Huawei FreeBuds Pro 2 - kellemes társ rövid utakra

Nem túl látványos, de annál hasznosabb frissítéseket hozott a két éve bemutatott csúcskategóriás Huawei TWS most megjelent második generációja. Csak ne akarjuk nagyon hosszú ideig használni.

AI Life, kapcsolat, irányítás

Ahhoz, hogy használni tudjuk a FreeBuds Pro 2-t, szükségünk lesz egy eszközre, amire csatlakozhat. Gyors párosítás kizárólag Huawei készülékekkel működik, EMUI 10 a minimum követelmény, de az első bekapcsoláskor automatikusan párosító módba teszi magát az eszköz, utána új eszközöket pedig egyszerűen, a tokon található gomb megnyomásával adhatunk hozzá. Több eszközt is képes megjegyezni a fülhallgató, a teszt alatt öttel volt párosítva, egyszerre kettővel lehet szimultán használni. A multipont tapasztalataim szerint jól működik, macOS-en zenét hallgatva az Android telefonra bejövő hívást kényelmesen és automatikusan a fülesen keresztül vettem fel a FreeBuds szárának megcsípésével.

Az AI Life főoldalán a fülhallgató beállítási lehetőségei és a csatlakoztatott eszközök listája.Az AI Life főoldalán a fülhallgató beállítási lehetőségei és a csatlakoztatott eszközök listája.Az AI Life főoldalán a fülhallgató beállítási lehetőségei és a csatlakoztatott eszközök listája. Az AI Life főoldalán a fülhallgató beállítási lehetőségei és a csatlakoztatott eszközök listája. (forrás: Mobilaréna) [+]

Nem tapasztaltam problémát a kapcsolat stabilitásával sem (RSSI: -41 dBm), akár AAC, akár LDAC kodeket használtam forgalmas helyen (reptér, metró). A hatótáv viszont nincs meg tíz méter, valahol hét méterben maximalizálódik. A támogató alkalmazás elérhető az AppGallery, a Play Áruház és az App Store alkalmazásboltokból, viszont a Play Áruházas telepítés után hasonló kálváriára kell számítani, mint amit a Huawei Watch GT 3 Pro tesztjében már részleteztek a kollégák. Szerencsére az AI Life itt már egyből a legfrissebb verziót tölti le, így miután elindítottuk a Playből leszedett programot, és azon keresztül leszedtük a legfrissebb változat telepítőjét, majd megadtuk a kellő engedélyeket a telepítéshez, feltelepítettük a friss változatot és leszedtük a korábban a Playből telepített verziót a telefonról, mehetünk is meggyet szedni fülünkben a zenével. De azért egyszerűbb lenne, ha a Playből is egyből a legfrissebb verzió jönne le, mint iOS alatt az App Store-ból.

Egy füles 6 gramm, a tokkal együtt 64 grammot nyomnak. Az AI Life telepítése és frissítése nehezebb, mint maga az eszköz.Egy füles 6 gramm, a tokkal együtt 64 grammot nyomnak. Az AI Life telepítése és frissítése nehezebb, mint maga az eszköz. Egy füles 6 gramm, a tokkal együtt 64 grammot nyomnak. Az AI Life telepítése és frissítése nehezebb, mint maga az eszköz. [+]

A magyarul szinte hibátlanul — értsd: csak egy helyen találtam fordítást nélkülöző angol szöveget, de kínait most egyáltalán nem — beszélő program főoldalán láthatunk egy képet az eszközről, alatta a fülhallgatók akkumulátorának (55 mAh / füles) töltöttségét, a tokban maradt töltöttséget, a kapcsolatközpont menüpontban a párosított eszközök listáját, kékkel jelölve azokat, melyekhez éppen csatlakozik a FreeBuds. A kapcsolatközpontot megnyitva kikapcsolható vagy aktiválható a multipont, de a kiválasztott készülék menüpont alatt beállíthatjuk azt is, hogy a mobiltelefonunkra mindig csatlakozzon a fülhallgató, amint kivesszük a tokból. A főoldalon gyors eléréssel kapcsolható még az ANC is három módban: ki, be, átengedő mód.

A módválasztásra nyomva a 47 dB zaj elfojtására képes ANC erősségét állíthatjuk három fokozatban, illetve bekapcsolhatjuk a dinamikus módot, ami folyamatosan a környezeti zajokhoz viszonyítva állítgatja magát a hármas skálán. Tapasztalataim szerint jól működik a dinamikus mód, nincsenek hirtelen váltások a módok közt, s bár minimális alapzajjal jár az ANC, nem zavaró. Az ultra viszont nagyon erős nyomás érzését kelti a fülben, így az arra érzékenyeknek nem ajánlanám.

Az aktív zajszűrés módjai és az EQ beállításai.Az aktív zajszűrés módjai és az EQ beállításai.Az aktív zajszűrés módjai és az EQ beállításai.Az aktív zajszűrés módjai és az EQ beállításai. Az aktív zajszűrés módjai és az EQ beállításai. (forrás: Mobilaréna) [+]

Hanghatások menü alatt találjuk a hangszínszabályzót és Android rendszer alatt van egy extra menüpont is itt, mellyel bekapcsolható az LDAC kodek az alapértelmezett AAC helyett. Négy előre beállított EQ van, ebből az alapértelmezett készült a Devialettel közösen. Ha egyik sem tetszene, opció a saját ízlésünknek megfelelő beállítások elmentése, többet is képes megjegyezni a fülhallgató, a beállításokat pedig átviszi az eszközök között is. Alapból aktív, de kikapcsolható az L2HC és az LDAC HD kódolás, valamint a HD-hívások alatt egy hívás közbeni hangminőség javító algoritmus is aktiválható. Az LDAC kodekre váltás során azt tapasztaltam, hogy Samsung készüléken a telefon Bluetooth beállításai között is meg kellett erősítenem az LDAC használatát, Xiaomi mobilon automatikusan váltott az AI Life alkalmazásban adott parancsra.


[+]

A szárakat csipkedve és simogatva irányíthatjuk a fülhallgatót, a száron felfelé vagy lefelé simítva növelhetünk vagy csökkenthetünk hangerőt. Az érzékenység jó, azt viszont szokni kell, hogy hova simítsunk felület ugyanis aprócska. A szár alját meghatározott számú alkalommal összecsípve vehetünk fel hívást, illetve irányíthatjuk a lejátszott tartalmat, csípve tartással pedig váltogathatjuk az ANC módjait vagy felébreszthetjük a telefon hangasszisztensét. A választható parancsok sorát lásd az alábbi képeken, ezeknél többet nem adhatunk hozzá, de ha nem akarjuk használni valamelyiket, a kikapcsolásuk opció.

Az érintőfelület beállítási lehetőségei.Az érintőfelület beállítási lehetőségei.Az érintőfelület beállítási lehetőségei.Az érintőfelület beállítási lehetőségei. Az érintőfelület beállítási lehetőségei. (forrás: Mobilaréna) [+]

A szoftver segítséget nyújthat elhagyott fülhallgatónk megtalálásához is, amennyiben azt nem tokkal együtt hagytuk el. A keresés menüt használva hangot játszik le a FreeBudson a program, amivel egy csendesebb helyen megtalálhatjuk az eszközt, de arra nem sok esélyt látok, hogy egy zajosabb környezetet túlkiabálna a fülhallgató. A beállítások alján találunk még egy szoftverfrissítés menüpontot, ahol az új HarmonyOS verziók érkeznek majd, a teszt alatt kettő jött, illetve egy menüpontot, ahol manuálisan ki- vagy bekapcsolható a viselésérzékelés, valamint az alacsony késleltetés, amivel 180 ms közeli értékre csökkenthető a válaszidő. Kikapcsolt állapotban és bekapcsolt állapotban sem tapasztaltam szemmel látható késést filmnézés közben.

Extra lehetőségek az alsó menüpontokból: keresés, frissítés, egyéb beállítások.Extra lehetőségek az alsó menüpontokból: keresés, frissítés, egyéb beállítások.Extra lehetőségek az alsó menüpontokból: keresés, frissítés, egyéb beállítások. Extra lehetőségek az alsó menüpontokból: keresés, frissítés, egyéb beállítások. (forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés