Asus Zenfone 4 - úszik az árral

Nagyon össze van rakva, de ha azt nézzük, hogy papíron mit tud, akkor elég masszívan fölülárazott termék a tajvani gyártó tömegmodellje, pedig nagyon átgondolt termék.

Bevezető

Miért nem megy igazán az Asusnak a mobilos piacon? Rosszak lennének a termékek? Nem azok. Nem elég jó a minőség? Dehogynem. Kevés az innováció? Hát, semmiképp sem annyira markáns, mint a Zenfone 2-nél, de ez sem okvetlenül baj. Akkor? Két dolog nehezíti a tajvaniak dolgát. Egyrészt az Asus, mint márka még mindig elsősorban a PC-hez kapcsolható. Ez persze akár hasznos is lehetne, mert azon a területen évtizedek óta jelen vannak és komoly nevük van, de a felhasználók zöme nem is biztos, hogy tudja, hogy létezik Asus telefon is. A siker másik buktatója az árazás, az Asus sosem a B kategóriás márkákkal akart versenyezni. Nem a Xiaomi a mérce, még csak nem is a Honor, vagy a Motorola (amelyek már azért masszívan A brandek), hanem a HTC, a Samsung és az Apple. És ezért az árazást is így lövik be.


[+]

Ha a most bemutatott Zenfone 4 készülékcsalád egyes tagjait megnézzük, akkor a minőségre egy szavunk sem lehet. A Selfie Pro is egy roppant eltalált termék, remek formatervvel, vagány színezéssel és kifejezetten a célcsoportnak fejlesztett előlapi kamerával. A Zenfone 4 Pro pedig bevet egy csomó hardveres dolgot, amit elvárhatunk a csúcskategóriában, de meg is kérik az árát. Az utónevek nélkül piacra kerülő “sima” Zenfone 4 is olyan masina, amit jó megfogni, de nem fogjuk a formaterv kapcsán az állunkat a padlón keresgélni. Specifikációi alapján egy kiegyensúlyozott, a középkategória felső szegmensébe igyekvő, rendesen összerakott telefonról van szó, az itthoni, bruttó 160 lepedős ár viszont egy lépcsővel fentebb van, mint illene, ennyiért például akad OnePlus 5, vagy akár LG G6 is, hamarosan ezen az árszinten itthon is elérhető lesz a Xiaomi Mi Mix 2, ezek pedig általában erősebb, izgalmasabb gépek, mint a tisztességesen összeépített, de unalmasabb és némiképp gyengébb Zenfone 4.


[+]

Láttuk a Zenfone 3-nál, hogy ahogyan haladunk előre az időben, egyik-másik modell egész barátságos áron válik elérhetővé, de erre hónapokat is várhatunk és előre nem lehet megmondani, hogy melyik terméknek zuhan be annyira az ára, hogy átkerüljön a megfontolandó kategóriába, mert az biztos, hogy a Zenfone 4 — minden előnye mellett — ezen az árponton kevés vásárlót fog meghódítani, noha egy csomó apróságon javított az Asus a korábbi készülékekhez képest. Jobb a kamera, finomodott sokat a ZenUI, már most megígérték, hogy minden modellre jön a 8.0-s Android és ha lehet, akkor még intenzívebb a masszivitás érzése. De ha azt mondom, hogy ennyi pénzért csak Full HD a kijelző felbontása, a burkolat alatt pedig egy Snapdragon 630-as chipset dolgozik, akkor a hozzáértők bizony csóválják majd a fejüket, hogy srácok, ezen az áron azért több kéne. És mindenképpen tegyük hozzá, hogy amúgy a Zenfone 4 azért tipikusan egy olyan gép, ami elől az emberek zöme azért nem hajolna el, ha felé repülne egy, csak ne neki kelljen az árát kifizetni.

Doboz, külső

Csomagolási fazonváltás történt, az eddigi, jellemzően hófehér doboz helyett, most egy komorabb, fekete alapon aranyszínű feliratokkal és rajzokkal ellátott pakkot bontogattam ki, amely tartalmazza magát a telefont, illetve egy 2 Ampert leadó töltőfejet (ami nem gyorstöltő), egy Type-C kábelt és egy hallójáratos fülest bónusz két pár gumiharanggal. Akad még egy SIM-tű és egy szilikon tok, ez utóbbi főleg a szennyeződésektől fogja védeni a hátlapot, mert az amúgy elég időtállónak tűnik, nálunk legalábbis még hajszálkarcok sem bukkantak fel rajta. A headset egyébként gyenge közepes, ennél mostanában jobbakat hallottunk az U11, vagy a Note 8 kapcsán.


[+]

Az első benyomás a Zenfone 4-ről, hogy bár nem egy forradalmi design, de nagyon rendben van. Nem is elsősorban a formaterv, hanem ahogyan össze van rakva. Masszív, zömök, az átlagnál kissé súlyosabb tárgy, ami mintha egybe lenne öntve, annyira pontosak az illesztések. A lekerekített sarkok és a hűvös fém-üveg anyaghasználat miatt jó megfogni a készüléket, tényleg minőségi.


[+]

Az előlapon levő kijelző a hagyományos iskolát követi, nem az újabban divatos, megnyújtott arányú megoldás, viszont elég markáns kávák maradtak alul-felül. Az 5,5 hüvelykes megjelenítő ebben a modellben IPS technológiát kapott, a felbontás Full HD, bár a Zenfone 4 Selfie Pro után kicsit fakóbbnak tűnik, fényerőben és kontrasztarányban kiemelkedik a kategóriából. Ráadásul alig tükröződik, ami a kültéri használat során előnyös. Az oleofób bevonat pedig arról gondoskodik, hogy ne legyen maszatos.

Kijelző-teszt
Mérés Asus Zenfone 4 OnePlus 5 Samsung Galaxy S8 HTC U11
Képátló 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,8 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 1080 x 1920 1440 x 2960 1440 x 2560
Technológia IPS LCD Optic AMOLED Super AMOLED Super LCD5
Fehér fényerő (max.) 649 nit 422 / 501 nit 403 / 902 nit 482 / 586 nit
Fehér fényerő (min.) 5,0 nit 3,9 nit 1,7 nit 5,1 nit
Fekete fényerő 0,24 nit 0 nit 0 nit 0,29 nit
Kontrasztarány 2704:1 végtelen végtelen 1661:1
Színhőmérséklet 7074 K + kézi 7632 / 6420 K + kézi 7575 / 6498 K + kézi 6935 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

A kijelző felett nem találunk majd túl sok extrát, előlapi kamera, fényérzékelő, beszédhangszóró üldögél itt, utóbbinak a jobb csücskében van az értesítési LED. Valahol egy RGB szenzort is elrejtettek, amely a fotózásnál segít a megfelelő fehéregyensúly eltalálásában. Alul középen egy ujjlenyomat-olvasóval egybeépített home gombot tapinthatunk ki, amelyet két oldalról a szokásos, androidos vezérlőgombok fognak körbe, amelyek fehér háttérvilágítást is kaptak. Felül csak egy másodlagos mikrofon látszik, alulra került a Type-C csatlakozó és a 3,5 mm-es jack furat, valamint a multimédiás hangszóró. A SIM bal oldalt tehető be, a tálcára két nanoSIM-et lehet rakni, illetve az egyik helyett mehet microSD is. Értelemszerűen a jobb oldalon találjuk az ismert gombokat a hangerő szabályozásához és a kijelző feloldásához.


[+]

A hátlap üveg, irgalmatlan menő, hogy valahogy úgy csinálták meg, hogy pont az Asus feliraton áttörve csillan meg mindig rajta a fény, de nincs textúra, nyilván az üveg alatt van valami trükk. Apróság, de azért ez tökre menő. A két kamerát feltolták a bal felső sarokba a villanóval együtt, ezek totál síkban vannak, nem állnak ki, ezért az asztalra tett telefon nem ezeken billeg. Viszont mászik, ha elkezd valami miatt rezegni és nem 100%-osan sík a felület, akkor közlekedik a készülék, volt is ebből egy jókora esés nálunk, ami miatt lábon kihordtam egy infarktust, de jól illusztrálja a termék masszivitását, hogy gyakorlatilag semmi baja nem lett, direkt lámpafény alatt egy egészen pici karcot találtunk az egyik csücskén.

