InFocus M512 - ennél élesebb a harc

Hirdetés

Külső

Külsőre semmi érdekeset nem mutat az M512, teljesen egyszerű a formaterv, még ívekkel vagy kerekítésekkel se nagyon találkozunk, emiatt kézben fogva határozottan tégla érzésünk van, ami ergonómia szempontjából nem a legjobb dolog, de minden bizonnyal a 155 grammos tömeg és a 140,5 x 70,8 x 8,7 milliméteres dimenziók is nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy egy kézzel nagyon nehéz kezelni a készüléket. Az összeszerelési minőség tökéletesen rendben van, recsegésre-ropogásra normál használat közben nem hajlamos a telefon.

InFocus M512 kézben tartva
[+]

Az öt hüvelykes IPS kijelző 1280 x 720 pixel felbontású, ezzel 299 ppi-s képpontsűrűséget ér el, ami teljesen rendben van, a mindennapi használatban nem fogunk zavaró pixelekkel találkozni. A betekintési szögek helytállóak, egy minimális fényerőcsökkenést észrevehetünk ugyan, de a színek végig kitartanak, a panel minősége ránézésre hibátlan. A fénymérési eredmények teljesen átlagos eredményeket hoztak, a maximális fényerővel azonban nem lehetünk teljesen elégedettek, erőteljes napfényben néha elég nehezen olvasható a megjelenített szöveg. A kisebb sérülésektől és karcoktól Corning Gorilla Glass 3 technológia védi a kijelzőt.

InFocus M512 kijelző
[+]

Kijelző-teszt
Mérés InFocus M512 Huawei Ascend G620s Motorola Moto G (2014) Dual SIM InFocus M2
Fehér fényerő 355 nit 368 nit 344 nit 468 nit
Fekete fényerő 0,37 nit 0,46 nit 0,31 nit 0,28 nit
Kontrasztarány 960:1 802:1 1110:1 1670:1
Színhőmérséklet 7050 K 7978 K 7285 K 6912 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon semmilyen gombot nem találunk, az Android rendszer vezérléséhez szükséges három gomb virtuális formában, a kijelző alján kerül megjelenítésre. Felül a beszédhangszórón kívül a fény-és távolságérzékelő szenzor, a 2 megapixeles másodlagos kamera és az RGB értesítési led kapott helyet. Ez utóbbi érdekessége, hogy a töltés alatt folyamatosan, kikapcsolhatatlanul világít még akkor is, ha a többi LED értesítést egyébként kikapcsoljuk.

InFocus M512 oldalról
[+]

Jobb oldalt található a bekapcsológomb, bal oldalon helyezkednek el a hangerő állítására szolgáló billentyűk, mindkettőről egységesen elmondható, hogy a nyomáspontjuk sem nevezhető túl finomnak és pontosnak, illetve erősebben is kell ezeket nyomni, mint egy átlagos oldalsó gombot. Felül található a 3,5 mm-es jack csatlakozó, alulra került az OTG-képes microUSB 2.0 port.

InFocus M512 hátlap
[+]

A hátlapon a 8 megapixeles főkamera optikáján kívül a ledes segédfényt, a gyártó logóját, az NFC-t jelölő emblémát és a hangszórót találjuk. A kihangosítás minősége átlagon felüli hangerejű és minőségű, de asztalra helyezve mindkettő erőteljesen visszaesik a hátlap sík felületéből adódóan. A telefon bal alsó sarkánál kialakított mélyedésnél fogva tudjuk leszedni a hátlapot, ami alatt egy microSIM foglalattal és egy microSD kártyahellyel találkozunk. Az akkumulátor 2500 mAh kapacitású, házilag, garanciavesztés nélkül nem cserélhető, rajta az NFC chip üldögél.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • CAT S50 - alap, amelyre építhet

    Az amerikai vállalat újdonsága por-, víz- és ütésálló, katonai szabványoknak is megfelel, a Snapdragon 400 SoC miatt pedig hardveresen sem áll már gyenge lábakon.

  • Motorola Moto G (2014) Dual SIM - duplán kijár neki

    Az amerikai gyártó második generációs, középkategóriába szánt készüléket két SIM-et kezel, dupla előlapi hangszóróval rendelkezik, és hardveresen is helytáll.

  • Sony Xperia E3 - a mindennapi kalandokhoz

    A japánok új középkategóriás készüléke kellemes áron kínál 4,5 hüvelykes kijelzőt, Snapdragon 400 SoC-t, jó üzemidőt, a belső tárhely viszont édeskevés.