Hirdetés
S-Class menü
Az LG Arena az első olyan telefon, amely a gyártó saját fejlesztésű, teljesen újragondolt menürendszerét kapta meg, ennek neve pedig S-Class UI. Nem, ez nem egy operációs rendszer, hanem egy grafikus interfész, s a jövőben más modellekben is fel fog bukkanni, úgyhogy most komolyan kivesézzük, mert egyrészt igen jól sikerült, másrészt pedig elég komplex is.
Induljunk ki abból, hogy aktív a „billentyűzár”, ami inkább képernyőzár. Ilyenkor a felül található power gombot megnyomva megelevenedik a kijelző, és az alul látható feloldás feliratot hosszan nyomva saját tengelye körül megfordul, hogy átkerüljünk a négy dedikált screen egyikére. Mellesleg minden esetben ugyanoda jutunk vissza, ahol aktiváltuk a billentyűzár, tehát ha üzenetolvasás után dobtuk félre unottan a készüléket, akkor a zár feloldása után ismét ott találhatjuk magunkat.
A menürendszer két lépcsős, fentebb van a már említett négy dedikált képernyő, amelyek egy kocka oldalainak is felfoghatóak, s közöttük a váltás is úgy történik, hogy jobbról balra, vagy balról jobbra elhúzhatjuk az ujjunkat. Ez sem egyszerű látvány, de erre rádob egy lapáttal az, ha az alsó érintőgombok közül a középsőre tehénkedünk, ilyenkor ugyanis tényleg kockává alakul a menü, és forgathajuk azt kedvünkre, a megfelelő oldalt kiváltsztva pedig újabb érintés, és ismét teljes képernyővé növekszik a kocka választott oldala.
A négy dedikált képernyő más és más okosságokat rejt. A kékes hátterűre ikonokat pakolhatunk (shortcut), összesen kilenc fér ide, s gyakorlatilag akármi kirámolható. A barna hátteres a widgeteknek fenntartott hely, ez fel-le irányban is görgethető, ide az alsó sorból húzhatunk fel widgeteket. A zöld hátterű screen a kedvenc kontaktjainknak fenntartott hely, míg a lilás beütésű oldal a multimédia tartalmak közül mutatja a kiválasztottakat. Mind a négy képernyő alsó sorábon ott ül hivatkozásként a névjegyzék, az üzenetkezelés, a tárcsázó és a tényleges menü.
Ez a kockás dolog az ide-oda forgatással és nyomkodással elképesztően gyors. Az egyes képernyőkön úgy tudunk változtatásokat eszközölni, hogy egy már kiválasztott elemet hosszan passzírozunk, s akkor a felület szerkeszthetővé válik. Na, erre nem jöttem rá magamtól, ehhez kellett a kézikönyv. A multimédiás és a névjegyzékes panelen nem csak úgy rendezhetjük a tartalmakat, mint mondjuk egy iPhone kijelzőjén, hanem csinos kis orsókba is rendeződhetnek a dolgok, amelyeket ujjal lehet fel-le prögetni. Pofás, átgondolt rendszer ez, de még nincs vége, mert a főmenüről nem esett szó.
A főmenü ugyanis egészen újszerű. Egyszerre összesen 16 ikon látszik, ezek négy sorban kerültek elrendezésre. Ám – s ez már a menübe való belépésnél is látszik egy laza mocorgás-animáció kapcsán – a sorokat vízszintesen a kis ujjunkkal el tudjuk húzni, így soronként további négy ikon csalogatható elő. Állati ötletes megoldás, le voltam nyűgözve. És még nincs vége: a telefonban található mozgásérzékelő lehetővé teszi, hogy elforgatva a készüléket, az összes ikont (kisebben ugyan) kirajzolja egyszerre a képernyőre, ez nagyon durván néz ki.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!