Hardver, UI

Az egészen kiváló minőségű külső után némiképp csalódás, hogy mi van belül. A Snapdragon 630-as chipset persze távolról sem sorolható az ipari hulladék kategóriájába, ez egy friss fejlesztés (idén májusban mutatta be a Qualcomm), 14 nm-es csíkszélességen készül, nyolcmagos, négy Cortex-A53 mag 2,2 GHz-en ketyeg, négy pedig 1,8 GHz-en. A teljes képhez hozzátartozik, hogy bizonyos piacokon a 660-as Snapdragon kerül bele a Zenfone 4-be, de hozzánk nem ez érkezik. A GPU ezért az Adreno 508-as, illetve ebben a chipsetben már benne van a Qualcomm képfeldolgozó processzora is, esetünkben a Hexagon 642-es.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Asus Zenfone 4 OnePlus 5 LG G6 Huawei P10 Plus Apple iPhone 7 Plus
Rendszerchip Snapdragon 630 Snapdragon 835 Snapdragon 821 HiSilicon Kirin 960 A10 Fusion
AnTuTu Bench. 6.x 68110 pont 172928 pont 157964 pont 146051 pont 189747 pont
Vellamo Browser 3418 pont 7046 pont 5982 pont n/a n/a
Vellamo Metal pont 1561 pont 3546 pont 2772 pont n/a
Geekbench 4 (single/multi) 859 / 4146 pont 1949 / 6786 pont 1883 / 4469 pont 1874 / 6193 pont 3481 / 5565 pont
GFXBench Man. onscreen 14 fps 56 fps 24 fps 17 fps 56 fps
GFXBench Man. offscreen 14 fps 61 fps 33 fps 28 fps 63 fps
GFXBench T-Rex onscreen 26 fps 60 fps 47 fps 38 fps 58 fps
GFXBench T-Rex offscreen 29 fps 114 fps 76 fps 56 fps 124 fps

Noha a hardver messze nem csúcskategóriás, de bőven elég potens, amit a fenti pontszámok is alátámasztanak. Nincs is megakadás, szépen teszi a dolgát, ebben a 4 GB RAM is segít (vannak piacok, ahol 6 GB-tal jön), a 7.1.1-es Androidra épített ZenUI pedig klasszisokkal jobb, mint a gyártó interfészének korábbi verziói, javarészt azért, mert átesett egy takarításon és kiszórtak belőle mindent, ami feleslegesnek tűnt. Amit nem tüntettek el, azokat az extrákat pedig bedobálták a beállítások menü bugyraiba, hogy ne foglalja a főképernyőkön a helyet, de ha valaki bogarászgatni akar és minden aspektusát szeretné kihasználni a ZenUI egyébként elég magas fokú testreszabhatósági opcióinak, akkor az megtehesse.


[+]


[+]

Ha akarjuk, akkor eltüntethetjük az alkalmazásmenüt, hogy minden ikon a kezdőképernyőkre kerüljön, állítható hét lépcsőben a rácsméret, mindenféle átlátszósági és elmosódásos effektet tehetünk a háttérre és a navigációs sávra, megkérhetjük a szoftvert, hogy automatikusan rendezze folderekbe az egymáshoz tartozó ikonokat, itt is lehet külön állítani rácsozatot, méretet, különböző listázási módokat választhatunk, tényleg el lehet szöszölni ezekkel, mire a megfelelőt megtaláljuk. Persze nem kötelező, de a lehetőség adott.


[+]

