LG G8X - kettőn áll a vásár

Mióta az LG mobilos részlege már nem megkerülhetetlen szereplő a piacon, a koreai cég egyre inkább teret enged a kísérletezésnek. A G8X és a másodlagos kijelző is jó példa erre.

Doboz, külső

Nekünk Ken egy komplett csomagot küldött Koreából, köszi Ken, így megint azelőtt tudunk tesztet írni a cuccról, hogy az itthon hivatalosan is megjelenne. De most nem lesz olyan nagy az időrés a két történés között, hiszen a G8X hamarosan kapható, tényleg sikerült kicsit felgyorsítani az ügymenetet. A doboz két kisebb dobozt tartalmaz, ebből az egyikben csak a másodlagos kijelzőt fogjuk fellelni, a nagyobbik téglatestben viszont ott ül maga a G8X, van alatta egy gyorstöltő, valamint egy Type-C kábel, ezzel kell beérni.


[+]

Maga a telefon egy minden irányban finoman lekerekített valami, azt nem mondanám, hogy karcsú és légies, mivel 192 grammot nyom a mérlegen, de hát van rajta egy 6,4 hüvelykes OLED kijelző. És minden irányban akadnak kávák, ha nem is túl vaskosak, plusz felül belóg egy kameracsepp, amin nyilván az előlapi képalkotó berendezés kapott helyet. Felül a SIM-tálcát lehet előrántani, ami egy hibrid megoldás, magyarán két nanoSIM mehet bele, illetőleg az egyik feláldozásával a memóriabővítés is megoldható. Alul van az egyik hangszóró, a Type-C csatlakozó és a 3,5 mm-es jack dugasz (éljen-éljen), bal felől a hangerőt szabályozó gombok és egy extra billentyű kaptak helyett, jobbra pedig a kijelzőt bekapcsoló kezelőszervet tapinthatja ki az ujjunk.


[+]

De érdemes visszatérni kicsit a kijelzőre, egyébként is azt fogjuk bámulni jellemzően. A védelmet Gorilla Glass 6 biztosítja, a felbontás 1080 x 2340 pixeles, tudja a HDR10-et, az ujjlenyomat-olvasó pedig az üveg alatt van. És talán ez a G8X egyik gyengéje: ez a szenzor ugyanis meglehetősen esetlegesen működik, pedig van némi tapasztalatunk azügyben, hogy érdemes kétszer is felvinni azt az ujjunkat, amivel arrafelé tapogatunk, de sajnos még így is elég pontatlan az ügymenet. És a dologban az is kellemetlen, hogy a rendszer nem nyújt lehetőséget arc alapú feloldásra, tehát elég sokszor az ember idegből üti be a kódot, miután 3-5 alkalommal sem ismeri fel az ujjlenyomatunkat a szenzor. Valamelyest lehet javítani a hatékonyságon, ha két nagyon eltérő szögben is felvisszük ugyanazt az ujjunkat, de na: ez azért messze van attól, amit a Huawei-Samsung párostól megszoktunk. Vagy kábé bárki mástól egy hátlapi szenzor esetében.

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés LG G8X ThinQ Samsung Galaxy Note10+ Huawei P30 Pro Xiaomi Mi 9 OnePlus 7T
Képátló 6,4 hüvelyk 6,80 hüvelyk 6,47 hüvelyk 6,39 hüvelyk 6,55 hüvelyk
Felbontás 1080 x 2340 1440 x 3040 1080 x 2340 1080 x 2340 1080 x 2400
Technológia P-OLED Dynamic AMOLED Curved OLED AMOLED Fluid AMOLED (90 Hz)
Fehér fényerő 388 / 485 nit 378 / 1067 nit 533 / 921 nit 433 / 824 nit 476 / 883 nit
Fehér fényerő (min.) 2,3 nit 1,8 nit 2,0 nit 1,9 nit 2,1 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen
Színhőmérséklet 7645 K + kézi 6479 K + kézi 6968 K + kézi 7629 / 6863 + kézi 6999 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Viszont van valami, amit nem nagyon tud a konkurencia, ez pedig nem csak az IP68-as védelem por és folyadék ellen, hanem a MIL-STD 810G bizonyos tesztjein is átment, vagyis elvileg strapabíróbb valamelyest. Nyilván nem akar az ember egy negyedmilliós telefont hajigálni, de azért az nem rossz tudat, hogy ha kicsúszik a tényleg ívelt hátlapú (itt Gorilla Glass 5 véd) termék a kezünkből, akkor remélhetőleg nem esik baja. És van még egy dolog, ami főleg a hátsó kialakítás kapcsán örömteli: egy jottányit sem lógnak ki a kamerák, tökéletesen belesimulnak a hátlap síkjába, az egész burkolat pedig egy 4000 mAh-s akkumulátort rejt.


[+]

A másodlagos kijelző fixen benne van egy tokban, amely könyvszerűen nyílik ketté. Ha széthajtjuk, akkor a jobb oldalába lehet belepattintatni a G8X-et, alul a Type-C csatlakozónak kell stimmelnie, így kerül át a kép a másik oldalra is. A bal oldali kijelző pedig bitre ugyanaz, amint amit a telefon is kínál, még a notch is megvan a tetején (kamera nélkül), gondolom egyszerűbb és olcsóbb volt így legyártani. Viszont méréseink szerint ez a másodlagos kijelző nem lehet pontszerűen annyira fényes, mint az eredeti, ha direkt napfény éri. A telefon kamerái ki tudnak nézni hátrafelé, de az LG arra is gondolt, hogy a két kijelzős cuccot összeszerelve visszük magunkkal, ha ugyanis összecsukjuk, akkor a másodlagos kijelző hátuljáról is kiderül, hogy van rajta egy monokróm display, ahol az értesítéseket láthatjuk. És igen, beszédhangszóró ugyan nem jutott felülre, de egy rés igen, szóval nem kell kinyitni ahhoz, hogy hívást tudjunk fogadni. Ehhez a bal oldali extra gombot kell megnyomnunk.


[+]

Természetesen a tok alján is van töltőcsatlakozó, de ez egy mágneses megoldás, amit a Type-C kábelre kell applikálni. A tok zsanérja egyébként elég masszív, mindenféle szögben megáll, teljesen hátra is lehet hajtani, de ilyenkor kikapcsol a másodlagos kijelző, és csak akkor kapcsol vissza, ha legalább vízszintesig visszahajtjuk. A G8X-en egyébként a kijelző alatt és felett is van hangszóró, szóval a sztereó élményt is megkapjuk, ráadásul kifejezetten jó minőségben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények