodva sem tapasztaltunk furcsaságot, a Flyme OS 7 nagyon gyors működést hoz ezzel a chippel, az animációkat kikapcsolva egy-két éves csúcsmodelleknek megfelelő tempóval navigálhatunk a menüben, és ha 3D-játékokról esik szó, akkor sem vall azonnal szégyent, egy-egy komplexebb pályán fogunk némi akadozással találkozni, a játékra optimalizált telefonok világa egy jelentős nagyságrenddel feljebb indul árban.


[+]

A Flyme OS egy letisztult, mégis egyedi szoftveres környezet, ami ennél a konkrét példánynál a 7.1.2-es Nougat alapjaira épül egy februári biztonsági csomaggal, viszont Flyme-verzió szinten a legfrissebb, 7.0-s. Nagy változást nem kell elképzelni a korábbiakhoz képest, olyan funkciók érkeztek, mint az arcfelismerő, ami ugyan nem a leggyorsabb, viszont megbízhatóság szempontjából is erős középmezőny, amit nyújt. Jelentős részben magyarul tud kommunikálni, ugyanakkor számos angol nyelvű menüpont és beállítás marad a rendszerben, ezzel sajnos együtt kell élni.


[+]

A beállítások közti extrák közül az alkalmazásklónozót, a mozdításra történő kijelzőaktiválás lehetőségét, az értesítési sávra helyezhető aktuális hálózati sebességet, a vendég üzemmódot és a jelszóval külön védhető tárolórészt mindenképpen érdemes megemlíteni, a felülettel kapcsolatban pedig a betűméreten, a témán, a szemkímélő módon és a többi, magától értetődő opción olyan dolgokat is meghatározhatunk, hogy horizontális vagy vertikális legyen-e a legutóbbi alkalmazásokat megjelenítő lista, illetve engedélyezzük-e a felugró, buborékos értesítéseket. Az alkalmazásváltóból hozhatjuk elő az osztott kijelzős módot, illetve zárolhatunk is egy-egy programot, ami annyit takar, hogy a lehető legkésőbb igyekszik majd kilőni a háttérből a rendszer,


[+]

Hiába keressük az alkalmazásmenüt, akinek ilyesmire van szüksége, egy másik launchert hívhat segítségül, viszont logikusan mappáztak itt mindent, így nem tűnik átláthatatlan káosznak az egyébként korrekt felhozatal. A Google-szoftverek külön csomagban vannak, akárcsak az eszközök, ahol a számológép, frissítés, hangrögzítő, Migration Tool (ez természetesen csak az egyik telefonból a másikra történő átköltözést segíti), fájlkezelő és a megannyi hasznos érdekességet tartalmazó Eszközkészlet van.


[+]

A főképernyő első oldalán találjuk a Meizu-féle alkalmazásboltot, illetve a témakezelőt, a biztonsági szoftveren belül pedig a szokásos adatkorlátozást, telefonszám-feketelistát, energiahatékonysági sémákat és antivírust, illetve egy cache-ürítésért is bátran fordulhatunk ide. A Flyme-féle billentyűzettel ékezeteket bevinni nem könnyű, viszont előre telepítették a TouchPalt, ami máris egy jobb alternatíva, de természetesen a Gboard vagy bármi más pillanatok alatt letölthető az áruházakból. A Flyme-accounttal való bejelentkezés után beállíthatunk élő követést, illetve a feljegyzéseink biztonsági mentéseit is tárolhatjuk a Meizu-féle felhőben. Időjárási információk az AccuWeather adatbázisából érkeznek.

Kamera, video, audio

A Flyme OS 7-ben lévő kameraszoftver adott esetben AI és egyéb funkciókra is képes, itt azonban ilyesmikről nem értekezhetünk, a 15 Lite szimpla, 12 megapixeles Sony IMX362 kamerájához a szoftveres környezet is egyszerűbb, kimondottan gyorsan végig tudunk menni a funkciókon: vaku, HDR, időzítő, színszűrő, arcszépítés, illetve zoom. Bizony, hiába digitális, ott kell lennie az 1X-2X opciónak a programban, különben nem követi a friss trendeket. Az így készült végeredményeket lent meg is lehet nézni. Van még manuális lehetőség, ahol az expozíció-korrekció, az érzékenység, a záridő, a fókusz és a fehéregyensúly állítható, tág tartományokban.


[+]

Te is pont ilyen telefont használsz? Fotóztál vele? Töltsd fel a képeidet a Fototrendre, hogy mások is lássák, mire képes a kamerája!

A zoomolt képeken talán gyorsan emelkedjünk is felül, és koncentráljunk a lényegre. Az f/1,9-es apertúrájú optika és 1,4 mikronos szenzorméret áldásos hatásai láthatók a végeredményen, a dual PD-autofókusznak köszönhetően gyors az élesítés és az exponálás is villámgyorsan megtörténik. Gyakran nagyon jó szolgálatot tesz a HDR, de amikor nem használjuk, akkor is korrekt dinamikával, megfelelő részletességgel és vonalélességgel találkozunk, fotók esetén éjszaka sem hiányzik különösen az optikai stabilizálás, az enyhén meleg fényt adó körvaku pedig szintén jól teszi a dolgát, mobilos mércével különösen jó. Az algoritmus azért előszeretettel élesít az eredményekre, plusz az égen és az árnyékos helyeken egész sok képzaj fedezhető fel.


[+]

Komolyabb felbontással találkozunk a szelfikamera esetén, itt egy f/2-es optikához párosítottak 20 megapixelt, ne várjunk tőle sokat. Nappali és éjszakai kép. Fixfókuszos, és az eleve gyenge részletességét még tovább mossa az enyhe vagy erőteljes arcszépítő mód, és bár még a tükrözést meg a kompozíciós rácsvonalakat is beállíthatjuk, kijelzővaku nincs, ami a szokásos, szórakozóhelyen vagy koncerten lőtt szelfiket máris hendikepből indítja.

Videózásnál semmilyen stabilizálási opció sincs, viszont 16:9-en Full HD vagy 4K tartalmakat is rögzíthetünk, ami pedig még ennél a magas is értelmetlenebb ezzel a szenzorral, az a lassított mód, ami 720p-s és egyébként natívan csak 25 képkocka másodpercenként, de egyébként kétszeres slo-mot csinál, halvány minőségben.

Mobillal videózók tehát még mindig nem ebben az árkategóriában találnak profi alternatívát, viszont a zenei oldal pöpec. A jack csatlakozó erőteljes kattanása és fix pozíciója már jelzi, hogy a Meizu az audio-vonalról érkezett, de a beépített erősítő és a gyári hangzásvilág is kimondottan jól értékelhető, akár egy combosabb fejhallgatóval is kellemes volt zenét hallgatni vele, és ha valaki podcastokat hallgatna, a SquareSound hangszínszabályzóban lévő Pure Voice séma is meggyőző lesz.


[+]

Mono a hangszóró, tehát semmilyen tartalomfogyasztási szempontból nem kell tőle sokat várni, viszont a kategória átlagánál erőteljesebb és dinamikusabb. A szub-basszus tartományt persze teljesen kihagyja, viszont 100-120 Hz-től értékelhetően brummog. FM-rádió nincs, viszont van egy gyári videolejátszó, ami az összes tesztvideónkat gond nélkül lejátszotta: a H.263, a H.264, a H.265 és az Mpeg4 alapkódolásokon túl a DivX és az Xvid sem volt probléma, volt hangjuk az AC3-as klipeknek és 2K felbontású felvételek is jól néztek ki rajta. Egy rendkívül részletes 4K-felvétel azonban képfrissítés szempontjából már necces volt, és nagyon hamar megindult a hátlap melegedése is tőle.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Meizu 15 Lite két nanoSIM-et fogad be a hagyományos dual standby technológiával, és az EU-régiós változatok esetén teljes hazai LTE frekvenciatámogatással 300/50 Mbps-os elméleti maximummal a mobilhálózatokon. WiFi-szempontból kétcsatornás 802.11a/b/g/n/ac modullal netezhetünk, az érzékenysége átlagosnak, a Direct, hotspot funkciói pedig természetesnek mondhatók. 4.2-es Bluetooth dolgozik benne A2DP és LE protokollokkal, viszont AptX és LDAC kodekek említése nélkül, a Type-C-s, USB pedig 2.0-s adatátvitelre képes, és az MTP-n kívül együttműködik a digitális fülhallgatókkal is. Szintén pozitív a navigációs csomag, a GPS, a GLONASS és az A-GPS bevetésével pozicionál, tehát nem teljes a lista, mégis villámgyors és kimondottan stabil a jel.


[+]

Negatívumok listájára ugyanakkor sajnos felírható a beszélgetési hangminőség fogadói oldala, a hangszóró eleve a mobil legfelső sávján van, tehát kicsit úgy érezhetjük, mintha egy csempe élével telefonálnánk, az érdemi probléma azonban az, hogy a pici egység nem ad ki magából elég erős hangot. A másik oldalra tökéletes minőségű hang jut, zajszűréssel. NFC-t, légnyomásmérőt vagy infraportot ne keressünk, viszont a giroszkóp, a mágneses érzékelő és a gyorsulásmérő értelemszerűen megvan.


[+]

Értékelés: Meizu 15 Lite
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Nagyon jó üzemidőt vártunk a jól ismert rendszerchiptől, de a közepes eredmény miatt sem kell szomorúnak lennünk, a 4 órás átlag kijelzőidők napi használatban, bekapcsolt, közel maximum fényerőn járatott kijelzővel nappali melegben navigálva, folyamatos szinkronizálással megfelelőnek mondhatók, videós és böngészős tesztünkön kiderült, hogy nem elrugaszkodott érték a 8-9 órás bekapcsolt kijelző egy ciklusban, a 3000 mAh kapacitású, beépített akkumulátorral átlagosan 2 napos töltésekre be lehet rendezkedni. Ha sürgős a dolgunk és aggasztóan le van merülve a mobil, az mCharge gyorstöltőnek köszönhetően körülbelül fél órányi töltés után eljutunk 45-50%-ig, ami egy visszafogottabb napra elég is lesz.

Összegezzünk! Aki a hagyományos, 16:9-es kijelzőhöz ragaszkodva, mégis aránylag szűk kávákkal szerelt okostelefonként nézte ki magának a Meizu 15 Lite-ot, az biztosan nem fog benne csalódni, korántsem aprócska, de kézben tartható méretei vannak, kényelmes használni, és akár filmezéshez is remek partner. Letisztultan és jól működik a Flyme OS 7, noha az alapjai még az Android Nougat rendszerhez tartoznak, illetve teljes körűnek továbbra sem lehet hívni azt a magyar fordítást, amit kapott. A hardver, illetve a hozzá tartozó 4/64 GB-os tárolópáros nem egyedülálló a kategóriában, viszont minden további nélkül megállja a helyét. Egyszerű, de jó minőségű a hátlapján lévő 12 megapixeles kamera, hatékony a hátsó, hatledes körvaku is, az első, 20 megapixeles szelfiegység azonban nem feltétlenül váltja be a hozzá fűzött reményeket. Az arcalapú feloldás működésével nem tapasztaltunk problémát, ujjlenyomatok-olvasását azonban kevésbé profin látja el az aprócska biometrikus szenzor. Haptikus visszajelzések szempontjából tökéletesen sikerült lemásolni az Apple megoldását, a zenei oldal kapcsán pedig szintén nincs okunk panaszra.

Itthon egyelőre még nem kapható az évfordulós széria, viszont a legolcsóbb tagja is olyan kiválóságokkal fog megküzdeni a piacon, mint a dupla hátlapi kamerás és friss Android rendszerrel működő Xiaomi Mi A1, a Kirin 659-et és az EMUI 8.0-t felsorakoztató Huawei P Smart, a méretesebb akkumulátorral jobb üzemidőt ígérő, Snapdragon 636-os Xiaomi Redmi Note 5, esetleg az AMOLED kijelzővel szerelt, de szűkös tárolójú Samsung Galaxy J7 (2017). Szégyenkezni nincs oka a mezőnyben, a néhány napos használat alatt azonban zavaró volt a beszédhangszóró gyengesége, így az ajánlott minősítés helyett csak egy erős tetszett jár neki!

Meizu 15 Lite

szentkuti11

A tesztkészüléket az Eustock.eu biztosította a számunkra, köszönjük.

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Meizu 15 Lite
Meizu 15 Lite Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 143,6 x 72,4 x 7,5 milliméter
Tömeg 145 gramm
Színvariációk fekete, fehér/arany, fekete/vörös
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,46 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (403 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 626
Processzor típusa 2,2 GHz-es, nyolcmagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 506
RAM mérete 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 64 GB (kb. 54 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE B1/B3/B5/B7/B8/B20/B38/B40
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.2 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, hotspot, Direct
USB USB 2.0 (Type-C, MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van (GPS, Glonass)
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.1.2 (Nougat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthető
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Migration Tool, Eszközkészlet, TouchPal billentyűzet, App Store, Témák
Multimédia
Fő kamera 12 megapixel, IMX362, LED villanó, autofókusz
Másodlagos kamera 20 megapixel, fixfókusz
Videófelvétel 1080p@30fps, 4K@30fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó telepíthető
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, fény- és közelségszenzor, ujjlenyomat-olvasó, arcfelismerés
  • Kapcsolódó cégek:
  • Meizu

Azóta történt

  • Augusztusban jön a Meizu csúcsmodellje

    Az évfordulós széria után máris érkezik a Meizu zászlóshajója, mindenféle csúcsmodellre jellemző tulajdonsággal.

  • A Mi 8 SE-t pécézi ki magának a Meizu X8

    A 16-os sorszámú csúcskészülékek mellett a Meizu ígérete szerint befut majd egy felső-középkategóriás ajánlat is, amely a Xiaomi Mi 8 SE-vel veheti fel a kesztyűt.

  • Meizu Pro 7 - jó a műsor

    A Meizu dupla kijelzős készüléke főleg egyedi, mármint megjelenés szempontjából, azon kívül viszont nem annyira izgalmas, mint amilyennek elsőre gondolnánk. Cserébe kiegyensúlyozott és minőségi.

  • A TENAA-s Meizu 16 képek rondák, mutatok szebbet!

    Konkrétan a Meizu alelnöke döntött úgy, hogy a Kínai Hírközlési Hatóságnál felbukkant Meizu 16 és 16 Plus képek nem elég előnyösek, ezért közzétett néhány hivatalosat.

Előzmények

Hirdetés