És ha bemászunk a beállítások menüpontba, ott újabb óriási mennyiségű opciót kapunk a nyakunkba, kezdve onnan, hogy tokban miképp viselkedjen a telefon, de van SOS funkció is, amit a bekapcsológomb háromszori megnyomása aktivál. Ilyenkor a készülék SMS-t küld a koordinátánkkal a beállított számokra. Akad egyszerűsített mód nagy ikonokkal, valamint gyermek mód korlátozott felhasználási lehetőségekkel, van egy csomó gesztusvezérlési okosság, kettős koppintással történő feloldás, kesztyűs mód, egykezes mód, ikeralkalmazások bekapcsolása a céges és a privát közösségi fiókok kezeléséhez, tehát kvázi minden, amire akár csak ötletszinten gondolnánk. Ide tartozik a Játékmágus, ami rögzíti videóra a képernyő tartalmát és a hangunkat, vagy a Page Marker, amivel offline olvasáshoz komplett weboldalakat mentehetünk le. Van egy OptiFlex nevű szoftveres trükk is, amivel bizonyos alkalmazások indítása gyorsabban történik (nyilván a szabad RAM terhére), csavarhatunk a kijelző színhőmérsékletén és találunk mobilkezelőt, ami további paraméterezésre ad opciókat. Ilyen az értesítések kezelése, az energiagazdálkodás és a felesleges fájlok törlése. Mindezek mellett van lomtár, ami nekem egy telefonon még mindig elég furcsa, de a működési elve ugyanaz, mint PC-n.


[+]


[+]

A ténylegesen a menüben megtalálható extra alkalmazások száma nem sok, pár közösségi app (Facebook, Instagram), egy Selfie Master, amivel nem csak szépítgethetjük magunkat, hanem az előlapi kamerával készült videókat egyből tudjuk streamelni is, egy témakezelő, amit talán nem kell bemutatni és néhány apróság, mint a fájlkezelő, a diktafon, a számológép, vagy az 5 GB tárhelyet adó WebStorage. Annak ellenére, hogy a ZenUI még mindig nagyon flexibilis, ha nem akarjuk, akkor nem fogunk eltévedni az opciók között, mert ezek babrálása nélkül is abszolút kézreálló a rendszer működése, ezen a vason pedig bőven elég gördülékeny is.

Multimédia

Van nekünk két kameránk hátul. Az elsődleges (vagy normál) egy Sony IMX362-es szenzort rejt, amely 12 megapixeles képet tud rögzíteni, 1/2,55 inch a szenzor mérete és 1,4µm a pixelméret, az apertúra pedig F/1,8. Hat lencséből áll, a gyártó szerint rossz fényviszonyok között is kiválóan teljesít. Dual-pixel fókuszálást vet be (0,03 másodperc az élesítési idő), négy tengelyes optikai stabilizátort kapott, illetve egy RGB szenzor is segíti a fotózás műveletét a fehéregyensúly pontos meghatározása érdekében. Ez azért papíron nem hangzik rosszul.


[+]

A másodlagos kamera 120 fokos látószöggel bír, a felbontás itt azonban csak 8 megapixel. A két kamera között egy gombnyomással válthatunk, alapvetően kétféle mód van, a teljesen automatikus és a pro, ahol babrálhatjuk a paramétereket egy virtuális tárcsát gördítve. Ezek közé tartozik a fehéregyensúly (2750K - 7500K), az ISO (25 - 3200), a záridő (1/10000 - 32 mp), és az EV (-2 és +2 között), valamint kézzel állíthatjuk a fókuszt. Ha lefelé suhintunk a keresőn, akkor további üzemmódok bukkannak fel, szépség, panoráma, GIF-animáció, gyorsított és lassított felvétel, valamint a “rendkívül nagy felbontás”, ami több expozícióból próbál összerakni egy 49 megapixeles fotót. A két látószög közötti eltéréseket az alábbi képpárok hivatottak szemléltetni:

És akkor most nagyítgassunk, megéri. Kezdjük a pozitívumokkal, zaj leginkább nincs, a sötétebb részek is homogének maradnak. Ugyanakkor viszont a lencserajzolat nem elég határozott, a vonalélesség inkább közepes, felüti a fejét itt-ott némi kromatikus aberráció is, főleg, ha a háttér világos. Ezek a részek ugyanis sokszor hajlamosak a beégésre, mivel a dinamikatartomány relatív szűkös, nyilván HDR-rel lehet ezen segíteni, noha az automatika ilyenkor kissé túlkompenzál. Egyértelműen a főkamera a minőségibb megoldás, nagyobb látószög mellett sokat romlik a kép minősége, eltűnnek, vagy festményszerűek lesznek a részletek. A színek és a kontraszt, valamint a fehéregyensúly (nyilván az RGB- szenzornak is köszönhetően) nagyon el vannak találva, ami miatt még a távolabb levő feliratok is olvashatók, a részletek is megvannak, csak egy pici plusz élesség kellene ahhoz, hogy úgy érezzük, hogy a fotók alapvetően rendben vannak. Kár, hogy ezen még Pro módban sem lehet csavarni, de lehet, hogy a lencserajzolaton egyébként sem tudnánk szoftveresen javítani. Összességében persze nincs nagy gond, a fókuszálás tényleg gyors, nagyon közeli témákra viszont nem élesít. A szupergiga-óriásfelbontás sima vakítás, itt egy 49 megapixeles fotó, ami azért sok sebből vérzik, ha belenagyítunk.


[+]

Este vártam a meglepetést, hogy a tajvaniak mennyire kamukáztak sokat akkor, amikor azt hirdették, hogy rossz fényviszonyok között is csúcsszuper képek készülnek majd. Persze a tökéletes eredményhez nem fog ártani egy állvány, mert az optikai stabi sem tud okvetlenül a megnyúlt záridő mellett minden kézremegést kiküszöbölni, de az mindenképpen látszik, hogy valami látszatja van a nagy igyekezetnek, de azért ez messze nem az a szint, amire okvetlenül büszkének kell lenni. A nagylátószögű kamera pedig konkrétan elvérzik ilyenkor és teljesen csapnivaló eredményeket tud csak magából kipréselni. Videót 4K-ban is tudunk rögzíteni, íme egy példa, ezzel a minőséggel sincs különösebb probléma. Viszont kár, hogy videózni csak az elsődleges kamerával lehet, a nagylátószögű modul ilyenkor kikapcsol. A rend kedvéért jöjjön egy szelfi is az előlapi kamerát használva, amely 8 megapixeles, 84 fokos látószöggel és F/2-es apertúrával rendelkezik.


[+]

A zenei produkciót sem érdemes azzal a kézlegyintéssel elintézni, hogy a mellékelt headset nem egy nagy eresztés. Mert ha hozzádugunk egy komolyabb tartozékot, akkor már mindenféle babrálás nélkül is korrekt hangképet kapunk, nincsenek túllőve a basszusok, nincs alapzaj, telt, dinamikus eredményre számíthatunk. De ezen is lehet csavarni, mert a beállításokban tanyázó Audiovarázsló kifejezetten sokféle trükköt tud. Az alapvető, hangzásképpel kapcsolatos opciók (előre tárolt sémák és egyéni beállítás is kérhető) is jól elkülönülnek egymástól, de van egy menüpont, ahol kifejezetten az általunk használt fülhallgatóhoz igazíthatjuk a hangzást. Itt csupán annyi a dolgunk, hogy a különböző frekvencián lejátszott mintahangokhoz kapcsolódó csúszkákat oda kell húzni, ahol még épp halljuk az adott mintát, ebből pedig összerak egy kifejezetten erre a fülesre optimalizált beállítást a szoftver. És ez tényleg jó.


[+]

Meglepő módon a külső hangszórónak sem kell szégyenkeznie, tiszta, videózás és játék mellett is élvezhető, korrekt hangerővel megtámogatott produkciót szolgáltat, amit csak az tud elrontani, ha bekapcsoljuk a “kültéri módot”, mert az azonnal szétveri a harmóniát, hangos és torz végeredményt nyújtva. Bár a hivatalos specifikáció mindenhol említi az FM-rádiót, ezt nem csak a tesztpéldányon keresgéltem, hanem a római bemutatón egy tajvani hölgy is próbált nekem segíteni, de az ő kezében levő, kínai szoftveres gépen sem találta nyomát. És kiderült, hogy simán azért nem találtuk, mert végig ott volt az orrunk előtt, a lehúzható értesítési tálcán van az ikonja neki, szóval van, működik, csak nem ott kell keresni, ahol eddig volt.

Adatátvitel, akkumulátor

Természetesen az Európába érkező Zenfone 4-ek ismerik az összes itthoni 4G hálózatot, Cat.12-es szabványt támogatnak (600 Mbps lefelé), ezen kívül kétcsatornás WiFi, 5.0-s Bluetooth, mindenféle helymeghatározási technológiával rendelkezik a pontos pozíciószerzéshez (GPS, Glonass, Beidou, Galileo), úgyhogy ilyen szempontból nem lenne okunk panaszra, de az NFC megint kimaradt, ami most már a ciki kategóriába tartozik. Böngészéshez a Chrome dukál, megfejelve a Page Marker nevű extrával, amivel lementhetünk weboldalakat magunknak későbbi olvasásra. Nincs gond a tempóval, ez a hardver ezen a kijelző mindenféle különösebb fakszni nélkül képes megjeleníteni a tartalmakat, a bőséges RAM miatt pedig elég sok fülön folyhat egyszerre a böngészés.


[+]

Az akkumulátor 3300 mAh-s, ami nem kiemelkedő érték, de a hardver igen takarékos, a korszerű chipset és a Full HD felbontás, valamint a különböző akkumulátorkímélő üzemmódok összességéből felsejlik átlagos használat mellett két napnyi készenléti idő is. Maximum fényerőn 5-6 órányi videózási időt tudtam belőle kipréselve WiFi hálózatról streamelve Full HD tartalmat. A gyári töltő nem Qucik Charge szabványú, de azért alig több mint 2 óra alatt tele lehet nyomni vele az akkumulátort.


[+]

Értékelés: Asus Zenfone 4
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Igazán remek telefon a Zenfone 4. Tényleg. Persze nem hibátlan, a nagylátószögű kamera minősége például elmaradt a várttól, de látszik, hogy rengeteget foglalkoztak vele. Kiváló az összeszerelési minőség, az anyaghasználat, gyors a rendszer, igen jó hatásfokkal tették újra roppant kellemes felületté a ZenUI-t, egész jó az üzemidő, frankó a zenei produkció is. Egy kívánatos, korrekt, külsőre talán nem túlzottan izgalmas, de abszolút életképes eszközről van szó, aminek egyetlen nagyon komoly baja van. Az ára. A hivatalos, bruttó végfelhasználói árcédula 160 ezer forintról szól, ami okvetlenül túlzás, ennyiért igen komoly konkurens modellek érhetők el nem csak a kevésbé ismert márkák kínálatából csemegézve. És lehet, hogy karácsonyra mérséklődik a dolog, de akkortájt bizony a többiek is akcióznak erősen, szóval nem nagyon látom, hogy miért választana valaki pont egy Zenfone 4-et ennyi pénzért, ha csak azért nem, mert szerelmes a márkába, vagy mert valami olyan telefont akar, ami ritka. Mert ez biztosan az lesz, ha nem kezd őrült zuhanásba hónapokon belül az ára. Így aztán — érdemei feltétlen elismerése mellett — az Asus Zenfone 4 annak ellenére távozik most tőlünk plecsni nélkül, hogy úgy egyébként tényleg egy igen korrekt gépet ismertünk meg benne a tesztidőszak alatt.

Bog

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Asus Zenfone 4
Asus Zenfone 4 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 155,4 × 75,2 × 7,5 milliméter
Tömeg 165 gramm
Színvariációk fekete, fehér, világoskék
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (401 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 630
Processzor típusa 4 x 2,2 és 4 x 1,8 gigahertzes Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 508
RAM mérete 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 800/850/900/1900/2100 MHz
LTE 700/800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 600 Mbps
LTE Cat.12
IrDA / Bluetooth nincs / 5.0 (A2DP, aptX HD, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, HotSpot, Direct, DLNA
USB USB Type-C (OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS van
BeiDou van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.1.2 (Nougat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Selfie Master, Page Marker, Facebook, Messenger, Instagram, Fájlkezelő, Időjárás, Webstorage, Mobilkezelő
Multimédia
Fő kamera 12 megapixel, Sony IMX362, F/1,8, Dual Pixel PDAF, RGB szenzor
Másodlagos kamera 8 megapixel, autofókusz, 120 fokos látószög
Előlapi kamera 8 megapixel
Videófelvétel 4K (30 fps), 1080p (60 fps)
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3300 mAh-s
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, fény- és közelségszenzor, ujjlenyomat-olvasó, gyorsulásmérő, giroszenzor, értesítési led, iránytű
  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés