Hirdetés

Honor 400 Pro - gép a képben

Újragondolás helyett ráncfelvarrás a megengedhető árú Honor csúcsmobil

Fotók

Az előlapra 50 megapixeles szenzor került 21 mm-en igen széles látótérrel (katt), de alapból 25 mm-re vág a rendszer (katt), egyaránt 12,5 megapixeles képet mentve. A minőség jó: rengeteg a részlet, pontosak a tónusok, bár leginkább csak átlag feletti a dinamika. Ilyen korrekt a 4K 30 fps önvideó, a 4K 60 fps nem opció. A hátlapi főkamera szenzormérete bár 1/1,3”-ről 1/1,4”-re váltva kisebb lett (24 mm, f/1,9, PDAF, OIS), felbontása 50-ről 200 megapixelre nőtt, és durván részletes a teljes felbontású példa (katt), csak este nincs értelme használni (katt). A zoomkamera 3x-osra nőtt (50 megapixel, 69 mm, f/2, PDAF, OIS, teljes felbontás nappal és este), az ultraszéles maradt 12 megapixelen autofókusszal és 112 fokon átlagosnál szűkösebb látótérrel (16 mm, f/2,2, PDAF).

35 mm-es, 69 mm-es, Harcourt monokróm és AI felskálázott portré

A szoftver minden földi jóval felszerelt kézi módot és fejlett portrékat beleértve, a Harcourt stílus mellé pedig olyan filmes effektusok is bekapcsolódtak, mint a KP160, a KE200 vagy az NN400 tonális változásokkal. A minőség rendre remek, akárcsak a háttérelkülönítés.

Természetes, friss és autentikus feldolgozási séma

A szoftver háromféle képfeldolgozási stílust kínál fotós módban a dinamika, a kontrasztok és a telítettség szempontjából. Az alapvető friss névre hallgat, és ennél maradtunk az alábbi képcsokor összeválogatásakor.

Hirdetés

Főkamera, 12,5 megapixel

Átlag feletti dinamikaátfogással, pontos színekkel és jellemzően megbízható expozícióval (néha kis túlexponálással) jól indít a Honor 400 Pro, és a részletesség is remek túlzó élesítés vagy zajszűrés nélkül, melyeknek pici nyomára csak a legfigyelmesebbek akadhatnak. Remek az esti minőség úgy a részletek, mint a színek szempontjából, és az automatikusan működő éjjeli módra a nagy szenzor miatt nincs szükség városi körülmények között.

2x-es szenzorzoom, 12,5 megapixel

Még az elit telefonok is megirigyelhetik a kitűnő szenzorszintű 2x-es zoomot, ami este is optikai minőségű részletességet szállít átlag feletti dinamikával és pontos színekkel. Az ilyen jó szenzorzoom még ritkább árban lefelé haladva, és aláhúzza: az algoritmuson dől el minden, amiben a Honor igen ügyes.

3x-os teleobjektív, 12,5 megapixel

Remek a 3x-os optikai minőség is átlag feletti dinamikával és pontos színekkel, igaz: este azért már az apróbb szenzor és a magasabb érzékenység miatt a zajszűrés végére érve nincs meg a főkamera részletessége. Így is jó a helyzet és megbízható a működés.

6x-os szenzorzoom, 12,5 megapixel

Nappal versenyképes a 6x-os, teleobjektíves szenzorzoom, amely bár nem hoz optikai részletességet, a messzi dolgokat sikeresen közelebb hozza. A lendület estére fogy el: a rendszer inkább a binnelt képekbe nagyít bele digitálisan, ám messziről ezek a felvételek is rendben vannak, az ilyen nagymértékű zoom pedig a drágább készülékek privilégiuma szokott lenni.

Ultraszéles kamera, 12 megapixel

A látótér bár lehetne szélesebb, igazán jó az ultraszéles egység nappali minősége az előbbieknél egy hajszállal gyengébb dinamikával, tiszta rajzolattal és pontos színekkel. Azért itt már van nyoma a részletkiemelésnek és a rendszer picit a telítettséget is túltolja. Este csak átlagos a minőség és picit sárgás a fehéregyensúly, naplemente után persze a legdrágább mobilok sem villognak efféle kamerával. Az automata éjjeli mód gyakran bekapcsol.

20x-os AI zoom (első sor eredeti, második AI zoom)

A Magic7 Pro után a Honor 400 Pro is beveti a szerveroldalon működő, ezért a kattintás során internetkapcsolatot igénylő, mesterséges intelligencia alapú, nagy tartományú zoomot.

30x-os AI zoom (első sor eredeti, második AI zoom)

Itt is az a tapasztalat, hogy néha az AI nem pusztán ráérez és kipótolja a digitális zoom homályos és hiányzó részleteit, hanem ott nem lévő elemeket, textúrákat, alakokat, színeket hozzá is költ.

50x-es AI zoom (1. sor: eredeti, 2.: AI zoom)

Ám nem csak használható, hanem 30x-os és főleg 50x-es állásban meghökkentő, ahogy az AI az Erzsébet-kilátót és a fákat, vagy éppen a madáretető faerezetét felturbózza, kis fantáziát és új nemzeti zászlószíneket hozzáköltve. Ha pedig a felhőalapú AI ilyen ügyes, akkor akár be is kapcsolódhatna a zoom- és ultraszéles kamera homályosabb éjjeli képeinek óvatos javításába – ehelyett AI portré felskálázás van.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Előzmények