LG V30 bemutató

Nem tudjuk, hogy pontosan mikor, de Magyarországra is eljut majd az elképesztő P-OLED kijelzővel, HiFi-minőségű DAC-val és két kamerával felvértezett csúcsmodell.

Multimédia, összegzés

A LG kamerákkal kapcsolatos elképzelése a G5 óta nem változott, továbbra is két lencse van a hátlapon, amelyek közül az egyik kvázi átlagos (pontosabban a mai átlagnál egy nagyon picit kisebb), a másik pedig különösen nagy látószöggel rendelkezik. Számokban kifejezve ez 71 és 120 fokot jelent, ez utóbbi kisebb, mint a G6 125, illetve a G5 135 fokos látószöge, de így is bőven elég széles ahhoz, hogy különleges felvételeket lehessen készíteni vele. A szenzor mindkét lencse mögött egy 16 megapixeles Sony IMX351, a kisebb látószögnél adott az optikai képstabilizátor, valamint a lézeres és fázisérzékelős autófókusz, a széles látószögnél nincs sem stabilizáció, sem autofókusz. Az f/1,6-os apertúra az éjszakai felvételeknél sokat segíthet, viszont az általunk tesztelt készülék valószínűleg még nem végleges a kamera szoftverének szempontból, éjszaka ugyanis nem brillírozik annyira, mint tehetné. A vaku egy sima, ledes megoldás.


Videofelvételnél bekapcsolható a HiFi hang, hiszen a minőségi DAC és a több mikrofonból álló, aktív zajszűréses rendszer ezt is lehetővé teszi. Az viszont nem biztos, hogy minden eszközön le is tudjuk majd játszani a 24 bites hangot. [+]

Videózás terén sem lehet ok panaszra, legalábbis papíron. A pro videós mód már az elődöknél is kimondottan hasznos volt, most azonban tekertek még egyet a dolgon: a digitális zoom mostantól nem csak központosan, hanem akár a kép valamelyik szélére, finom átmenettel is megtörténhet, és bár itt értelemszerűen kell minőségromlással számolni, alkalomadtán kimondottan jól jöhet a dolog. MPEG4-ben rögzíti a maximum 4K@30 fps sebességgel elkészülő videókat. Full HD-ban 60 fps-t tud, 720p-ben 120 fps a natív képkockasebesség, de a slo-mo mód egyébként 8-szoros lassítást is enged. A szelfiknél válthatunk nagy, illetve normál látószögű képek felvételek között, de ez csak szoftveres extra, egy darab, 90 fokos perspektívát adó kamera van itt.

A kamerát kezelő szoftverről lehetne részletesen is írni, de abból a szempontból felesleges, hogy nagyon jó, gyakorlatilag mindent tud, amit elvárhatunk egy efféle eszköztől. Nyilván van manuális mód mindenféle beállítási lehetőséggel, amúgy pedig kezes, menüjének felépítése logikus. A képminőségről árulkodjanak a fenti felvételek, nagy elemzésbe tényleg felesleges lenne belemenni, mert ezek egy hangsúlyozottan nem végleges készülék kamerájának a szülöttei. Tesztvideókból kettőt töltöttünk fel, az elsőnél úgy általában a képminőséget lehet megnézni, a másodiknál pedig a már említett point-zoomot próbáljuk bemutatni.

Hirdetés

A V-széria eddig is kedvelt mind az audiofil-felhasználók, mind a lejátszókra több millió forintot nem elköltő, de a minőségi zenét kedvelő felhasználók körében is, nem véletlenül: a V10 és a V20 egyaránt kimagasló minőséget nyújtott az okostelefonok mezőnyében. A jó hír, hogy a koncepció a V30 esetében sem változott, és nem az a lényeg, hogy van egy B&O Play minősítés, meg egy logó hátul, hanem az, hogy a DAC az ESS Sabre ES9218P, ami egyébként ugyanaz, mint a V20-ban lévő 32-bites, 394 kHz-es Quad digital-analóg átalakítóval szerelt egység, a hangsúlyt inkább a szoftveres finomhangolásokra helyezték. Ennek megfelelően kerültek bele digitális szűrők, amik értelemszerűen még a konverzió előtt optimalizálják stílushoz a hangzásvilágot (kizárólag kábellel érhető el a funkció), és tudják nagyobb terűre, lágyabbra avagy tisztábbra, nyersebbre, részletgazdagabbra csinálni a végeredményt. Megmaradt a nagy impedanciás mód, ezt már ismertük korábbról. A hangminőség pedig a gyakorlatban tényleg lenyűgöző, egy normális fej- vagy fülhallgatóval (még a gyárival is) egy laikus is meghallja a különbséget, akár jobb minőségű MP3 felvételeknél is, a komolyabb állományoknál pedig tényleg nincs kérdés. Szélesebb a tér, a háttérben korábban nem is hallott hangszerek csendülnek fel, a hangok pedig gyönyörűen elkülönülnek egymástól. Ez egy olyan dolog, amiben az okostelefonok még fejlődhetnének, remélhetőleg erre a szintre.

Bővítették a zenei beállítások lehetőségét Bővítették a zenei beállítások lehetőségét
Bővítették a zenei beállítások lehetőségét [+]

Az akkumulátor kapacitása 3300 mAh, ami elégséges értéknek tűnik a kisebb fogyasztású rendszerchip és a P-OLED kijelző meglétének fényében. Az üzemidő szempontjából nem is kell csalódnunk: az előszériás készülék egy napig minden körülmények között kibírja nálunk egy töltéssel. Ennél többet csak a végleges V30-ról fogunk tudni mondani.


[+]

Nem tudjuk, hogy az LG V30 mikor érkezik majd meg Magyarországra, ahogy azt sem, hogy mennyibe fog kerülni. Nem lesz olcsó, most úgy néz ki, hogy 250 és 300 ezer forint között mozoghat majd, ami tényleg a legfelső kategória. Ezért cserébe viszont kapnak is majd valamit a felhasználók, hiszen a küllem gyönyörű, az anyaghasználat minőségi, a kijelző bámulatos, a hardver a lehető leggyorsabb, a szoftveres rész korrekt, a zenelejátszás pedig kimagasló minőségű. Egyedül a dupla kamerás rendszerbe lehet belekötni, mert bár a széles látószögű fotók tényleg bámulatosak, a piac többi szereplője nem ebbe az irányba ment el, valószínűleg nem véletlenül, az elmosott hátterű portréfelvételek azért népszerűbbek, mert azokon az emberek mutatnak jól, márpedig a közösségi hálózatokon ezek a felvételek mennek, az kevésbé fontos, hogy a katedrális elférjen egy képen. Ettől függetlenül szégyenkeznie képkészítés terén sem kell a V30-nak, szuper és egyedi készülék. Pont erre van most szüksége az LG-nek.

Bocha

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés