E-mail, naptár, névjegyzék
Első körben a három fő szoftveres újdonságot nézzük meg. Az elektronikus levelezésünket az Üzenetek névre hallgató alkalmazáson keresztül valósíthatjuk meg; a program azonban jóval több egy egyszerű e-mail kliensnél. A leginkább a Samsung-féle Message Hubhoz hasonló szoftver ugyanis a levelek mellett a közösségi szolgáltatásokon (Facebook, LinkedIn és Twitter) keresztüli kapcsolattartást is segíti, azaz az említett csatornákon is küldhetünk és fogadhatunk üzeneteket. Mindehhez egy ízléses és ergonomikus interfész, illetve fejlett szervezőfunkciók kapcsolódnak: néhány érintés segítségével szűrhetünk, mappázhatunk és kereshetünk. Új fiók felvétele is gyerekjáték, ezt egyébként nem a programon keresztül, hanem a beállítások közötti Fiók fülre kattintva tehetjük meg. Itt néhány szolgáltató esetében mindössze a felhasználói nevet és a jelszót kell megadnunk, de természetesen a magán jellegű szerverek felvétele is könnyedén megy.
Ugyanitt adhatjuk meg a naptárprogramhoz tartozó szolgáltatásokat is. Az alkalmazás a különféle külső szerverekkel történő szinkronizáció mellett a Facebook-eseményeket is képes berántani. Az üzenetkezelőhöz hasonlóan itt is egy profi felületet kapunk, amelyen havi, heti és napi bontásban vizsgálhatjuk az eseményeket. Ezek mellett az úgynevezett napirend nézet is elérhető, valamint a meghatározott ismerőseinkkel kapcsolatos bejegyzésekre is szűrhetünk.
A Partnerek névre hallgató alkalmazás a névjegyzéket takarja, amely az Üzenetekhez és a Naptárhoz hasonlóan szintén egy fedél alatt jeleníti meg a kontaktokat. Egy érintéssel szűrhetjük az aktuálisan megjelenített listát, illetve az ismerősök különböző szolgáltatásbeli profiljait össze is köthetjük. Ezek mellett fontos még kihangsúlyozni, hogy egy Bridge-elés után mind az e-mail, mind a névjegyzék, mind a naptár esetében aktiválódik a BlackBerry védelmi mechanizmusa (azaz ezután titkosított adatforgalom lesz a háttérben), amely ezután a telefon csatlakozása nélkül, automatikusan érvényben marad. A Bridge alatt lévő szoftverek viszont csak aktív kapcsolat esetén érhetők el, tehát az új funkcióként érkezett levelezésben nem biztos, hogy ugyanazt látjuk, mint a Bridge alatt lévőben; beállíthatunk teljesen más fiókokat is, ha például a Gmail oké nekünk titkosítás nélkül, az mehet a főmenüben lévő e-mailek közé, a céges levelezést viszont megoldhatjuk a Bridge segítségével, hogy adataink biztonságban legyenek.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!