ASUS Zenfone 4 Max (ZC520KL) - többet erővel, mint…

Megvolt a Zenfone 5 bemutatása, de még akad a 4. generációból olyan verzió, ami mostanság lép piacra. A Max üzemidőben erős.

Hardver, UI

Már a microUSB csatlakozó kapcsán is volt az embernek egy érzése, hogy ennek a telefonnak a tervezése nem tegnap kezdődött, ezt pedig a hardver még inkább alátámasztja. Pont két éves az a Snapdragon 425-ös Qualcomm chipset, ami a burkolat alatt igyekszik megoldani a feladatokat, jó hír viszont, hogy a jelek szerint a 3 GB RAM-mal szerelt verzió kerül a hazai boltok polcaira, létezik olyan kiszerelés, amibe ennél kevesebb operatív memória kerül. A háttértár 32 GB, ebből 10-et elfogyaszt a rendszer, a maradék pedig bővíthető, ha szükség lenne rá.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Asus Zenfone 4 Max Asus Zenfone 4 Selfie Lite Ulefone U OnePlus 5T
Rendszerchip Snapdragon 425 Snapdragon 425 Mediatek Helio P23 Snapdragon 835
AnTuTu Bench. 7.x 43862 pont 44068 pont 77918 pont 213206 pont
Geekbench 4.x (single/multi) 668 / 1810 pont 685 / 1898 pont n/a 1961 / 6737 pont
GFXBench Manhattan onscreen 5,6 fps 5,7 fps 10 fps 54 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 2,8 fps 2,8 fps 10 fps 62 fps
AndroBench Sequential Read 273,86 MB/s 260,98 MB/s 287,20 MB/s 703,78 MB/s
AndroBench Sequential Write 73,29 MB/s 72,91 MB/s 242,5 MB/s 204,61 MB/s
AndroBench Random Read 34,51 MB/s 44,62 MB/s 67,67 MB/s 121,09 MB/s
AndroBench Random Write 10,38 MB/s 7,72 MB/s 17,98 MB/s 14,50 MB/s

Ez a hardver ma már a középkategória alsó szegmensét jellemzi, noha ára alapján ennél kicsit korszerűbbet is elvárhatna az ember a Zenfone 4 Maxtól. Ugyanez igaz a 7.0-s Androidra, 2018-ban már nem okvetlenül illik erre építkezni, noha egyébként a mindennapi működés során komoly hátrányt ez nem jelent. Pláne, mert az ASUS szokás szerint ráöntötte a ZenUI nevű, saját fejlesztésű kezelőfelületet a Google megoldására, ami mostanra szépen letisztult és nem jellemzi akkora káosz, mint évekkel ezelőtt. Nem mondom, hogy pattogós a felület, de nincsenek lassulások, inkább egy megbízhatóan egykedvű tempót lehet érzékelni. De ne erőltessük túl, a csilli-villi játékok már megizzasztják, vaskosabb weboldalak görgetése is okozhat döccenéseket, néha várni kell, hogy kirajzolja a virtuális gombsort, vagy visszatérjen a kezdőoldalra, szóval ez a mindennapos ráérősség folyamatosan jelen van.


[+]

Viszont a ZenUI elég jó. Mármint olyan szempontból, hogy egyrészt végre nem kell több oldalnyi, javarészt használhatatlan appok ikonjait lapozgatni, másrészt a testreszabhatósági faktor továbbra is magas, ha az ember hajlandó rászánni néhány órát, hogy olyanra formálja, amilyen neki a legjobban fekszik. Ráadásul a tajvaniak sokat foglalkoznak a hibajavítással, csiszolással, a tesztidőszak alatt is jött két frissítés, ami apróbb stabilitási problémákat hivatott kiküszöbölni. A beállítások között egy csomó apróság babrálható, van duplakoppos felébresztés és lezárás, rajzolgathatunk az ujjunkkal betűket a sötét kijelzőre, hogy aztán egy dedikált app megnyitásával keljen életre a telefon, még egykezes mód is van, ami 5,2 inchen annyira nem létszükséglet. Akad gyermek mód, egyszerűsített mód, lehet állítani a betűméretet, a rácsméretet a menüben, magát a felületet tényleg teljesen széjjel lehet cincálni, ebben a ZenUI hagyományosan igen erős.


[+]

Nincs tehát sok ikon, igazából egyetlen oldalra elfért minden, hiszen ügyesen mappáz a ZenUI, a Google szoftvercsomag is egy külön könyvtárban tesped, az ASUS saját alkalmazásai is folderbe kerültek. Itt van az időjárás, a WebStorage (5 GB méretű felhő), a ZenUI Help (mindenféle segítséget ad a rendszer használatához, akár online lehet csevegni a gyártó munkatársával) és a ZenTalk közösség található itt (egy jókora ASUS-fórum). Szintén külön mappában fent van a Facebook, a Messenger és az Instagram, ezeken felül az előre telepített extrák listája elég kurta.


[+]

Van Selfie Master az überfrankó önarcképek érdekében (képtelen vagyok ezekre komoly hozzáadott értékként gondolni, de nem egy középkorú, kopaszodó, borostás csávó a célcsoport), van egy témakezelő és egy mobil management app a szokásos eszköztárral. Itt lehet az adathasználatot, az akkumulátort, az értesítéseket, néhány biztonsági beállítást lehet babrálni. Plusz akad még egy diktafon.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Asus Zenfone 4 - úszik az árral

    Nagyon össze van rakva, de ha azt nézzük, hogy papíron mit tud, akkor elég masszívan fölülárazott termék a tajvani gyártó tömegmodellje, pedig nagyon átgondolt termék.

Hirdetés