HTC Desire 210 - megtörve bár, de fogyva nem

Multimédia, kamera

Folytatódik a vesszőfutás, hiába az 5 megapixeles kamera, sajnos fixfókuszos, és még vaku sem tartozik hozzá. A videózási képességekkel még egy fokkal sikerült alulmúlnia magát a gyártónak, VGA-ban tudunk filmezni. Ugyanerre képes az előlapi fényképező is, ami mondjuk éppen-éppen elég lehet, ha videotelefonálunk az eszközzel. A kameraszoftvert sem bántották, találunk benne üzemmódokat; mosolyfelismerés, panoráma, tájkép és HDR. Bátrabbak a fogaskerék ikonjára is rányomhatnak, így viszont már az effektusokat, a fehéregyensúlyt (fluoreszkáló, felhős, napos), a sorozatfelvételt, a képméretet, a geotagginget (koordinátaadatok), és a képarányt is babrálhatják. Videóknál az audió módot, a minőséget és a mikrofont piszkálhatják.

HTC Desire 210 hátulról
[+]

Van itt gond rendesen. Nyilván a makró felvételek a fixfókusz miatt szinte a lehetetlen kategóriába tartoznak, hiába próbáltam távolítani a telefont az adott tárgytól, nem sikerült éles felvételeket készítenem. Mondjuk ez más esetben is vissza-visszatérő probléma volt, a részletek teljesen elvesznek, a világosabb részek kiégnek, a vonalélességet pedig hírből sem ismeri a telefon. A fotók túlexponáltak, a színek távol állnak a valóságtól, sajnos itt most nem tette oda magát a gyártó. A videókat is az erősebb idegzetű felhasználóknak ajánlom, íme egy példa arra, hogy mire képes mozgófilmek esetén a csemete.

HTC Desire 210 hátulról
[+]

A zenék lejátszását az alap androidos program végzi. Előadók, albumok, dalok és listák szerint tudjuk szétválogatni a telefonon vagy a memóriakártyán tárolt muzsikákat. Amikor elkezdjük hallgatni kedvenceinket, akkor az albumborítók képét láthatjuk, alatta a szám címe és előadója szerepel. Külön ikonok szolgálnak a keveréses és az ismétléses lejátszás bekapcsolására, az opciók között pedig a hangeffekteket találjuk meg. A hang az előlapon elhelyezkedő hangszóróból érkezik, nem egy BoomSound, de elviselhető, bár a magas szólamok eléggé élesek, kicsit zavaró a fülnek szerintem. Említést kell tenni még az FM-rádióról, ami RDS-képes, működni viszont kizárólag csak fülhallgató csatlakoztatása után fog, mivel az szolgál antennaként.

HTC Desire 210 Screen Shot HTC Desire 210 Screen Shot

A videólejátszó egész jól funkcionál, már gyárilag ismeri az flv, avi, mp4 és mkv formátumokat, vagyis lényegében mindent megeszik az alkalmazás, amire szükség lehet. A filmek felbontásánál már azért nem ilyen mindentudó a cucc, a 720p-s tartalmakat még könnyedén megjeleníti, a Full HD mozik viszont már akadoznak egy kicsit, bár aki minden áron ilyen minőségben nézne videót egy WVGA képernyőn, annak hajrá, megteheti.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • HTC Desire 610 - műanyagba zárt drága erő

    A tajvani gyártó újdonsága négymagos processzorral, sztereó előlapi hangszóróval, LTE-támogatással támad, a külső viszont elég szegényes, az ár pedig magas lett.

  • HTC Desire 310 - többre vágyakozunk

    Ellentmondásos készülék érkezett hozzánk a HTC-től, amelynek vannak igen kellemes és erősen felejthető tulajdonságai is. Ehhez fapados szoftverfelhozatal és erős árcédula passzol.

  • HTC Desire 816 - paradoxon

    Középkategóriás zászlóshajónak nevezi a HTC a Desire 816-ot, nem győzték hangsúlyozni, hogy az árazás is csábító lesz. Vajon mi sült ki mindebből?

  • HTC One M8 - One, aki duplán szereti

    A tajvaniak legújabb zászlóshajója még fémesebb külsőt kapott, ráadásul már duál kamerával rendelkezik, és a szteró hangszóró is fejlődött.

Hirdetés