Lenovo A660 - mindketten túlélik

Adatátvitel, akkumulátor

A Lenovo A660-ban dolgozó MTK SoC 7,2 Mbit/s sebességű HSDPA-t tud, ezt ugyebár az elsődleges SIM-mel haszálhatjuk ki. A WLAN érzékenysége az átlagnál picit jobb, a böngésző ezen a WVGA felbontáson korrektül működik, nem akadozik sem a görgetés, sem pedig a kétujjas nagyítás. Nemrég járt nálunk szinte ugyanezzel a hardverrel, de qHD kijelzővel a Media-Tech Imperius N3xt, no, hát ég és föld a különbség a Lenovo javára összeszedettségben, optimalizációban, folyamatosságban, nem csak a böngésző kapcsán, de itt látszik talán a legjobban.

Lenovo Ideaphone A660 Lenovo Ideaphone A660

Ami kevésbé vidám, hogy a GPS vevő nagyon sokáig keresi a műholdakat akkor is, amikor engedélyezve van az AGPS és a WLAN is. Hosszú-hosszú percekig álldogáltam a Batthyány téren, mire ki bírta köhögni, hogy hol vagyok (nem mintha nem tudtam volna), ez bizony pont egy kicsit outdoor jellegű telefonnál hiba. Ugyanakkor viszont az 1500 mAh teljesítményű akkumulátor meglepően jól bírja a gyűrődést, simán megy két napig úgy a telefon, hogy az ember nem mond le a közösségi szir-szarokról és levelezésről sem.

Lenovo Ideaphone A660
[+]

Értékelés: Lenovo Ideaphone A660
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Két SIM-et is kezelő, strapabíró okostelefonból nincs túl sok. Ezért a Lenovo A660 könnyű helyzetben van, hiszen akinek ez a két paraméter fontos, az nemigen talál magának más alternatívát úgy, hogy a hardver is általánosságban rendben van. A kétmagos MTK proci a WVGA kijelzővel együtt az átlagos felhasználók számára elég sebességet biztosít, a hangminőség megfelelő, a kamera elmegy, az akkumulátoros üzemidő az átlagnál jobb. Viszont itthon nemigen lehet beszerezni, bár ahonnan kaptuk, ott azt mondták, hogy gondolkodnak a forgalmazáson és nagyjából 50 ezer forintos áron adnák, ennyiért simán ajánlott vétel lehetne, főleg, ha eltekintünk a tesztkészülék kissé haxolt rendszerétől. Hogy mennyire szép, az nyilván ízlés kérdése, de a vízállóság egyre inkább olyan elvárás kezd lenni, amire a nagyobb gyártók is felfigyelnek (Xperia Z) és tényleg megnyugtató érzés úgy használni egy okostelefont, hogy a permetező eső nem kell érdekeljen. Plecsnit azért nem kap, mert némi keresgélés után úgy láttam, hogy csak 60 lepedő környékén lehet itthon ilyen-olyan forrásból beszerezni, illetve nincs hazai support, de aki vállalja a kockázatot és pont ilyen masinára van szüksége, az szerintem nem fog csalódni.

Bog

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés