Honor Magic V2 - origami

Az eddigi legvékonyabb foldable újraírhatja a hajlítható műfaj játékszabályait.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Magic V2 két nanoSIM-et fogad be és eSIM-et is kínál, minden hazai 4G és 5G sáv támogatásával. A vételi és beszélgetési hangminőség remek úgy a hangszóró, mint a mikrofonok oldaláról, ahogy a WiFi 7 modem is remekelt WiFi 6 routerre csatlakozva (802.11a/b/g/n/ac/ax/be, 2,4, 5 GHz, Direct, HotSpot, Magic Desktop – a WiFi 7 támogatás OTA frissítéssel érkezik). A Bluetooth 5.3-as (A2DP, LE, SBC, AAC, LDAC, AptX, AptX HD), az USB pedig 3.1 Gen 1-es (Type-C, MTP, OTG, Magic Desktop). Villámgyors a pozíciószerzés a többcsatornás műholdas egységgel (A-GPS, GPS L1 + L5, GLONASS, Galileo E1 + E5a, BeiDou B1, B1C, B2a), és megvan az iránytű, a gyorsulásmérő, a giroszkóp, a hall szenzor, az infra, illetve az NFC. Csak a barométer hiányzik.


[+]

Az 5000 mAh kerek telepadat, és tegyük félre, hogy ez két, szilíciummal felturbózott, ultravékony akkumulátor összkapacitása. Remek a Gen 2-es Snapdragon teljesítmény/fogyasztás balansza, így 5-7 órás képernyőidők kijönnek egy töltésből úgy, hogy a tabletes panel is használatban van. A maximális fényerő, a fotózás és a játék ezt nyilván megnyirbálja, sötét móddal és kevesebb nyomkodással viszont lazán kijön a másfél nap egy töltésből – kettő csak azért nem, mert bűn ezt a telefon órákra magára hagyni. A 66 wattos adapter sajnos nem lapul ott a dobozban, saját USB-PD töltőm mindenesetre fél óra alatt 84%-ot pakolt a telepbe, az egésszel 49 perc alatt végezve. Vezetékmentes töltés nincs, a vezetékes energiamegosztás 5 wattos.


[+]

Honor Magic V2
Pro
Jókora, fényes HDR OLED panelek
Normál mobilvastagság csukva, ultravékony tablet nyitva
Gyors működés és töltés, 16/512 GB-os indítás
Remek fotók, sokrétű szelfik
Jó üzemidő, védőtok a dobozban
Ötéves szoftvertámogatás
Kontra
Méregdrága indítás, előző generációs hardver
Nincs IP védelem, nincs töltő a dobozban
Android 13 a megjelenéskor
Nem Z Fold szintű a felületkihasználás
Gyenge videóhang és zoomvideó
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 10 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 9 pont
Szoftvertámogatás 8,5 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (12/512 GB, HUF) 799 990

Ha a Z Flip5 a kagylótelefonok divatdiktátora, a Z Fold5 a produktivitás csúcsa, a Find N2 pedig a tökéletes hajlítható szerkezet az egykezes használathoz, akkor a Magic V2 a kecses dizájn mesterremeke. Vékonyabb és zsebbarátabb minden eddigi nyitható mobilnál, és úgy sem bumfordibb egy iPhone Pro Maxnál vagy Galaxy Ultránál, hogy két és félszer akkora képernyőfelület kínál a legjobb minőségből. Megvan a kellemes üzemidő, a remek fotós szett sokrétű szelfikkel, a fürge működés ötéves szoftvertámogatással, valamint a titánnal erősített zsanér jól tapadó hátlappal fekete változatban. Csukva biztos nem lesz gond a tartóssággal, ám nyitva azért óvatosan kell bánni vele, és így is kérdőjeles minden foldable strapabírósága fél évtizedes távlatból.

A Magic ráadásul egyelőre Android 13-on ragadt és hiányzik a vízálló védelem, a Snapdragon 8 Gen 2-nél pedig van már újabb hardver, bár előnyt kovácsol a hűvösebb tavalyi vasból a gyártó. A tabletes, a mobilos és a félig nyitott használathoz jár pár ügyes trükk, de azért produktivitásban és asztali nézetben maradt a Z Fold előnye, a korrekt videós képminőséghez pedig sajnos túlszűrt hang tartozik. A Honor ajánlata tehát nem tökéletes, de nem is egy kiforratlan, törékeny kiállítási termék, amit jobb vitrin mögött tartani. Jól egyberakták, könnyen zsebre vágható, sokrétű és bő csomagtartalmú: akit a 800 ezer forintos árcédula nem tántorít el, és csak a hajlíthatók zömök mivolta tartotta eddig vissza a műfaji belépőtől, annak érkezett egy remek ajánlat.

Honor Magic V2

Bone123 a.k.a. Hidegkuti Zoltán

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés