Hirdetés
Bevezető
Nem vagyunk jelen azokon a meetingeken, ahol egy cég valamely prominenséből kitör, hogy az tenne a legjobbat a márkának, ha a mobilkommunikációs piacra a vállalat betör. És miután a nullából elég melós felépíteni egy komplett ágazatot, ezért ezeket a döntéseket a legtöbbször az követi, hogy keresnek valami partnert a gyártáshoz, aztán próbálják szépen csomagolni a motyót, hogy majd a márkanév kelendővé teszi talán a terméket.
Az Energizer sem régi szereplő, de azért volt már néhány telekommunikációs termékük, a PowerMax P600s járt nálunk is teszten, nem voltunk tőle elájulva, de ez legalább próbált egy olyan márkához valamennyire kapcsolható funkciót nyújtani, akiket a világ elemek és akkumulátorok révén ismer, kapott ugyanis egy relatív méretes telepet. Az E241S viszont egy tök másféle kütyü, amit abban a szellemben dobtak piacra, hogy adnak valami olcsó, nyomógombos holmit és egy csomó szolgáltatást is egyszerre. Ebből az olcsó összejött, a Speedshopnál 14 ezer forintot kérnek el érte, ennyiért pedig nincs okostelefon, tehát sikerült még a belépő szintű androidos izék alatt maradni (és ebbe a Go utótagú förmedvényeket is bele lehet érteni).
Ez már az az árszint, ahol egy különböző okosfunkciókkal megerőszakolt telefonnak is van relevanciája, ha az amúgy korrektül össze van rakva és nem kínszenvedés a működtetése, de az Energizernél nagyon sokat akartak markolni egyszerre, úgyhogy a Kai OS nevű, furcsán hibrid operációs rendszert tuszkolták rá a harmatgyenge hardverre, ezzel is azt remélve, hogy az E241S még kelendőbb lehet. Már csak azért is, mert a Kai OS egyik értékesítési érve, hogy gyárilag rajta van a Facebook, a Google Maps, a WhatsApp, a Twitter és a YouTube. És ez milyen vonzó már ennyi pénzért. Aztán az egy másik kérdés, hogy mennyire van értelme (zömmel nincs) az egésznek, de lehet úgy is tekinteni a gépre, hogy ez egy alapfunkciós, klasszikus mobiltelefon, amin ha nagyon-nagyon szükséges, akkor van némi internet, meg úgy is, hogy ha már mindent ráírtak a dobozra, akkor azt a mindent szeretnénk használni is. Na, ez a második megközelítés hibás, illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy felesleges.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!