InFocus M512 - ennél élesebb a harc

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból nem lehet panasz az M512-re, LTE hálózatokra gond nélkül képes fellépni, a legideálisabb körülmények között 150/50 Mbps sebességet érhetünk el mobilinterneten, HSPA-ból a 42,2/5,76 Mbps az elméleti maximum. Ezen kívül még 802.11 b/g/n szabványokat támogató WiFi segítségével is szörfölhetünk az interneten. A-GPS és GLONASS is helyet kapott a készülékben, a helyzetünket egy pillanat alatt meg tudja határozni, és stabilan meg is tartja. Az NFC sem maradt ki a repertoárból és Bluetooth 4.0-val is büszkélkedhet a masina. A microUSB 2.0 csatlakozó OTG-képes, ennek használatához azonban nekünk kell kábelt beszereznünk. A beszélgetési hangminőségre nem lehet panasz, legmagasabb hangerőn sem túl hangos ugyan, de zajosabb környezetben is nagyobb gond nélkül lehet vele telefonálni.

InFocus M512 Screen Shot InFocus M512 Screen Shot

Az internet böngészésére gyárilag az AOSP-böngészőt kapjuk, ami flash támogatást nélkülöz ugyan, de a sebességére, a lapok kezelésére és a beállítási lehetőségekre nem lehet panasz. Gyárilag több kínai weboldal is könyvjelzőzve van a szoftverben, de ezeket természetesen gond nélkül törölhetjük. A nagyítás-kicsinyítés dupla koppintással és multi touch módon is működik, körülbelül 3-4 átlagos méretű weboldal között képes újratöltögetés nélkül váltani.

InFocus M512 Screen Shot InFocus M512 Screen Shot

Értékelés: InFocus M512
Külső
Ergonómia 5 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A 2500 mAh kapacitású, házilag nem cserélhető akkumulátor teljesítménye abszolút helytálló, sok böngészéssel, YouTube videók megtekintésével, némi játékkal, folyamatos teljes fényerővel is több, mint 4 órás kijelzőidőt produkált, kicsit visszafogottabb használattal, automatikus fényerővel egyáltalán nem kizárt az 5-6 óra, amit egy átlagfelhasználó már akár két napra is be tud osztani. A készenléti állapot nem sokat merít a készüléken, egy egész éjszaka alatt, aktív WiFi kapcsolattal, hálózaton körülbelül 3-4%-ot.

Az InFocus M512 alapvetően nem rossz készülék, de rengeteg probléma kiált még javításért. Szoftveres téren a fordítást nem ártana tökéletesíteni, hiszen összességében nézve gyakorlatilag félig sincs lefordítva a rendszer. A kamera minősége igen sok kívánnivalót hagy maga után és az ergonómián is lehetett volna még csiszolni. A Snapdragon 400-as rendszerchip még nem elavult ugyan, de minden bizonnyal érdemesebb lett volna egy újabb lapkakészlettel felruházni a készüléket, az utód 410 már a sebességteszteken is jobb számokat hozna és valószínűleg az összetettebb szoftverek futtatásakor is érezhettük volna pozitív hatásait. A fejlett adatkommunikációs képességek és a jó hangminőség dicséretesek, az viszont kevésbé, hogy egy USB kábellel és egy töltőfejjel kell beérnünk, semmi más nincs a csomagolásban. Bruttó 60 000 forintba kerül jelenleg az M512, ennyiért pedig a nagyon hasonló rendszerchippel, kijelzőmérettel, dual SIM támogatással felszerelt második generációs Moto G-t is megkapjuk, ami gyengébb akkumulátorral és NFC chip nélkül érkezik ugyan, de szoftveresen jóval kiforrottabb, mint tesztünk alanya és ergonómiailag sincs oka panaszra. A Huawei Ascend G620s szintén megfontolandó, HD kijelzővel, 4G-támogatással és Snapdragon 410-zel.

szentkuti11

A tesztkészüléket a InFocus Digital küldte el nekünk, vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • CAT S50 - alap, amelyre építhet

    Az amerikai vállalat újdonsága por-, víz- és ütésálló, katonai szabványoknak is megfelel, a Snapdragon 400 SoC miatt pedig hardveresen sem áll már gyenge lábakon.

  • Motorola Moto G (2014) Dual SIM - duplán kijár neki

    Az amerikai gyártó második generációs, középkategóriába szánt készüléket két SIM-et kezel, dupla előlapi hangszóróval rendelkezik, és hardveresen is helytáll.

  • Sony Xperia E3 - a mindennapi kalandokhoz

    A japánok új középkategóriás készüléke kellemes áron kínál 4,5 hüvelykes kijelzőt, Snapdragon 400 SoC-t, jó üzemidőt, a belső tárhely viszont édeskevés.