CAT S60 - Hö! Kamera!

A világ első, beépített, hőkamerával rendelkező telefonját dobta piacra a CAT. Emellett persze a szokásos robusztusság és a speciális funkciók miatti magas árszint jellemző rá.

Bevezető

A CAT egy nagyon tudatosan felépített brand. Mondjuk előbb csináltak homlokrakodót, mint telefont, de pont ez a lényeg, mire eljutottak az okostelefonos iparághoz, addigra az eredetileg Caterpillar nevet rövidítve már mondjuk egy ideje léteztek például a CAT cipők, ehhez a sárga-fekete logóhoz pedig automatikusan hozzákapcsolódott, a strapabíró, terepre, munkára (terepmunkára) szánt termékek imázsa. Mi sem logikusabb, hogy a mobilos szcénát is ilyen irányból támadják be, persze nem az van, hogy két markoló összehegesztése között ebédidőben fabrikálnak hobbiból egy telefont is, hanem a gyártást kiadták a Bullit nevű, bérgyártásra szakosodott cégnek. Ők egyébként dolgoznak a Kodaknak, meg a Land Rovernek is.


[+]

A felépített brand értéke és neve egy dolog, ezt bizony meg is fizetik a vásárlók, mivel a CAT telefonok alapvetően drágábbak, mint a papíron legalább annyit tudó, kevésbé ismert strapatelefonok (myPhone, Evolveo), mégis van vásárlóközönség, ami leginkább tapasztalati úton bővül, a CAT készülékekről az az általános vélekedés, hogy tényleg bírják a gyűrődést és tényleg garanciálisan javítják és/vagy cserélik őket, ha nem úthengerrel mentünk át rajtuk egy erdőtűz közepén. Vitás esetek persze mindenhol vannak, de azért ez messze nem az a szint, mint egy tetszőleges, ismert gyártó esete az IP68-as vízállósággal, ami papíron van, de azért inkább ne tegyük a telefont a kádba. Ennek muszáj bírnia és általában bírja is.


[+]

Szóval a CAT időről-időre frissíti a kínálatot, évente van egy-két új modell, ám most próbáltak valami újat is kitalálni, ennek eredménye lett a világ első, beépített hőkamerával rendelkező telefonja, tesztünk alanya, az S60. Láttunk már ilyen berendezést, hiszen a Seek Thermal Compact járt is nálunk, de ez egy utólag csatlakoztatható megoldás volt, az S60-nak a hátlapján azonban tényleg két kamerát látunk. Emellett persze megmaradtak a gyártóra jellemző általános funkciók a strapabíróság kapcsán, de itt is tudtak szintet lépni és kitörni az IP68-as szabvány jelentette minimális követelményekből. És miután az IP-skálának amúgy ez a maximuma, ezért a CAT igyekszik mindenhol kommunikálni is, hogy ez az IP68 sokkal több, mint egy szokásos megoldás.

Doboz, külső

Eltéveszthetetlen a doboz, sárga-fekete, egyértelmű a gyártó. Tartozékfronton nem nyújt maradandót, 1 Ampert leadó töltőfej, microUSB kábel és hallójáratos, felvevőgombos füles képezi a repertoárt. A telefon maga viszont markáns egyéniség, egyrészt nyilván nem kicsi és nem könnyű. Annak ellenére, hogy a kijelző relatív apró (4,7 inch), a méretek tekintélyt parancsolóak, 147,9 x 73,4 x 12,7 mm-esek a készülék dimenziói, a mérleg pedig 223 grammot mutat, ha rátesszük.


[+]

Ez a telefon merőben más már külsőre is, mint akármi a piacon. Egyrészt láthatóan robusztus. Alapvetően megfelel a MIL-STD810-es katonai szabványnak, ennek rengeteg hozadéka van, a leglényegesebb, hogy 1,8 méterről bármilyen esést ki kell bírnia betonra, illetve -25 és +55 Celsius fok között üzemképes. A készülék előlapját Gorilla Glass 4 védi, oldalt fém a keret (ez viszont sérülékeny, bár a használatot ez nem befolyásolja), a hátlap pedig plasztik, nem leszedhető.


[+]

Több dolog rögtön feltűnik. Egyrészt felül van neki egy púpja, mintha mumpszos lenne. Erre rá is van írva, hogy FLIR. Nem baj, ha erről az olvasónak nem jut eszébe semmi különös, de a hozzáértők tudják, hogy a cég 50 éve foglalkozik hőkamerákkal, a hobbiszintű megoldásoktól a kőprofi berendezésekig terjed a paletta. Na, hát nyilván innen egyértelmű, hogy az S60-ban dolgozó modult is ők szállítják. A púp a hőkamera helyigénye miatt volt elkerülhetetlen, nem zavaró, inkább jellegzetes.


[+]

Ha balról közelítünk a termék felé, akkor egy recés gombot találunk felül, ezzel lehet a kijelzőt felébreszteni és lezárni. Előbbit egyébként a home gomb kettős megnyomásával is megoldhatjuk. Miután a recéket könnyen ki lehet tapintani és a kezelőszerv is ideális helyen van, ezért alá mertek tenni egy másik, sima felületű, viszont sárga billentyűt is, amely programozható. Hosszas és rövid megnyomás kapcsán is adható neki funkció, illetve a PTT szolgáltatás kapcsán is szolgálhat azonnali üzenetváltásra, erről lesz még szó később. A gombok alatt ajtók mögött találunk további okosságokat, egyrészt van egy piros SOS-billentyű, ezt hosszan kell nyomni és SMS-ben elküldi az előre megadott telefonszámra a tartózkodási helyünket. Lehet időzíteni is, hogy a gomb megnyomása után mikor tegye ezt meg, de számomra ez egy kicsit érthetetlen, SOS gomb egy körömmel alig kipiszkálható ajtó mögött? Hát vészhelyzetben elég ritkán tud nekiállni az ember szórakozni azzal, hogy kinyíljon a fedlap, tényleg nem látom a dologban a logikát. Egy másik ajtó mögött van a microUSB csatlakozó, megint másik mögött pedig a 3,5 mm-es jack lukacskája bújik meg.


[+]

A készülék másik oldalán csak a hangerőt szabályozó gombpáros ücsörög, alul nincs semmi, felül pedig csak a púp. Az előlap azonban további meglepetésekkel szolgál, egyrészt ugye itt van nekünk a 4,7 inches, felbontása 1280 x 720 pixel, a technológia pedig új, ez ugyanis egy AHVA panel. Ez egy tajvani cég, az AU Optronics fejlesztése, a rövidítés az Advanced Hyper-Viewing Angle kifejezést takarja, azaz egy olyan IPS panelről beszélünk, amelynek különösen jók a betekintési szögei és egyébként a képfrissítési sebessége, valamint a kontrasztaránya is kiemelkedő. Ezeket ismerve már nem véletlen, hogy a CAT ezt választotta, szabad szemmel is látszik, hogy alig tükröződik és nincs fényerővesztés oldalról nézve sem. Éjjel viszont szétsüti a szemünket minimális fényerőre állítva is. A kijelző körül levő káva a síkból kissé kiemelkedik, hogy ezzel is gátolja a karcolásokat okozó felületi egyenetlenségekkel való érintkezés lehetőségét.

Kijelző-teszt
Mérés CAT S60 Sony Xperia XA Huawei P9 lite Samsung Galaxy A5 (2016)
Fehér fényerő (max.) 691 nit 503 nit 507 nit 490 / 565 nit
Fehér fényerő (min.) 28,3 nit 3,6 nit 10,7 nit 2,4 nit
Fekete fényerő 0,49 nit 0,36 nit 0,38 nit 0 nit
Kontrasztarány 1411:1 1399:1 1335:1 végtelen
Színhőmérséklet 7121 K 9452 K + kézi 8575 K + kézi 7547 K

Még mindig maradjunk az előlapnál, mert a különlegességek sora nem ért véget. Az nem meglepő, hogy az androidos vezérlőgombok fizikailag is jelen vannak, így a kesztyűs használat is biztosabb (illetve a víz alatti vezérlés is könnyebb), van előlapi kamera, értesítési led és fényérzékelő a kijelző felett, de fel fog tűnni még valami. Felül a beszédhangszóró, illetve alul a mikrofon mellett is van egy pici pöcök, amely mindkét esetben két állású. 2 m és 5 m van melléjük írva, ez pedig nem véletlen. A telefon két méter mély vízben még simán elvan további védelem nélkül, ha viszont mélyebbre mennék (mert lehet), akkor átpattintjuk a két pöcköt és 5 méterig merülhetünk, ilyenkor a hangszóró és a mikrofon teljesen lezárásra kerül, nem is működik. De mondjuk a kamera igen. Külön királyság, hogy van a szoftverben egy speciális alkalmazás arra, hogy gyorsítsuk a hangszóró kiszáradását, ez különböző frekvenciával szólaltatja meg ciklikusan az egységet, a rezonancia pedig segít abban, hogy hamarabb eltűnjön a víz.


[+]

A hátlapon ott van a két kamera, egy apró vaku, ami zseblámpaként is működhet, illetve egy jókora ajtó, ami mögött két nanoSIM és egy microSD is lapulhat. Az akkumulátorhoz természetesen nem férünk hozzá. Talán már ennyiből is érezni, hogy a CAT nagyon odatette magát az S60 megalkotásánál, már a külső is tele van extrákkal és ötletekkel, ha nem is azt mondanám, hogy az elegancia mintaszobra a termék, de ez a púpos, masszív, robusztus, erőt sugalló design a maga módján szép és célszerű.

Hardver, UI

A külső tehát igen profi, kérdés, hogy ehhez igazodik-e a belső is. Nos, ha a telefon árát nézzük (valamivel több mint 200 ezer forint), akkor ebben a kategóriában simán csúcsmodelleket találunk ennek megfelelő hardverrel, a CAT S60 — innen nézve — ezekhez nem ér fel. Szégyenkeznie azért nem kell, a Qualcomm Snapdragon 617-es chipset és a 3 GB RAM bőven elég, semmi nem akad, minden flottul működik, kevés felhasználónak van ennél többre igénye, ha nincsenek extra elvárásai. Melegedés nem tapasztalható, a hőkamera tűnik a leginkább megterhelő feladatnak, olyankor némi langyosság azért észrevehető. A belső tárhely 32 GB, ami microSD-vel tovább bővíthető, a felhasználó ebből 24 GB-hoz férhet hozzá.

Teljesítmény-teszt
Benchmark CAT S60 Sony Xperia XA Huawei P9 lite Samsung Galaxy A5 (2016)
Rendszerchip Snapdragon 617 MediaTek Helio P10 HiSilicon Kirin 650 Exynos 7580
AnTuTu Benchmark 6.x 45997 pont 48408 pont 53733 pont 37880 pont
Vellamo Browser 2812 pont 3291 pont 3099 pont 2940 pont
Vellamo Metal 1295 pont 1264 pont 1434 pont 1150 pont
Geekbench 3 (single) 753 pont 797 pont 906 pont 747 pont
Geekbench 3 (multi) 3353 pont 3143 pont 3825 pont 3488 pont
GFXBench Man. onscreen 13 fps 15 fps 8,5 fps 4,8 fps
GFXBench Man. offscreen 6,7 fps 7,2 fps 8,0 fps 4,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 29 fps 28 fps 19 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 17 fps 18 fps 19 fps 14 fps

A folyamatos sebességnek oka az is, hogy a CAT nem nyúlt érdemben hozzá a 6.0-s Androidhoz. Persze van egy rakás extra szoftver, néhány hasznos plusz beállítás, de egyébként azt kapjuk, amit a Google összeütött. Van víz alatti mód, ami kikapcsolja a kijelző érintésérzékenységét, az pedig kimondottan remek funkció, hogy bejövő értesítésről nem csak a led tájékoztat, hanem ha megmoccantjuk a telefont, akkor a kijelző közepén finoman megjelenik az óra és a notifikációs lista is. A kamerát is elindíthatjuk lezárt állapotból a bekapcsoló gomb dupla megnyomásával.


[+]

A hozzáadott szoftverek között találunk egy AVG víruskeresőt (őket épp most vette meg az Avast), akad egy Mobile Assistant nevű értelmetlenség, itt a telefonról lehet kérdéseket feltenni. Az egy dolog, hogy kábé nem értettük meg egymást, de mivel be is lehet gépelni a dolgot, ezért megint kiderült, hogy a magyarosch kiejtésem nem oké, de amilyen hülye válaszokat kaptam, igazából tökmindegy. Megkérdeztem, hogy hol a zseblámpa, elmagyarázta, hogy hol az IMEI. Megkérdeztem, hogy miképp lehet bekapcsolni a zseblámpát, elmondta, hogy mire jó a bekapcsoló gomb (zseblámpára nem). Aztán érdeklődtem a chipset felől, megint az IMEI-ről hadovált, hagyjuk.


[+]

Akad egy Hike nevű app, ez iránytű, GPS, időjárás és barométer egyben, ez simán lehet hasznos. Az oldalsó SOS gombhoz is megvan a szoftver, van egy Catphones névre hallgató használati útmutató, illetve egy App Toolbox, ami a Play Áruház kínálatából javasol letöltésre ezt-azt. Én azt hittem, hogy itt mindenféle hőkamerás-túrázós alkalmazások fognak felbukkanni, ehhez képest a lista tetején kapásból a Facebook ül. Kapunk File Commandert, Keep jegyzetelőt és OfficeSuite-ot a dokumentumok kezeléséhez.


[+]

A lista utolsó eleme a Zello. Aki nem tudja mi az, ne csüggedjen, nekem is új volt, ez egy PTT (Push-To-Talk) alkalmazás, adatkapcsolat segítségével lehet egymásnak, vagy egy csoportnak hangüzenet küldeni, a modern walkie-talkie, régebben tök külön protokoll és szolgáltatás volt főleg spéci telefonokon, most már inkább csak egy szoftver, illetve az oldalsó, sárga színű gombot ki lehet rá osztani és akkor azt megnyomva tudjuk felmondani az elküldendő szöveget, aztán mehet is útjára.

Hőkamera

Mielőtt nekiállunk megnézni, hogy a CAT S60 egyedülálló funkciója mit tud, előbb tisztázzuk, hogy mire jó. Kezdjük azzal, hogy az átlagember az egész életét le tudja élni anélkül, hogy hiányozna neki egy hőkamera, mert a mindennapi életben zömmel csak bohóckodni lehet vele, meg persze nyilván ha az embernek a kezébe kerül egy ilyen, akkor megy és megnézi, hogy jól szigetel-e az ablak. Hőkamerát speciális célokra használnak sokan, sokféleképpen, a lényeg, hogy a szenzor hőképet lát, azaz a különböző tárgyak és a környezetük eltérő hőmérsékletét érzékeli és ebből állít elő valamit, aminek nem túl nagy a felbontása, de a főbb dolgok kontúrjai kivehetők.


[+]

Tipikus felhasználási terület a megfigyelés. Most nem az FBI-ra kell gondolni, hanem vadászokra, erdészekre, állatvédőkre, a hőkamera nem lát át a falakon és a növényzeten, de pontosan jelzi, hogy hol van melegebb, ami már bőven elég támpont. Vaksötétben pont ugyanolyan képet mutat, mint nappal, jól jöhet akkor, ha köd van, esetleg füst. Használják persze az építőiparban hőhidak, szigetelési és csővezetékezési problémák feltárására, objektumok és területek őrző-védő feladataihoz, illetve használja az orvostudomány is diagnosztikai céllal, bár erre csak hozzávetőleges, tájékoztató jelleggel alkalmas az S60 megoldása. Mondjuk ha a szoftver szerint 40 fokos a gyerek feje, akkor már lehet, hogy baj van.


[+]

Az S60-ba épített FLIR modul (konkrétan a Lepton nevű) 80 x 60 pixeles felbontásra képes. Ez nem hangzik túl soknak, ezért besegít a másik kamera is a finomításban, hogy VGA legyen a végeredmény. Így viszont a célnak már teljesen megfelel, hiszen 30 méteres távolságból tud hőmérsékletet megállapítani, a kilenc különböző színvilágú hőkép között pedig biztos van olyan, ami alapján fel tudjuk ismerni az objektumok, tárgyak, személyek, állatok körvonalait. A hőkamera fotót és videót is tud készíteni, alant van néhány felvétel, itt pedig egy videón látszik, hogy miképp ismerhetők fel a melegebb részek.

Az élőképen látunk egy átlagos, egy minimum és egy maximum hőmérsékletet, a színskála mindig ehhez igazodik, tehát egy forró nyári napon nem lesz az egész strand sárga, hanem csak a legmelegebb részeket jelöli ezzel a szoftver. Betehetünk pontszerű jelölőket is, amelyek az adott pixelhez tartozó hőmérsékletet írják ki és visszaválthatunk normál képre is, de ettől még a hőmérsékleti adatok továbbra is látszódnak. Kicsit lassan tér magához a mellékelt szoftver, a képfrissítés sem tökéletes, de itt nem is ez a lényeg, hanem az eredmény. Korábban már említettük, hogy a CAT S60 alig-alig melegszik, egy kivétel van: a hőkamera eléggé igénybe tudja venni a hardvert és ilyenkor hő képződik, a név kötelez, nomen est omen, you know.

Multimédia

A normál kamera 13 megapixeles, igen nagy összeget tennék rá, hogy a szenzor a Sony-tól jön, noha erről nincs infó sehol. A szoftver egyszerű, jobb felül válthatunk a fotó, a videó és a panoráma között, balra pedig a beállításokat találjuk. Az ISO, az expozíció és a fókuszálás módja változtatható, van HDR és néhány jelenetmód is akad. Videót Full HD-ben vehetünk fel. A fókuszálás viszont elég bizonytalan, rengeteg képet csináltam és dobtam ki a kukába azért, mert még a tök mozdulatlan tárgyak is egy csomó esetben homályosak lettek. A makrotávolság elég nagy, kábé 30 centiméternél kezdődik az a pont, ahonnan kis szerencsével lehet éles felvételeket készíteni. Az exponálás ellenben gyors.


[+]

A fotók nem túl jók. A dinamikatartomány igen szűkös, az algoritmus eléggé zajmentesít, de a részletek azért nem vesznek el teljesen. Viszont van valami fátyolosság minden képen, mintha az automatika kissé felülexponálna, a kontraszt és a szaturáció utólagos babrálásával ez valamennyire kezelhető, csak kár, hogy ezt nekünk kell megtenni. Sötétben a kéttónusú vaku jöhet jól, 2-3 méterre elég az ereje, még vörösszemcsökkentő effekt is akad. Sajnos a videofelvételeknél is kiütközik a fókuszálási probléma, állandóan elveszíti és keresi az élességet a rendszer, ami miatt hosszasan lesznek életlenek a mozik. Kár ezért a hibáért. Az előlapra 5 megapixeles kamera került, elvileg itt is van autofókusz, de ez is folyamatosan ugrál.


[+]

A muzsikát a Play Zene próbálja szolgáltatni, ami állandóan azzal izélget, hogy fizessek rá elő. Ezt olyannyira idegesítően tolja, hogy az ember inkább letölt egy alternatív lejátszót. A rendszer tartalmaz MaxxAudio néven egy hangprofil-választót, de olyan nagy eltérést nem vettünk észre a különböző üzemmódok között. Az viszont biztos, hogy az S60 hangszórója durván hangos, nem mondom, hogy a minősége is felnő ehhez, mert eléggé sistereg, de hogy a telefont még zajos környezetben is meg lehet hallani, az bizony elég valószínű. Fejhallgatóval ugyanez a helyzet, a gyári elég kis satnya, de egy jobb tartozékkal is azt fogjuk tapasztalni, hogy van némi alapzaj. FM-rádió is akad, ami kihagyhatatlan ziccer, simán pótolhatja egy autószerelőnél, egy festőnél, egy kőművesnél a parizeres zsömlével már tucatnyiszor leevett, cementes-festékes hordozható retteneteket ilyen hangerőt produkálva. Fel lehet venni a műsort és van elalváskapcsoló is a szoftverben, ami roppant egyszerűen használható.

Adatátvitel, akkumulátor

Van 4G, a B20-as sávot is ismeri, stabil a jel, kiváló a beszélgetési hangminőség. Erős a WiFi-modul és roppant gyorsan talál pozíciót a GPS is. Nincs infra, de van NFC, böngészéshez pedig gyárilag nem csak a Chrome érhető el, ami nem okoz meglepetést, hanem van saját böngésző is, amiben sok-sok spéci beállítás is van, témázható, állítható a betűméret, van oldalszélességre való tördelés, el lehet rejteni az állapotsávot és kérhetünk teljes képernyős módot is. Érdekes, hogy a menüben még a Flash is bekapcsolható elvileg, de az opció inaktív, akármit is csinálok. A görgetési sebesség és a nagyítás is gyors, zökkenőmentes. Az USB port OTG-képes. A két SIM dual standby üzemmódban működik, ha az egyiken beszélgetünk, akkor a másik lezuhan a hálózatról. A rezgőmotor erős, de kell is egy ilyen húsos készüléktest megmozgatásához.


[+]

A hátlap alatt papíron 3800 mAh-s akkumulátor lapul. Az sok. Az S60 képes a Quickcharge 2.0 technológia használatára, nagy kár, hogy a mellékelt töltő csak egy 1 Amper teljesítményű darab, ami derekasan küzd azzal, hogy megetesse a készüléket. Ami viszont valóban igen jól bírja a gyűrődést, a hőkamera zabálja legjobban a telepet, de ha ezt kihúzzuk a képletből, akkor 2-3 napig átlagos terhelés mellett simán üzemel.


