Foci VB alkalmazások Androidra

Két hazai app rengeteg infóval

A hazai vébés alkalmazások között két összeszedett darab található, az egyik kék színű ikonnal bír és az a neve, hogy Foci VB 2014, a másik a zöldet erőlteti, itt a név szignifikánsan eltér egy kötőjelben, azaz Foci-vb 2014 lett belőle. Előbbit a Sanoma, utóbbit az Origo fejlesztette. A Sanoma app a Sport24 adatbázisára, híreire és anyagaira épül, a szoftver felépítése nagyban hajaz az MTVA alkalmazásánál is látottakra, azaz a bal felső sarokból rántható elő a menü, de a különböző tartalmak között oldalirányú lapozással is mozoghatunk. Kissé idegesítő, hogy random helyeken egy Telenor reklám úszik be a képbe - nyilván a MyTV nevű szolgáltatást reklámozza az operátor itt agyba-főbe.

Foci VB Android Foci VB Android

Első indítás után muszáj választanunk egy kedvenc csapatot, gondolom ez sokaknak nem okoz különösebb nehézséget, nekem viszont igen, mert minden csapat mellett tudok ellenérveket felsorakoztatni, végül az első fordulót követően a “hajrá kicsik!” elv mentén Costa Rica lett nyertes. A Sanoma alkalmazásában egy külön fülön csak a kedvenc csapattal foglalkozó híreket láthatjuk, ilyen szempontból nem volt túl szerencsés a választásom, mert Costa Rica nem tartozik a sztárokkal teletűzdelt válogatottak közé, senkit sem érdekel, hogy Marco Urena mivel zselézi a haját. Az appban minden csapatról és minden játékosról kaphatunk képeket és információkat, ugyanígy megtaláljuk a helyszínekről is a releváns adatokat.

Foci VB Android Foci VB Android

Ha zajlik a meccs, akkor viszont nem kapunk túl sok okosságot. Be lehet kapcsolni az értesítéseket (de nem lehet külön paraméterezni ezeket), a meccs előtt szóltak, hogy kezdődik az összecsapás és ennyi. Menet közben pedig a Sport24 által szerkesztett, szöveges hírfolyamot nézegethetjük, ami nyilván jóval kevesebb adatforgalmat generál, mint a képi anyag, de azért messze nem az igazi. A frissességgel viszont nincs gond, gyorsan dolgoznak a szerkesztőségben.

Az Origo által megálmodott alkalmazás teljesen másképp épül fel, mint az eddig megénekelt páros. Nagyon trendi a kezdőlap, ahol nagy képek segítenek eligazodni, a két oldalas, csempés kialakítású menü tényleg látványos. Az értesítések is jól paraméterezhetők, de nem jön ám meg minden, amit kértem, például a franc tudja, hogy a “fontos hírek” alatt mit értenek, én egyetlen fontos hírt sem kaptam. Itt nem kell, de lehet kedvenc csapatot és játékost választani, a velük kapcsolatos újdonságok is kaphatnak értesítési lehetőséget.

Foci VB Android Foci VB Android

A “látvány” menüpontot mindneképp ajánlom, itt 360 fokos panorámafotók vannak a meccsekről, amit mi forgathatunk, még valamennyire nagyítani is lehet. Persze akad hagyományos képgaléria, illetve sok-sok infografika is, ezek feldobhatják az unalmasabb meccseket, meg a szünetben jelentős mennyiségű közhelyet elpuffogtató, láb nélküli képkivágásra komponált hazai sztáredzők észrevételei helyett is talán érdekesebbek. Ha akarjuk, akkor az app teleszórja a naptárunkat a meccsek időpontjaival. Természetesen megvannak itt is a részletes, fotós adatok a csapatokról és a játékosokról, akad góllövőlista, illetve a helyszínekről is kaphatunk információkat. Egyik appban sincsenek azonban a bírókról adatok, pedig az tök menő lenne.

Foci VB Android Foci VB Android

Ha eljő a mérkőzés ideje, akkor viszont sajnos az Origo alkalmazása eléggé leszerepel. A kezdőoldalon láttam, hogy zajlik a német-portugál összecsapás, rákattintottam, és az előző meccs élő közvetítését ajánlgatta a szoftver. Jó, hát ez a rész biztos nem frissült, gondoltam, úgyhogy erre is kattintottam, mire nyitott egy böngészőt és behozta a még eggyel korábbi mérkőzés írásos hírfolyamát. Bezártam mindent, újra, megint nem jött össze, pár perc múlva újra megpróbáltam, akkor végre igen, de már két gólt rúgtak a németek, C Ronaldo zokogott a pályán, zseléstől hullott ki a haja, Müller felvette a “Sziámi” középső nevet, de az Origo szerint még 0:0 volt az állás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés