Archos 50 Oxygen - oximoron

Hirdetés

Multimédia, akkumulátor, összegzés

A hátlapon 13 megapixeles kamera kapott helyet, a maximális felbontás 4864 x 2736 pixel, ami 16:9-es képarányt jelent. Videót legfeljebb 1080p-ben rögzíthetünk. A gyári androidos kameraszoftver támogatja az érintőfókuszt, ami egyébként kicsit lassan, de rendben működik, emellett az élőképen elérhetők a kameramódok (HDR, panoráma, mosolyexpozíció, effektek és arcszépítő), a vaku és a galéria. Kézi módban a fehéregyensúly, az expozíciókorrekció, az érzékenység, az élesség és a telítettség állítható, továbbá aktiválható az önkioldó is. A képek minősége sajnos a sokat ígérő felbontás ellenére középszerű. A fotók a makrókat leszámítva kissé fakók, a vonalélesség közepes, a részletek hiányát a szoftver pedig digitális élesítéssel próbálja kompenzálni. Azért közösségi médiás feltöltésekhez és kisebb nyomatokhoz összejöhet egy-két jobb fotó, az előlapi és hátlapi vaku pedig jó szolgálatot tehet a sötétebb részletek megvilágításához, egyszerűen csak szerencsésebb lett volna egy kisebb felbontású, nagyobb pixelméretű szenzort mellékelni a kiegyensúlyozottabb képrögzítéshez.

Archos 50 Oxygen
[+]

A kevés extra szoftver egyike az Archos Music zenelejátszó. Az app pofás megjelenítésű és egész sok funkcióval rendelkezik. Zenéinket rendezhetjük elődadók, albumok, számok, listák, kedvencek, mappák illetve külső, megosztott források szerint (FTP, DLNA). Az apphoz jár kezdőképernyős, zárképernyős és értesítési paneles widget, ahogyan az EQ sem maradhatott ki. Az Archos Music az ismertebb fájlformátumok mindegyikével megbirkózik. Jár FM-rádió is a gyári androidos fajtából, widgekkel, működéséhez fülest kell csatlakoztatni. Mivel mi csak a készüléket kaptuk meg tesztelni, a gyári headsetet nem, annak minőségéről nem tudunk beszámolni. A mozgóképfájlokat az Archos Video alkalmazással játszhatjuk le, amely szintén többféle módon képes csoportosítani a médiás tartalmakat, beleértve a DLNA és FTP forrásokat is. Az apphoz jár egyéni fényerő állítási lehetőség is. A H.263, H.264, Mpeg4 és DivX tartalmak lejátszása nem okoz gondot az Archos Videónak, a Full HD-s forrás sem akasztja ki, a többi kódolás lejátszásához viszont a Play áruház segítségét kell kérnünk. A hátlapi hangszóró nem túl erős darab, hangereje közepes, minősége pedig nem túl tiszta.

Archos 50 Oxygen  Archos 50 Oxygen

Az Archos 50 Oxygen 2300 milliamperórás, lítium-polimer típusú akkumulátort kapott, amely nem cserélhető, lévén a készülékház zárt. Tapasztalataink szerint intenzív használat mellett a készüléket esténként mindenképpen tölteni fogjuk, a képernyő és a rendszerigényesebb munkálatok is bátran használják a telepet. A készenléti fogyasztás átlagos, így ritkább használat mellett várhatóan két nap jöhet ki, a harmadikat már kockázatos lehet töltés nélkül megkezdeni. Energiatakarékos mód nincs.

Archos 50 Oxygen
[+]

Értékelés: Archos 50 Oxygen
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Egyre több mobilos szereplő készíti termékeit bérgyártásban, azaz egy elsősorban kínai vagy tajvani tömeggyártásra szakosodott cég katalógusából választja ki az előre determinált formatervet és az ahhoz kapcsolódó „akciós hardvercsomagot”, Így történhetett meg, hogy a fél világnyi távolság ellenére a francia Archos és az indiai Karbonn küllemre és hardveresen megegyező készüléket dobott piacra, amelyek egyszerre érkeztek be szerkesztőségünkbe. Az 50 Oxygen tesztünk során nagyjából ikertestvére szintjét hozta és az árképzés is hasonló, azaz az Archos készülékéért 65-70 ezer magyar forintot kérnek el a GSM boltok. Noha ezért Full HD-s IPS kijelző jár, a mellékelt négymagos MediaTek SoC nem elég erős annak akadásmentes meghajtásához. A kamera is csak papíron impresszív, a 13 megapixeles fotók bőven hagynak kívánnivalót maguk után. Az 50 Oxygen kapcsán is elmondható, hogy az árszegmensben akadnak jobban optimalizált és szoftverelt, HD kijelzős riválisok Snapdragon 400-as vagy nyolcmagos MediaTek chipsettel, kiegyensúlyozottabb készüléket szülve, mint amilyen az Archos terméke. Akad az árkategóriában ilyenből LTE-s változat is, mondjuk mondjuk az Alcatel One Touch Idol 2 S, nem is beszélve a hasonló hardverrel, de alacsonyabb felbontású kijelzővel rendelkező, jóval kedvezőbb árfekvésű WayteQ Talk 5H-ról, plecsnit ezért a sűrű mezőnyben az Oxygen nem tudott kiérdemelni. Talán az Archos 50 Helium 4G kiegyensúlyozottabban teljesít.

Bone123

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés