LG K4 4G - Kár a Klassz Kisméretű Kijelzőért

Multimédia

A hátlapi modul f/2.8 apertúrájú optikával 5 megapixelt garantál nekünk autofókusszal és LED villanóval megtámogatva, míg az előlapi megegyező paraméterekkel, de 2 megapixellel operál. A kamerát ugye több útvonalról is elérhetjük, mindkét esetben pár másodperces várakozási idővel javasolt számolni. A szoftver kiváltképp egyszerű, megnyitás után mindössze az exponáló, kameraváltó, videofelvétel, valamint a LED villanó kezelőgombja érhető el. HDR-t és egyéb módokat ne keressünk, a beállítások között a rácsvonalak, az időzítő, a képarány és a hangvezérlés érhető el, memóriakártya használata esetén pedig az alapértelmezett mentés irányt is megadhatjuk. Az előlapi kamera konfigurációs lehetőségei hasonlóan szűkek, ellenben szelfi módban is megtámogathatjuk egy kis extra megvilágítással a témát. A vaku ikon ez esetben lekicsinyíti az élőképet, a kijelző fennmaradó részét pedig az optimális fényviszonyok biztosításának szolgálatába állítja. Így ellenőrizhetjük az elkészülő kép előnézetét, míg a körülötte megjelenő fehér keret segít egy kicsit az adott esetben kedvezőtlen fényviszonyokon.


[+]


[+]

A képek minősége nem kiemelkedő, sőt alkalmanként kifejezetten gyenge, eseti jellegű képrögzítésre, vagy középtávú, ideális megvilágítással rendelkező témák megörökítésére azért alkalmas. A vonalélesség nem erőssége a holminak, elmosódottság nem csak a széleken figyelhető meg, ahogy a dinamikatartomány sincs a helyzet magaslatán. Kedvezőtlen fényviszonyok mellett roppant zajos képeket láthatunk viszont, mindamellett a részletgazdagság is legalább olyan kevéssé fényes, mint a környezet. Beállítási lehetőségeink nemigen adódnak, így trükközni nem nagyon tudunk, a képek azért elfogadhatóak, a fókuszálás nem kellemetlenül lassú, az elkészült produktum pedig azért megteszi.

Videofelvételt HD minőségben, 720p 30 fps sebességgel tudunk rögzíteni, ahogyan nézni is. A gyári videolejátszó a galériából érhető el, a DivX képileg nem, de hanggal adott esetben hajlandó megjelenni, egyéb AVI formátumokhoz és AC3-as hanghoz szintén alternatív megoldásra lesz szükségünk, a H264 vagy MPEG-4 AVC kódolású videóanyagok viszont gond nélkül futnak AAC hanggal és feliratokkal együtt.


[+]

A zenelejátszó alap Android megoldásnak tűnik, kissé kiszínezve, sajnos a lemezborítókkal nem ápol jó kapcsolatot, zenei könyvtárunkat viszont a megszokott kategóriák szerint csoportosítja. Lezárt képernyőnél a lejátszó hátterét láthatjuk viszont – ha az albumborító megjelenne, gyaníthatóan az váltaná fel az ideiglenest. Hangszínszabályzó sajnos nincsen, ha ilyesmire vágyunk, az előtelepített Google csomagban megtalálható Google Play Zene lesz a mi emberünk. A hangzás kissé üres és középszerű, a mélyek itt sem valami öblösek, cserébe a magas hangok sem fülsértőek. A közepesnél eggyel jobb fülessel viszont lényegesen jobb az összhatás. A maximum hangerő kissé sistereg, ellenben korrekt erővel szól. FM-rádiót magunk által biztosított fülhallgató csatlakoztatása esetén hallgathatunk, természetesen kihangosítva is. A felület kifejezetten tetszetős, összesen 12 állomást menthetünk el a kezdőlapra, az RDS-nek köszönhetően pedig a műsorinformációt is követhetjük.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Hirdetés