[+]

Értékelés: CAT S60
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A CAT S60 a gyártó eddigi legjobb okostelefonja, ehhez kétség sem fér. A hardver ugyan nem ér fel a csúcskategória szintjéig, de bőven elég így is szinte bármire, az extrák és a kialakítás, valamint a strapabírósági faktor viszont egyedülállóvá teszik az eszközt. Persze mondhatjuk, hogy a hőkamera nélkül elég könnyedén el lehet éldegélni és lehet, hogy egy ilyen modul nélküli verzió olcsóbb áron sokkal kelendőbb lehetne, de látni kell azt is, hogy a FLIR által szállított extra önmagában is 250 dollár — legalábbis a cég ennyiért kínálja az utólag csatlakoztatható verziót. Ha innen nézzük, akkor a 200 ezer forintos árazás egyáltalán nem túlzó és persze nyilván nem ennyiért kapja meg a CAT a hőkamerát, de egyébként is azt lehet mondani, hogy egy ennyire robusztus, sokoldalú, odafigyeléssel készült okostelefon általában nem szokott olcsóbbra kijönni. Nemigen van ellenfele, a kevésbé neves márkák hasonló modelljei nem tudnak ennyit hardverben és extrákban sem, az ismert cégek strapásított termékei (ide leginkább a Samsung sorolható) pedig jellemzően nem, vagy csak korlátozottan ütésállók. Ez egy szerszám, egy céleszköz, ennek megfelelően a célcsoport is szűkebb, de jól behatárolható. Nekik a CAT S60 ideális választás, mi egy Tetszett plecsnivel tudjuk honorálni a telefon képességeit azért, mert a kamera nem sikerült jól, az SOS gomb kissé idétlen, a fejhallgatóra pedig túl sok alapzaj jut. Azoknak viszont, akiknek a hőkamera tényleg hasznos és már-már nélkülözhetetlen munkaköri igény bátran ajánljuk a telefont, mert még csak hasonlót sem fognak találni a piacon.

CAT S60

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

CAT S60
CAT S60 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 147,9 × 73,4 × 12,9 milliméter
Tömeg 223 gramm
Színvariációk fekete-ezüst
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (312 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív AHVA-IPS
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 617
Processzor típusa 4 x 1,5 gigahertzes Cortex-A53 + 4 x 1,2 gigahertzes Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 405
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 32 GB (kb. 23 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, hotspot, Direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS van
BeiDou van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Hike, App Toolbox, Hangszóró szárító, Keep, OfficeSuite, MyFLIR, SOS, AVG, Zello, MaxxAudio, Fájlkezelő
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, LED villanó
Másodlagos kamera 5 megapixel, autofókusz
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van - RDS
Üzemidő
Alap akkumulátor 3800 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő na
Beszélgetési idő na
Zenelejátszási idő na
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, fény- és közelségszenzor, giroszenzor, programozható gomb, hőkamera, IP68, MIL-STD810G, SOS gomb

Azóta történt

  • Blackview BV6000 - sötéten bólogat

    A Blackview második, továbbra is érintőkijelzős strapatelefonja nem csak atombiztos, de korrekt hardvert és értékelhető formatervet is fel tud mutatni, versenyképes árcédula mellett.

  • Strapatablet érkezik a Samsungtól

    Azt eddig is sejtettük, hogy a három éves Galaxy Tab Active modellfrissítést kap, most már viszont erősen ténynek tűnik.

  • CAT S41 - oszd meg és uralkodj!

    A strapatelefonok trónjára tör a CAT új ajánlata, amelynek hőkamerája ugyan nincs, akkora telepe viszont igen, hogy megossza másokkal, és még fényképezésben sem utolsó.

  • CAT S31 - a macska álmos

    A Bullitt új generációs CAT S szériájának gyengébb modellje valóban gyenge. Leszámítva a panel fényerejét és a burkolatot. Mert azok egyáltalán nem gyengék.

Előzmények

  • MWC 2016: Működés közben a CAT S60 hőkamerája

    Nagy sikere lehet az építőiparban és egyéb munkakörökben a CAT S60 hőmérsékleti értékeket is rögzítő hőkamerájának, amely mellé egy 13 megapixeles hagyományos modult is mellékelt a strapatelefon gyártója.

  • CAT S40 - több mint kilenc élete van

    A CAT új „elpusztíthatatlan” okostelefonja szerény specifikációkat rejt, ám a lényeg a külső burkolat szívósságán van, amely ellenáll mindennek, aminek csak egy strapakészülék képes lehet.