Asus Zenfone 8 Flip - előre is tekint

A kisebb Zenfone 8 simán ellopta a show-t a bejelentés közben, de a Flip sem egy lényegtelen termék, gyakorlatilag a Zenfone 7 jobbított kiadása.

Adatátvitel, akkumulátor

Az adatkommunikációs repertoár az infra kivételével teljeskörű. Az összes releváns szabványt támogatja hálózati szempontból, beleértve az 5G-t is, a WiFi 6-os modul szintén modern, az 5.2-es Bluetooth egy rakás szabványt helyből tud, a pozíciószerzést pedig kábé minden létező műholdrendszer adataival támogatva intézi a telefon, az NFC pedig nyilván nem hiányzik. A gyári Chrome olyan, amilyen, de a böngészési élményre általánosságban nem lehet panasz. Itt nincs kérdés, a Zenfone 8 Flip megfelel az elvárásoknak adatátviteli paraméterek kapcsán.

Hirdetés

[+]

Az akkumulátor és a töltés viszont más téma. A kapacitás maradt 5000 mAh-s, a vezeték nélküli töltés pedig ezúttal is hiányzik. Dróton viszont 30 wattos töltési sebességet lehet elérni, ami azért nem mondható rossznak, ráadásul szénné lehet paraméterezni az ezzel kapcsolatos opciókat mindenféle trükk és intelligencia használatával. Szabályozható, hogy az általunk beállított százalékos érték fölé ne menjen a töltés, de olyat is lehet kérni, hogy éjjel fix 80%-on legyen a telep és a beállított ébresztés időpontjára tölti csak fel 100%-ra az akkut a rendszer, ezzel az Asus mérései szerint tovább lehet megtartani az akkumulátor gyári képességeit. Az üzemidő másfél-két nap, ha nem erőltetjük a 90 Hz-et, akkor jobbak a kilátások, de én fixen erre az értékre állítottam és videóztam vele 16 órán át, mielőtt beadta volna a kulcsot.


[+]

Asus Zenfone 8 Flip
Pro
Egyedi megoldás a forgatható kameramodul
Kiváló minőségű kijelző
Remek üzemidő
Kontra
Nincs IP-védelem és 3,5 mm-es jack
A fotós képességek csak átlagosak
Hiányzik a vezeték nélküli töltés
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 10 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (5G, 8/256 GB, HUF) 309 999

Összegzés. Nos, nagyon az az ember érzése, hogy a kis Zenfone 8-ra fókuszált most az Asus, a nagyobbik, forgatható kamerás modellre pedig épp csak annyi időt szántak, hogy elmondhassák, hogy ebből is van új. De az újdonságok listája kimondottan kurta, az aktuálisan legerősebb Qualcomm rendszerchip mellett kevés egyéb változás sorolható fel azon kívül, hogy nincs ráírva a kamerára, hogy "Flip" és az ujjlenyomat-olvasó a kijelző mögé került be. Persze a ZenUI is frissült, de ez láthatóan nem egy vadonatúj telefon, hanem a Zenfone 7 alapjaira épülő, itt-ott frissült modell ugyanakkora méretekkel, kijelzővel, akkumulátorral és kamerákkal, szóval lehet hangzatos frázisokat puffogtatni az innováció kapcsán, de ezúttal ezt bizony nem a Zenfone 8 Flip, hanem a kompakt méretű Zenfone 8 kapta meg. Ettől még persze a forgathatós kamera miatt ez sem egy átlagos csúcsmodell, de Zenfone 7-ről nem érdemes váltani, a 7 Prónál pláne nem jobb, miközben elkérnek érte 310 ezer forintot . Mondták a gyártónál, hogy de nem drágább, mint a tavalyi volt a megjelenéskor, de hadd ne essek már ettől hasra, akkor lenne ez nagy szó, ha nem csak a chipsetet cserélték volna ki. A Zenfone 7-nél felsorolt hiányosságokat nem sikerült javítani, nem lett jobb a kijelző, hozzá sem nyúltak a kamerákhoz, nem kerültek be új funkciók (villámtöltés, vezeték nélküli töltés, vízállóság, jack csatlakozó), ez egy alibizés, de ha egy kis gyártó egyúttal egy teljesen új telefon fejlesztésébe is belevág, akkor a jelek szerint nem marad arra erőforrás, hogy a tavalyi csúcsmodellt rendesen átdolgozzák.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Hirdetés