Hirdetés

Asus Zenfone 2 - agya, mint egy planéta

4 GB RAM-ot kapott a Zenfone 2-es készülékcsalád legkomolyabb darabja, a ZE551ML névre hallgató variáns. Másban is brillírozik, de a fotózás nem az erőssége.

Hirdetés

Adatátvitel, akkumulátor

A kétkártyás működésről már esett szó, de adatátviteli szempontból sem okoz csalódást a tajvani gyártó. Az LTE támogatás Cat.4-es, ami 150 Mbps elméleti letöltési maximumot ígér, a WLAN modul viszont inkább átlagosnál jobb érzékenységű, simán látta a két szobával arrébb levő router jelét is, amire nem minden nálunk járt telefon képes. Van NFC, a GPS roppant gyorsan talál pozíciót (hiszen nem hiányzik a GLONASS támogatása sem), egyedül a Qi-töltés elmaradása lehet picit fájó pont.

ASUS Zenfone 2 ZE551ML ASUS Zenfone 2 ZE551ML

A böngésző lehet a Chrome, vagy az Asus saját megoldása. Ez elég sokoldalú, automatikusan tördeli a paragrafusokat oldalszélességre, van benne inkognitó mód, viselkedhet asztali browserként, lementhetünk offline olvasásra oldalakat, akár a Do It Later listába is betehetünk egy oldalt, hogy ezt majd később el szeretnénk olvasni. A tárolt website-okat spéci módon menti, lecsapva a sallangokat, kvázi csak a képeket és a szöveget megtartva, hogy könnyebben fogyaszthatók legyenek. Le lehet tiltani a felugró ablakokat, a böngészősávba beírt szövegekre pedig választhatóan a Google, a Yahoo, vagy a Bing segítségével kereshetünk rá.

ASUS Zenfone 2 ZE551ML ASUS Zenfone 2 ZE551ML

A Zenfone 2 hátlapja alatt 3000 mAh teljesítményű akkumulátor csücsül, ami papíron egész korrekt. A gyártó számos energiagazdálkodási okossággal készül. Én az egészet kikapcsoltam a bánatba, mert 30%-os töltöttségi szint alatt erősen visszaveti a teljesítményt, de mondjuk odáig hasznos, ha az “optimális” módot választjuk. Az ultra energiatakarékos mód minden háttérfolyamatot lekapcsol, de csinálhatunk egy listát, ami a kivételeket tartalmazza. Van még egy testreszabott mód, ahol a fényerőt babrálhatjuk, a push üzenetekre való reakciót kapcsolhatjuk és megadhatjuk, hogy hány százalékos töltöttség mellett váltson a telefon ultra energiatakarékos módba.

ASUS Zenfone 2 ZE551ML
[+]

Két lényeges dolog számít azonban igazán. Az egyik, hogy az összes takarékoskodási izét kikapcsolva, aktív használat mellett is simán megvan a másfél napos készenlét, nyilván óvatosabbra véve, odafigyelve ez két napra is kitolható. Nagyjából 4-5 órás képernyőidőt értünk el egy töltéssel, ami átlagos. Az viszont nem az, hogy 2 amperes töltőfejet használva 40 perc alatt 60%-ot lehet belepumpálni a telepbe, ami nagy áldás akkor, ha az ember még irodai munka mellett is állandóan hurcolássza ide-oda a telefonját (kimegyek ebédelni, meeting itt, meeting ott, privát hívásom nem az asztalomnál bonyolítom, stb.), mert abban a rövid időben, amikor tudjuk etetni, mondhatni habzsolja az energiát.

Értékelés: Asus Zenfone 2 ZE551ML
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Majdnem összejött az Asusnak egy közel tökéletesre sikerült telefon. De becsúsztak apró hibák, amelyek árnyalják a képet. Egyik-másik szoftveresen még kezelhető lesz (ide sorolható a fotók zajossága és a kamera túlélesítése, amelyen az utolsó pillanatban befutott frissítés némileg javított), de a funkciógombok nem fognak egy update során világítást kapni, és gyanítom, hogy a fényképezőgép dinamikatartománya sem fog ugrásszerűen megnőni. Remélhetőleg a fotós-videós vonalon csiszolgatnak még, mert ha ezt levonom az összképből, akkor marad egy kellően erős, roppant gyors, nagyon kellemes interfésszel megáldott, sok egyedi extrával rendelkező, remekül használható telefon az átlagosnál kicsit jobb üzemidővel, sok-sok funkcióval. A hibák közé az említetteken felül a Qi töltés hiánya és a relatív alacsony fényerejű kijelző sorolható, páran már írták itt-ott, hogy örültek volna egy fémesebb készülékháznak is. De ennyi, különben nincs panasz a Zenfone 2-re, ez a 4 GB RAM-mal szerelt verzió pedig teljesen új dimenziót nyit az Android rendszerű gépek között, egyszer sem kellett háttérben futó folyamatokat bezárogatni, és csak akkor vált döcögőssé a felület, ha energiatakarékossági okokból visszavett a rendszer, vagy ha beledobtam egy 64 gigás memóriakártyát, tele adatokkal (képek, videók). Ritkaságnak számít a dual-active mód is, áldás a gyorstöltés lehetősége, az pedig külön öröm, hogy napi szinten jönnek a felülethez a különböző apró frissítések, amik megbízhatóbbá, jobbá teszik a rendszert. Ezért 140 ezer forintot kérnek el hivatalosan, ami azért nem kevés, ennyiért van Honor 6 Plus, ami kamerában lecsapja az Asust (másban nem), van G3, Mate 7, Xperia Z3, tehát sűrű a mezőny, mert ha nem is a jelenlegi csúcsmodellek árszintjén indul a Zenfone 2, de bőven van ellenfele a felső kategóriában. Ha a kamera jobban sikerült volna, akkor repülne az ajánlott plecsni a gépre, így egy nagyon erős tetszett minősítéssel tudom díjazni az Asus erőfeszítéseit remélve, hogy egy újabb frissítés újfent hozzányúl a fotós és főleg a videós képességekhez, miközben csökken a gép ára is.

Asus Zenfone 2 ZE551ML

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények