Lenovo A660 - mindketten túlélik

Hirdetés

Bevezető

A Lenovo nevet mindenki ismeri, aki látott már újkori ThinkPad számítógépet. Az IBM notebook üzletágát felzabáló gyártó azonban táblagépeket és telefonokat is gyárt, ám ez utóbbiak nem kaphatóak Európában. Amikor az idei MWC-n Dr. Kind és jómagam ellátogattunk a Lenovo igen családias sajtóeseményére, ott mutogattak egészen fejlett, csúcskategóriás okostelefonokat is, ám amikor az egyik brit újságíró megkérdezte, hogy mikor lesz ez náluk elérhető, akkor meglepő választ kaptunk. A cég öt országban van jelen saját képviselettel, Oroszország, India, Kína, Vietnám és Malájzia van abban a szerencsés helyzetben, hogy okostelefonok értékesítésével is foglalkozik náluk a Lenovo. És ezzel lefedik a Földön levő potenciális vásárlók 45%-át. Az sok. Öt országgal pláne sok.

Lenovo Ideaphone A660
[+]

Úgyhogy persze nem zárták ki, hogy előbb-utóbb olyan - szerintük - marginális piacokon is megjelennek, mint mondjuk a német, de ez nem holnap lesz. Az XXL GSM-től viszont szert tettünk egy Lenovo A660-ra, meg hát az internet világában oda rendel az ember telefont, ahová csak akar. Tesztünk hősét olyan 50 lepedőből ki lehet hozni, csak mindig kérdés a support és a garancia, rosszabb esetben kenhetjük a hajunkra, egy Lenovo kapcsán azonban valószínűleg lenne megoldás, csak éppen Kínába kéne visszaküldeni a telefont, aztán hogy ott mi történik vele, az megint más kérdés.

Lenovo Ideaphone A660
[+]

Viszont ma már a kínai gyártók minőségben, technológiában simán tartanak ott, amit itthon középkategóriának hívunk, sőt, évről-évre látjuk, hogy a Huawei, a ZTE és az Alcatel hogyan tör egyre fentebb. A design szokott kissé idejétmúlt lenni, ezért aztán pláne nem baj, hogy az A660 a strapafonok között indul, az IP67-es védelemért cserébe el lehet nézni a formaterv bumfordiságát, sőt, van ezeknek a modelleknek egy sajátos bája is, és igazából az A660 ebben a mezőnyben egész pofás darab. És bármennyire is fintorogva vettem kézbe eleinte, igazából egész jól együtt lehet vele élni, arról nem is beszélve, hogy a 2013-ban tavasznak nevezett időszak jobbára idegesítő, permetező esőből, hóból és a kettő gusztustalan keverékéből állt, én pedig nem zavartattam magam, ha a tesztkészüléket csapadékos környezetben kellett az utcán előkapnom.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés