Evolve FX520 - tepsifüles

Külső

Nagy és nehéz, ez a két érzés kerít minket hatalmába, mikor először vesszük kézbe. Nem nagyon próbáltak trükközni a milliméterekkel, a jókora kijelző mellett a keret sem vékony és még pengevékonynak sem mondható. 199 grammos súlyával nehezebb és csak kevéssel keskenyebb, illetve rövidebb, mint a Galaxy Note II, melynek 10%-al nagyobb képernyője van (ráadásul ez vastagabb). Ezzel egyértelmű, hogy nem egykezes használatra van, viszont ez a többi hasonló eszköznél sincs másképp. A kütyü totál fekete, ezt csak a hátlapon oldották némi pöttyös mintával. Súlya ellenére fémet ne is keressünk, mindenhol műanyagot alkalmaztak. Sajnos ezt fényes, csúszós felülettel kombinálták, ami villámgyorsan koszolódik és hát... csúszik. Az elemek pontosan illeszkednek, nincs lötyögés, viszont finomabb szorításra is nyikorog, ami ront az összképen.

Evolve FX520
[+]

Elölről mindenképp a kijelzőt bámuljuk meg, hiszen az 5 hüvelyk bizony nem kicsi. Nem úgy a felbontás, ugyanis ekkora területen csupán WVGA-t kapunk, ami meglehetősen szerény. Mégsem ez a legnagyobb baja, hanem a meglehetősen szerény betekintési szög, alulról nagyon gyorsan befeketedik, felülről meg kifehéredik, oldalról jobb a helyzet. A felbontás ellenére nem vészes a képminőség, viszont a színek lehetnének jobbak, egy IPS panel mindezekre megoldás lenne. A képernyő alatt a négy Android billentyűt találjuk, érintős kivitelben, némi világítást is kaptak. Felül a hangszóró, illetve tőle balra fény- és közelségszenzor, valamint előlapi kamera helyezkedik el. A hangminőség rendben van, a hangerő elegendő és egész tisztán hallani a másik felet.

Evolve FX520
[+]

Hátul a már említett minta vonja magára a figyelmet. Talán kicsit túlságosan is, mert nekem rögtön az első generációs Galaxy S ugrott be róla, de végül is jól néz ki. Egészen alul van a kihangosító, ami hiába hangos, ha a hátára tett telefon letakarja. Egy kicsit feljebb a gyártó nevét látjuk, felülre pedig a kamera jutott. Ez ki is domborodik az amúgy sem vékony házból, mellette a LED-es vaku mutatja magát.

Evolve FX520
[+]

Oldalt kevés látnivaló van, a baloldalára például semmi sem jutott. Jobbra kell keresni a hangerőszabályzót és a bekapcsoló/lezáró billentyűt. Alul van a microUSB és a mikrofon, míg felül a 3,5 mm-es jack árválkodik egymagában.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények