HTC Desire 210 - megtörve bár, de fogyva nem

Külső

Nehéz pozitívumokat találni a telefon külsejében, és ez nem azért van, mert a viszonylag aprónak számító 125,7 x 65 x 10,5 milliméteres készülékház ne lenne eléggé kompakt, hanem inkább az formavilággal van inkább gond, széles a káva, túl sok a kihasználatlan terület. A 130 grammos tömeg sem nagyon magyarázható, hiszen szinte kizárólag műanyag és üveg elemeket lehet megtapogatni, a belső szerkezetben lelhető fel csak fém. Az összeszerelési minőség viszont hibátlan, hiába próbáljuk mindenféle természetellenes fogásnak kitenni a masinát, egyáltalán nem reccsen meg a ház. Egy kézzel azért jól lehet használni a telefont, a kijelző minden pontját elérjük a hüvelykujjunk segítségével.

HTC Desire 210 elölről
[+]

Az előlap nem néz ki feltétlenül rosszul, ameddig legalábbis a kijelző kikapcsolva marad. A 4 hüvelykes, 480 x 800 pixel felbontású megjelenítő ugyanis rémisztő. Nem a 233 ppi-s képsűrűséget kell kritizálni, hanem a rendkívül gyenge minőségű, átlagos TFT-panelt, melynek szinte nincs jó betekintési pontja, szemből nézve például nem jó a kép, egy kicsit oldalra kell fordítani a telefont ahhoz, hogy nagyjából olvasható legyen a tartalom. Ilyen képernyőt egyszerűen nem illik felhasználni 2014-ben, pláne nem a HTC-nek. A vastag keret erre még rátesz egy lapáttal, az egyetlen örömteli dolog, hogy ennél a készüléknél még érintésérzékeny gombokat használtak a tajvaniak, ám azért itt sem éri a felhasználót maradéktalan boldogság. A kezdőképernyőre ugrás, visszalépés és menüelőhívás vezérlőgombjai ugyanis nincsenek hátulról megvilágítva, érzékenységük sem hibátlan, így nem egyszer idegesítettem fel magam azon, hogy nem tudtam eltalálni valamelyik billentyűt. Felül mindenesetre a piros színnel feldobott beszédhangszóró és a VGA kamera látható, fényérzékelőre felesleges számítani.

HTC Desire 210 oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés HTC Desire 210 ZTE Blade L2 Motorola Moto E Alcatel OT Pop C5
Fehér fényerő 256 nit 328 nit 376 nit 355 nit
Fekete fényerő 0,37 nit 0,33 nit 0,33 nit 0,45 nit
Kontrasztarány 692:1 994:1 1040:1 789:1
Színhőmérséklet 6580 K 7112 K 7132 K 8613 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az oldalak egy kicsit vaskosra sikerültek, az összeillesztésekkel azonban nincs probléma, kényelmes a telefon fogása, jól illeszkedik a tenyérbe. A masina jobb felére álmodták meg a hangerőszabályzó billentyűt és a bekapcsológombot, felülre a szabványos fülhallgatók fogadásra képes jack kimenet került. A baloldal a microUSB csatlakozónak ad otthont, az alsó terület viszont üresen maradt, egyedül egy kis kivágás látható, ahová a körmünket kell illeszteni.

HTC Desire 210 hátulról
[+]

A kis rész a hátlap leválasztását segíti, vagyis könnyen kitalálható, hogy az akkumulátort ki lehet cserélni a HTC újdonságánál. A telep alatt két SIM-foglalat található, az egy micro, a másik pedig normál méretű kártyákat fogad. Mellettük helyezkedik el a microSD foglalat, viszonylag könnyű beletolni a tartozékokat. A hátlapot egyébként nem bonyolították túl, a felülre szerelt kamera bontja meg csupán az egységet. Vaku persze nincs, így sötétben esélytelen, hogy fotózgassunk a kütyüvel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • HTC Desire 610 - műanyagba zárt drága erő

    A tajvani gyártó újdonsága négymagos processzorral, sztereó előlapi hangszóróval, LTE-támogatással támad, a külső viszont elég szegényes, az ár pedig magas lett.

  • HTC Desire 310 - többre vágyakozunk

    Ellentmondásos készülék érkezett hozzánk a HTC-től, amelynek vannak igen kellemes és erősen felejthető tulajdonságai is. Ehhez fapados szoftverfelhozatal és erős árcédula passzol.

  • HTC Desire 816 - paradoxon

    Középkategóriás zászlóshajónak nevezi a HTC a Desire 816-ot, nem győzték hangsúlyozni, hogy az árazás is csábító lesz. Vajon mi sült ki mindebből?

  • HTC One M8 - One, aki duplán szereti

    A tajvaniak legújabb zászlóshajója még fémesebb külsőt kapott, ráadásul már duál kamerával rendelkezik, és a szteró hangszóró is fejlődött.

Hirdetés