Lenovo K3 Note - sárgatest

Hirdetés

Multimédia

A hátlapra 13 megapixeles kamerát szerelt a gyártó, túl sokat ugyan nem vártunk tőle, de az átlagnál jobb. Lehet babrálni a fehéregyensúlyt, az ISO értéket, vannak motívumprogramok (éjszakai, buli, strand, gyertyafény és ilyesmi), a kontraszt, a telítettség, az élesség szintén csavargatható, akad HDR mód, van panorámafelvétel és egy csomó effekt is. Az autofókuszon segíthetünk érintéssel, de így is, úgy is elég lassúcska, az exponálás sem túl gyors.

Lenovo K3 Note
[+]

A lenti képeket megvizsgálva nincs ok különösebb panaszra, talán a dinamikatartomány átlag alatti, a vonalélesség ugyanakkor egyész jó, a zajosodás sem jellemző az eredményekre. Éjszaka persze már romlik a helyzet, a vaku sem túl acélos, de a célnak simán megfelel a K3 Note kamerateljesítménye. Videót Full HD-ban tudunk rögzíteni, ezzel viszont több gond is van, ugrál a fókusz és egy idő után dadogni kezd a felvétel, remélhetőleg ez egy szoftveres probléma, amit egy frissítés talán majd orvosol. Itt egy tesztmozi. A lejátszásnál azonban megnyúlt az arcunk, gyárilag nem bírt sem mp4-et, sem mkv-t megmutatni a telefon, okvetlenül kell a videózáshoz egy szoftver (mi az MX Playert tettük fel), különben se kép, se hang, ami minimum furcsa. Ha viszont ezt a problémát áthidaljuk, akkor röccenés nélkül viszi a Full HD tartalmakat a gép.

A zenei oldal elég egyedi. A Lenovo saját lejátszót rakott a telefonba, ami tudja a szokásos dolgokat (szűrés mindenféle paraméter alapján, albumborító megjelenítése), de vannak benne extrák, online rádió, alváskapcsoló, zenefelismerés. Ezen kívül a netről le tudja rántani azokat a borítokat, amik nincsenek meg, de itt sokszor teljesen melléfog (oka ismeretlen), tud mutatni dalszöveget és információkat, ez utóbbit ékes kínai nyelven teszi. Ami viszont idegesítő és nem találtunk rá megoldást, hogy a számokat halkan kezdi és hangosítja fel pár másodperc alatt, de akkor is, ha léptetünk.

Lenovo K3 Note Lenovo K3 Note

A főképernyőről elérhető egy MaxxAudio nevű szoftver, ami tartalmaz egy szoftveres equalizert, illetve három előre definiált hangképet, a mozis a magas hangokat helyezi előtérbe, a zenés a mélyeket, a játékos pedig kiegyenlít. A hátlapi hangszóró egész jól szól, fülessel sincs gond, de az alapzaj az átlagnál magasabb. Külön menüpontban ücsörög az FM-rádió, ezért jár a pont, viszont a távirányítós headseteknél a hangerőállítás csak lefelé működött, ez nyilván egy komoly hiba, ahogyan a flac támogatás teljes hiánya is.

Lenovo K3 Note Lenovo K3 Note

A mérések alapján a Lenovo tepsije átlagos zenehallgatásra megfelel, ezt jól mutatja az alábbi két grafikon, a frekvenciaátvitel görbéje nem görbe, viszont kissé ingadozó, noha az összes szoftveres hangzásjavító (illetve torzító) opciót kikapcsoltuk. A zajszint ugyanakkor relatív alacsony, bár kihegyezett füllel hallgatva azért azt tapasztaltuk, hogy a Qualcomm megoldásaival felszerelt gépek ebben picit jobbak.

Teszt Lenovo K3 Note Samsung Galaxy E5 Microsoft Lumia 640 Honor Holly Wayteq TALK 5H
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +1,51, -1,93 +0,02, -0,05 +0,06, +0,02 -0,09, -0,69 -0,30, -0,43
Zajszint, dB (A): -84,8 -91,3 -91,9 -88,5 -91,6
Dinamikatartomány, dB (A): 85,3 91,1 91,8 88,6 93,8
THD, %: 0,0086 0,0083 0,0068 0,025 0,017
IMD + Zaj, %: 0,019 0,012 0,013 0,124 0,019
Sztereó áthallás, dB: -83,1 -89,6 -90,7 -82,8 -87,2

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények