Hirdetés

LG Stylus 2 - phablet, aminek tollas a háta

A dél-koreaiak méretes, 5,7 hüvelykes kijelzőjével szerelt okostelefonja középkategóriás hardvert kapott, az igazi érdekessége viszont a hátlapból kicsúsztatható kapacitív toll.

Bevezető, tartozékok

Kell érintőceruza, vagy nem kell érintőceruza egy okostelefonhoz? Ez a téma nagyon sokakat foglalkoztat, az viszont biztos, hogy az Apple néhai vezére, Steve Jobs mondta, hogy a kapacitív érintőkijelzők véget vetnek a PDA-k nehézkes kezelhetőségének, hiszen a képernyő irányítására immár az ujjunk is bőven elég. Az almás vállalat egyébként tartotta is magát ehhez az elvhez, egészen az iPad Pro megjelenéséig, amihez már lehet vásárolni ilyen kiegészítőt. Fordult kicsit a kocka. De vajon mikor hasznos egy ilyen ceruza? Csak a nagy, vagy a kisebb megjelenítők esetén is jó szolgálatot tehet? Talán inkább az előbbire voksolnánk, így tett például a Samsung is, akik a Note sorozattal tették megkerülhetetlenné az efféle kiegészítők használatát, és olyan különböző szolgáltatásokat építettek köré, amivel még több feladatot lettek képesek ellátni az eszközök.

Elég nagy tepsi, de legalább vékony és kezelhető
Elég nagy tepsi, de legalább vékony és kezelhető [+]

A PhoneArena még tavaly készített felmérést, hogy ki mennyiszer használja a tollat, és mindössze 22 százalék mondta azt, hogy ők minden nap előveszik rajzolgatásra, dokumentumok készítésére. Egyelőre talán ez is lehet az oka, hogy sok gyártó nem foglalkozik az ötlettel, ám az LG mindig próbál élen járni az innovatív dolgokban, ők a nem meglepő módon Stylus névre keresztelt terméksorozattal kívánják meg felkelteni a felhasználók érdeklődését. Ennek tagja volt a tavalyi csúcsmodell után bemutatott G4 Stylus, és ennek része tesztalanyunk is, ami már csak Stylus 2 névre hallgat. A gond a számozással van, hiszen ez a termék maximum csak egy ráncfelvarrás, a tárhelymennyiségen kívül kvázi nincs előrelépés az elődhöz képest, mégis többe kerül, és a tollhoz sem tartozik annyi extra funkció, amit talán elvárnánk.

Meglehetősen egyszerű doboz, a szokásos tartozékkínálattal
Meglehetősen egyszerű doboz, a szokásos tartozékkínálattal [+]

A készüléket, mely az XXL GSM-től érkezett, meglehetősen minimalista dobozba csomagolták, amin a megnevezésen kívül – stílusosan – csak egy rajz látható a kiegészítőről. A csomagolásban kevés érdekességet találunk, a mobilon kívül mindössze egy microUSB kábelt, egy 1,2 amperes töltőfejet, valamint egy normál kialakítású, hívások kezelésére alkalmas headsetet.

Külső, kijelző

A készülék ezüst, barna és fehér színekben kapható, az első kézbevétel után pedig az tűnt fel, mennyire vékony, nem meglepő, hogy a 155 x 79,6 x 7,4 milliméteres dimenziók is erről árulkodnak. Ettől persze még nem lehet egy kézzel átérni a képernyőt, egy hatalmas, lapított tepsi, ami 145 grammot nyom, viszont hosszabb ideig tartani sem nehéz, egész jó az ergonómia. A összeszerelési minőség hibátlan, nem recseg vagy ropog a ház, bármennyire erőltetjük, az anyaghasználat pedig a kategóriának megfelelő, lévén műanyag és üveg elemek váltják kívülről egymást. A mobil nem vízálló, nem is felel meg semmilyen IP-szabványnak.

A kapacitív toll és a kijelző kiváló párost alkot
A kapacitív toll és a kijelző kiváló párost alkot [+]

