Multimédia
Van hátul négy kameránk, de régóta tudjuk, hogy lencsék számossága nem áll egyenes arányban a fotózási képességekkel. Ez ennél a modellnél is így van, a fő kameránk egy 48 megapixeles, quad-Bayer szenzoros modul, ezt nyilván a Sony-tól veszik, bitre ugyanez van a TCL 10L-ben is, F/1,8-as apertúrával és PDAF-fel. Van mellette egy nagylátószögű szenzor, amely 8 megapixelen termeli a képeket (F/2,2), a másik két kamera pedig akár ki is dobható, 2-2 megapixelen mélységélesség és makró a feladatuk. Az előlapi modul 25 megapixeles, itt van vele egy példa.
Vannak problémáim. És most nem a függőségeimre és a mentális állapotomra gondolok, hanem a Desire 20 Pro szoftverével kapcsolatos problémáimra, mert létezik egy elég jól bevett megoldás arra, hogy miképp szokás egy többkamerás cuccnál a különböző módokat aktiválni. Na, ezt helyből felrúgja a HTC. Mert a kereső jobb oldalán ott van egy csúszka, hogy a zoomot izéljük, de az csak digitálisan dolgozik a főkamerát használva, lefelé nem lehet húzni, hogy átváltson az ultraszéles modulra. Ha erre vágyunk, akkor egy külön menüpontból (bal felül) kell előszedni egy almenüt, ott tudunk egyébként 48 megapixelre is kapcsolni, meg a makrót is onnan hívhatjuk meg, más gyártóknál ezek a módok simán a kereső jobb oldalán sorakoznak egymás alatt, hogy egyetlen gombnyomással is variálhassunk. Persze a vakut, a HDR-t, meg az időzítőt elérjük gyorsan, de a dedikált esti mód is hiányzik, elvileg a témafelismerő algoritmus érzékeli, hogy sötét a táj, de nincs kézből megtartott hosszú expozíció. És ezt manuálisan sem lehet összerakni, mert nincs manuális mód sem, semmiféle állítgatási lehetőség nem adott, mindent az automatika intéz, na, olyan is. Alant négy képet prezentálunk 12 és 48 megapixelben, valamint ultraszéles látószöggel.
Hát. 12 megapixelen nagyjából hozza, amire számítottunk, nem hibátlan, kissé fakó, de a célnak megfelel, nincsenek óriási hibák, bár a dinamika lehetne jobb. 48 megapixelen tök felesleges fotózni, mert ott viszont gyenge a vonalélesség, túlzott a digitális élesítés, nem lesznek jobbak a képek. Az ultraszéles modul pedig nagyon vérszegény, végtelenül szűk a dinamika, rendre beégnek a világos részek, még nappal is zajos a kép és szétesnek a részletek. Dedikált esti mód nincs, de azért mi próbálkoztunk böcsülettel, ha már a témafelismerő kirak egy holdacskát a bal sarokba, akkor talán kezdhetne is a helyzettel valamit, de mint a lenti képek bizonyítják a Desire 20 Pro szinte teljesen használhatatlan éjjel, az ultraszéles modul pedig konkrétan botrányos.
A rend kedvéért legyenek itt makrók is, ezek sem váltják meg a világot, több rajtuk a zaj, mint egy random reptér mellett állva.
Videózni maximum 4K-ban tudunk, prezentálok egy nappali felvételt:
Sajnos nincs semmiféle stabilizáció, 4K-ban amúgy nem rossz a vonalélesség és a fókusz sem ugrál el, de a kézremegéseket semmi sem csillapítja. Este a Full HD-t választottam, de:
Sajnos este konkrétan semmit sem ér a dolog, fantasztikus pillanat volt, ahogyan egymásra néztünk egy őzzel a MOME területén, de ez csak azért egyértelmű a videóban, mert bele is mondom.
Audio kapcsán sem brillírozik a termék, de ott azért nincs komoly gond. A gyári lejátszó a YT Music, ebben nincs semmiféle extra hangzásbeállítás, viszont az alsó hangszóró egyáltalán nem szól rosszul. Nem torzít, viszont egész hangos. Öröm a 3,5 mm-es jack csatlakozó megléte, valamint az FM-rádió sem hiányzik, szóval ebben az árkategóriában ez alapvetően rendben van.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!