Kijelző-teszt
Mérés LG Stylus 2 Xiaomi Redmi Note 2 TC One X9 dual sim Meizu m2 note
Fehér fényerő 370 nit 446 nit 411 nit 448 nit
Fekete fényerő 0,28 nit 0,42 nit 0,37 nit 0,4 nit
Kontrasztarány 1320:1 1111:1 1110:1 1151:1
Színhőmérséklet 8938 K 6797 K + kézi 7720 K + kézi 7647 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Bőven a phabletek szegmensébe sorolható tesztalanyunk, köszönhetően az 5,7 hüvelykes IPS kijelzőnek. Ekkora területen már azért legalább Full HD felbontást remélnénk, ám meg kell elégednünk 720 x 1280 pixellel, ami 258 ppi-s képpontsűrűséget jelent, vagyis pont ugyanazt kapjuk, mint az elődmodell esetén. A betekintési szögeket nem érheti kritika, mindenhonnan jól látható a tartalom, a fényerő sem csökken jelentősen, bár nincs nagyon sok, amiből ezt megtehetné, hiszen azért nem annyira világos a megjelenítő, erősebb napsütésben már keresni kell az árnyékos helyeket. Az érintésérzékenység szuper, a többujjas mozdulatokat vidáman kezeli a telefon, ugyanígy az érintőtollal is kiváló párost alkot. Alul mindössze az LG felirat látható, felül pedig a 8 megapixeles kamerával, a beszélgetési hangszóróval, a fény- és közelségérzékelő szenzorokkal, valamint az értesítési leddel találkozunk.

Vékony, kecses, minőséget sugárzó oldalak
Vékony, kecses, minőséget sugárzó oldalak [+]

A lekerekített oldalaknak köszönhetően kényelmes a telefon fogása, kellemesen belesimul a tenyerünkbe. A fémszerű keret plasztikot jelent, fényes bevonattal, ez a kombináció egész jól néz ki. A jobb és a bal szélen sem találunk semmit, ellenben a felső részen már igen, hiszen innen lehet kihúzni a kapacitív ceruzát, amit a mobil azonnal érzékel és felvillantja a kompatibilis funkciókat. Szerencsére csak egyféleképpen lehet visszahelyezni. Alulra került a 3,5 milliméteres jack és a microUSB 2.0 csatlakozó.

Hátul találhatók még a gombok, a burkolat fémszálas hatást kelt
Hátul találhatók még a gombok, a burkolat fémszálas hatást kelt [+]

A hátlap szintén műanyag, körkörösen fémszálas motívumokkal díszítették, sokkal dizájnosabb, mint egy sima matt felület, nem gyűjti az ujjlenyomatokat, egyáltalán nem csúszós. Felülre szerelték a 13 megapixeles kamerát, közvetlen szomszédságában villog a ledes vaku, balra lent pedig a hangszórót lelhetjük fel. Ezek között nyomogathatjuk a gombokat, a hangerőszabályzó és a bekapcsoló billentyűk is itt kaptak helyet, valószínűleg ez az utolsó ilyen kialakítású LG telefonok egyike. A borítás könnyedén lekapható a helyéről, a dél-korai gyártó főszereplőnknél sem mellőzte a cserélhető akkumulátort, a telepet ki kell vegyünk, hogy a microSIM és a microSD foglalataihoz hozzáférjünk.

Hardver, szoftverezettség

A Stylus 2 hardveres téren szinte semmi komoly fejlődést nem mutat a korábbi modellhez képest, ugyanúgy egy 28 nanométeres csíkszélességű, 64 bites Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916) rendszerchip lakozik belsejében. Az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab, 1,2 gigahertzre skálázott Cortex-A53 mag dolgozik, a grafikus feladatokért az Adreno 306 grafikus gyorsító felel. Érdekes döntést hozott az LG tárhely és RAM terén, az előd ugyanis 1/8 és 2/16 gigabájtos változatokban volt kapható, tesztalanyunk azonban csak egy kivitelben létezik, méghozzá 16 gigabájtos tárolóegységgel és 1,5 gigabájtnyi rendszermemóriával felszerelve. A szoftver nagyjából 6 gigabájtot emészt fel, a többi használható fel szabadon, a microSD bővíthetőség segít a multimédiára éhesebb felhasználókon, az applikációkat azonban nem telepíthetjük fel rá. A rezgőmotor nagyon erős, érezhetően megremegteti a nem éppen apró készüléket.

Más képernyővel nem működik együtt a stylus, ezzel viszont annál inkább
Más képernyővel nem működik együtt a stylus, ezzel viszont annál inkább [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG Stylus 2 Meizu m2 note ZUK Z1 Xiaomi Redmi Note 2
Rendszerchip Snapdragon 410 MediaTek MT6753 Snapdragon 801 MediaTek MT6795
AnTuTu Benchmark 5.x 27496 pont 31310 pont 48110 pont 49170 pont
Vellamo Browser 1911 pont 1903 pont 3371 pont 2460 pont
Vellamo Metal 880 pont 832 pont 1523 pont 1355 pont
Geekbench 3 (single) 465 pont 562 pont 1006 pont 911 pont
Geekbench 3 (multi) 1402 pont 2662 pont 3032 pont 4594 pont
GFXBench Man. onscreen nem indult el 4,2 fps 12 fps 7,9 fps
GFXBench Man. offscreen nem indult el 4,2 fps 11 fps 8,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,6 fps 12 fps 28 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,1 fps 12 fps 26 fps 23 fps

Mindössze három ellenfelet tudtam berakni a táblázatba, de tisztán látszik, hogy a hasonló árkategóriájú készülékeket mennyivel erősebb hardverrel szerelték fel, pedig egyikben sem friss fejlesztésű lapka dübörög. A Stylus 2-ben lévő kijelző és belső komponensek jól összedolgoznak, addig semmi gond nem üti fel a fejét, ameddig egyszerűbb programokat nyitunk meg. Az alkalmazásváltóból való kilépés sem döccenti meg a rendszert, bár a kevés memória miatt túl sok appot nem tudunk a háttérben tartani, ezeket szinte mindig újratölti a szoftver. Az összetettebb applikációk már lassabban futnak, ahogy a játékokkal is csínján kell bánni, bár legalább még komoly terhelés esetén sem fog melegedni a telefon.

A főképernyő (szerkesztőnézete) és a tollhoz tartozó programok A főképernyő (szerkesztőnézete) és a tollhoz tartozó programok
A főképernyő (szerkesztőnézete) és a tollhoz tartozó programok [+]

A készüléken már a legújabb LG-s kezelőfelülettel megfűszerezett Android 6.0 Marsmallow operációs rendszer dolgozik, egyedi ikonkészlettel és elemekkel. Nincs már klasszikus értelemben vett menü (ahogy a G5-ön sincs), vagyis minden programot, widgetet és mappát a főképernyőkről érünk el. A felülről lehúzható információs sávban találjuk az értesítéseket, a gyorsbeállítások parancsikonjait (sorrendjük személyre szabható), valamint a fény- és hangerő csúszkáját. A beállításokban leljük fel a Ne zavarj módot, amivel némíthatjuk a mobilt, persze megadhatunk olyan névjegyeket, akiktől bármikor fogadjuk a hívásokat, SMS-eket.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

Az alul található szoftveres vezérlőgombok módosíthatók, megadhatjuk, hogy az információs függöny lehúzásának, a kezdőképernyőre ugrás, a visszalépés, az alkalmazásváltó, rögzítés+, a kettős ablak (két külön program nyitható meg egymás mellett/alatt) és a QSlide elérését biztosító billentyűk milyen kiosztásban jelenjenek meg, sajnos arra viszont már nincs lehetőség, hogy programot szerint beállítsuk, mikor legyenek láthatatlanok. Van Reader Mode, vagyis olvasómód, ilyenkor sokkal sárgásabb és tompább színek jelennek meg. A névjegyzékben szereplő személyekhez fénykép, e-mail, név, telefonszám, cím, jegyzet, csengőhang rendelhető. A szöveges üzenetek buborékos formába rendeződnek, az elküldött SMS-ekről kézbesítési jelentés is kérhető.

A legördülő információs függöny és az alkalmazáskezelő A legördülő információs függöny és az alkalmazáskezelő
A legördülő információs függöny és az alkalmazáskezelő [+]

A kapacitív tollat kivéve azonnal felugranak azokat a programok, amikben tudjuk használni, ilyen a Pop Memo (felugró ablakban jegyzetelhetünk), a Rögzítés+ (képernyőképre írhatunk), a Pop Scanner (kamerával lőtt fotót színesíthetjük), és a QuickMemo+ (szintén jegyzetprogram). Ezekben a rajzolást segíti a ceruza, de ugyanezeket a feladatokat az ujjunkat is végrehajthatjuk, így az a helyzet, hogy stylus ide vagy oda, sokkal előrébb nem leszünk, mintha egy sima kiegészítőt vásárolnánk, maximum egy picit precízebb bevitelre számíthatunk. Az előbb említetteken kívül az alkalmazáskínálat alig több, mint ami a gyári androidos telefonokon megtalálható, mindössze a később részletezett DAB+ és a Menedzsment (energiatakarékosság, tárhely és RAM kezelése) számít különlegességnek. Van még kamera, számológép, YouTube, zenelejátszó, galéria, hangrögzítő, Térkép, számos Google app, naptár, ébresztőóra, e-mail kliens.

Kamera, multimédia

A hátlapra szerelt kamera maximum 13 megapixel felbontású képeket és 1080p-s videókat tud rögzíteni, szelfizni 8 megapixelben tudunk, íme egy tesztkép. Sajnos nincs semmi extra, vagyis sem PDAF, sem lézer nem segít, hogy a fényképező gyorsabban fókuszáljon, utóbbi nem ártott volna, és valószínűleg az LG-nek sem került volna sokba. A szoftveres menü még a régi G3-as időket idézi, minimális beállítási lehetőségekkel. Ezek közé tartozik a HDR, vagy éppen a panoráma, és ennyi, manuális konfigurálás nincs, vagyis nem tudunk babrálni sem a fehéregyensúllyal, sem az expozíció-korrekcióval. Adott az időzítő (2 és 10 másodperces), a hangra exponálás (különböző szavak kimondása esetén), valamint a képarány és a filmek felbontásának megváltoztatása.

A kamera keresőképernyője
A kamera keresőképernyője [+]

Többféle időjárási viszonyok között is helyt kellett állni a telefonnak, és nagyjából ugyanolyan szinten teljesítette ezeket a feladatokat. A dinamikatartomány nem rossz, a HDR mondjuk sokat tud világosítani a sötétebb részeken. Általánosságban elmondható, hogy korrekt a részletesség, bár megfigyelhető túlélesítés, ez az LG kameraszoftvereire elég sokszor jellemző. A vonalélesség nem rossz, látszódnak a távolban lévő feliratok és tárgyak is, kromatikus aberráció vagy durvább beégés nem fordult elő. A vaku remek, messze elvilágít, a fehéregyensúlyt sem szúrja el a program. Éjszaka már kevésbé vidám a helyzet, jobban elmosódnak a dolgok és sötétek a felvételek. A Full HD felbontású próbavideó sem maradt el, ami folyamatos, ám látszik, hogy az OIS nagyon hiányzik, egy kis kézremegés is érződik.

A vaku messze elvilágít, a kamera közepesen jó képeket készít
A vaku messze elvilágít, a kamera közepesen jó képeket készít [+]

A videolejátszó az mp4, a H.264 kódolású filmeket könnyedén megjeleníti, nincs gondja sem a HD, sem a Full HD felbontással. A problémát inkább a DivX formátum és a 4K okozza, utóbbira persze aligha van szükség egy 720p-s kijelző esetén, előbbi azonban már fontosabb szempont, ami egy alternatív program letöltésével megoldható. A gyári alkalmazás sem rossz, a feliratokat megjeleníti, és bármikor kisebb ablakba helyezhető, ha mondjuk mozizás közben el szeretnénk olvasni egy SMS-t.

A zenelejátszó és a DAB+ A zenelejátszó és a DAB+
A zenelejátszó és a DAB+ [+]

Van gyári zenelejátszó, ami számok, előadók, műfajok és albumok szerint válogatja szét a zenei tartalmakat, a menüben találjuk az elalvásidőzítőt, az ismétléses és a véletlenszerű lejátszást, hangszínszabályzó viszont nincs. Az RDS-es FM-rádió nem maradt el, működéséhez mindenképpen csatlakoztatnunk kell fülhallgatót, az szolgál ugyanis antennaként. Extra a DAB+, ami a Digital Audio Broadcasting, vagyis a digitális hang műsorszórás rövidítése, aminek röviden a lényege, hogy az FM műsorsugárzásnál jobb minőségű multimédiás információtovábbítást biztosít. A hangszóró hangerejével nagyon elégedettek lehetünk, a csengőhangokat biztosan meghalljuk majd, a minősége sem rossz, maximális hangerőn torzít csak egy kicsit.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Stylus 2 támogatja a Cat.4-es LTE hálózatokat, így mobilinternetezéskor letöltés esetén maximum 150, feltöltéskor pedig 50 Mbps sebességet mérhetünk. A 3G-t is ismeri természetesen a telefon, ilyenkor 42,2/5,76 Mbps-re módosulnak az értékek. A telefon microSIM-et fogad, híváskor a hangminőség kiváló, a maximális hangerővel sincs gond, stabilitási gondok sem akadtak, egyszer sem recsegett a vonal. A készülékben van internetmegosztásra használható, 802.11a/b/g/n-es WiFi, A2DP-s, 4.1-es verziószámú Bluetooth, és szerencsére az NFC sem maradt ki. A navigálást a beépített A-GPS modul segíti, látja a GLONASS műholdakat, így gyorsan és pontosan pozicionál a telefon. Infra nincs, USB OTG azonban van, vagyis külső eszközöket is csatlakoztathatunk a kütyühöz.

A GPS Test és a Chrome böngésző A GPS Test és a Chrome böngésző
A GPS Test és a Chrome böngésző [+]

Böngészésre elsősorban a Chrome használható, vannak alternatív programok is, ezeket értelemszerűen a Play Áruházból lehet letölteni. Valószínűleg alig akad már felhasználó, aki nem ismeri a Google programját: könnyű a más platformokon elmentett előzmények, jelszavak, könyvjelzők elérése, gyors a görgetési sebesség, ekkora képernyőn pedig élmény az internetezés, a viszonylag alacsony képpontsűrűség ellenére is. Két ujjal tudunk ránagyítani a szövegre, a sortördelés csak egy fokozatban működik. Éjszakai üzemmód vagy extra funkció nincs sajnos.

A telep cserélhető, van SIM és microSD foglalat is
A telep cserélhető, van SIM és microSD foglalat is [+]

Értékelés: LG Stylus 2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatti, 3000 milliamperóra kapacitású akkumulátor cserélhető, bár túl sűrűn erre valószínűleg nem kerül majd sor. Gyári adatok ugyan nincsenek a teherbírásról, a napi nyomkodás körülbelül 4 óra kijelzőhasználatot jelent, ha pedig filmezünk, akkor a HD streamelést nagyjából 6 órán keresztül bírja a telep egy feltöltéssel. Van beépített energiatakarékos mód, aktiválásakor néhány funkciót korlátoz a szoftver.

Őszintén szólva az LG Stylus 2 egy dologban erős: van hozzá egy érintőceruza, ami kifejezetten ezzel a modellel kompatibilis. A gond inkább az, hogy nincsenek mellette különleges funkciók, mert az, hogy a jegyzetekben esetleg lehet rajzolgatni, az azért ujjakkal sem eget rengető feladat. Innentől pedig nincs nagy különlegesség a készülékben, pedig 75 ezer forintért, amennyibe a telefon kerül, már többet várnánk. Jó dolog a hatalmas, 5,7 hüvelykes kijelző, ehhez azonban már nem ártana Full HD felbontás, mert bár nem pixeles a kép, ennél jobb képpontsűrűséghez szoktunk. A Snapdragon 410 lapka sem menő már, számos egyéb megoldás létezik a kategóriában, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy ez a felszereltség nagyjából egy az egyben megtalálható volt az elődben, a G4 Stylusban, holott majdnem egy év eltelt a kiadása óta. A kamera nem rossz, de azért teljesen azzal sem lehetünk teljesen elégedettek, az üzemidő pedig szintén csak átlagos. A Stylus 2 főleg azért van tehát nehéz helyzetben, mert a kapacitív toll nem biztos, hogy képes ellensúlyozni a hardveres hátrányokat, amiket például a B20-as LTE-t nélkülöző Xiaomi Redmi Note 3 Próval összeszed, de említhetnénk a ZUK Z1-et, ami ugyan régebbi komponensekkel rendelkezik, mégis jobb ajánlatnak mondható. Az LG újdonsága tehát nagyon keveset fejlődött elődjéhez képest, szóval stylus ide vagy oda, sajnos plecsnit most nem érdemel.

Legendd

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG Stylus 2
LG Stylus 2 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 155 x 79,6 x 7,4 milliméter
Tömeg 145 gramm
Színvariációk barna, fehér, szürke
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (258 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Snapdragon 410 (MSM8916)
Processzor típusa 1,2 GHz-es, négymagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 1,5 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD (128 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP)
WiFi 802.11 a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Galaxy Apps, Jegyzet, Rádió, S Tervező
Multimédia
Fő kamera 13 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó
Másodlagos kamera 8 megapixeles
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s lítium-ion
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, fényérzékelő
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG K10 4G - a külső nem minden

    Kívülről mutatós, belülről viszont felszínes: az 5,3 hüvelykes LG K10 túl sok kompromisszumot köt egy nagyon sűrű árszegmensben.

  • MWC 2016: Tollal ékeskedik a Stylus 2

    Az LG újdonsága sok más modellhez hasonlóan az MWC volt látható először, az 5,7 hüvelykes kijelző kapacitív ceruzával is kezelhető.

  • LG V10 - plusz költség, dupla mulatság

    A dél-koreaiak zászlóshajója anyaghasználat és specifikációk terén is túlmutat az eddigi modelleken, legnagyobb érdekességei közé a dupla kijelző és az ujjlenyomat-olvasó tartozik.

  • LG G4c - nem lesz rá büszke a testvére

    A dél-koreaiak idei csúcsmodelljéhez sajnos egyáltalán nem ér fel kistestvére, sem az 5 hüvelykes kijelző, sem a Snapdragon 410 SoC, és sem az árazás nem üdvözítendő.