Hirdetés

Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

Hirdetés

Hardver, szoftver

Az impozáns burkolatba impozáns hardvert válogattak össze a mérnökök. A készülék lelke a MediaTek MT6795 chipset, melyet Helio X10 néven is ismerhetünk. Ez jelenleg a kínai cég legerősebb, piacon lévő megoldása, mivel a tízmagos chip még nem kapható. Nyolc darab Cortex-A53 processzor dübörög benne, egyenként 2 GHz-es órajelen, és ehhez még hozzácsaptak 3 GB RAM-ot és egy PowerVR Rouge G6200 grafikus gyorsítót. Bár a Snapdragon 810 és az Exynos 7420 túl nagy falat neki, azért van benne kraft. Inkább a grafikus egység tűnik gyenge pontnak, a QHD felbontás nem kis falat, furcsa, hogy miért nem a Mali-Txxx sorozatot tette bele a MediaTek. Jó pont viszont, hogy a 28 nm-es technológia ellenére minimális a melegedés, még a benchmarkok alatt is csak langyos volt a hátlap felső része.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview X2 Soul Xtreme Huawei Mate S Lenovo Vibe Z2 Pro Samsung Galaxy Note 4
Rendszerchip MediaTek MT6795 HiSilicon Kirin 935 Snapdragon 801 Snapdragon 805
AnTuTu Benchmark 5.x 50799 pont 51606 pont 42308 pont 47817 pont
Vellamo Browser 2365 pont 2801 pont 3462 pont 3431 pont
Vellamo Metal 1440 pont 1578 pont 1581 pont 1828 pont
Geekbench 3 (single) 914 pont 960 pont 971 pont 1109 pont
Geekbench 3 (multi) 4939 pont 4049 pont 3012 pont 3311 pont
GFXBench Man. onscreen 7,1 fps 9,6 fps 6,9 fps 11,1 fps
GFXBench Man. offscreen 12 fps 9 fps 11,6 fps 18,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 18 fps 18 fps 19,5 fps 27,6 fps
GFXBench T-Rex offscreen 27 fps 17 fps 27 fps 42,6 fps

Allview X2 Soul Xtreme Allview X2 Soul Xtreme

A jó teljesítményért az erős hardver mellett a jól beoptimalizált szoftver is felelős. Az X2 Xtreme az Android 5.1-es rendszerét kapta, így frissesség szempontjából komolyabb panaszunk nem lehet. Bár önálló UI-t nem csináltak, azért néhány helyen belepiszkáltak a dolgokba. A kezdőképernyőn rögtön feltűnik, hogy csak 4 ikon van vízszintesen, a menüben is hasonló a helyzet. Kár, mert ez így pazarlás, bőven elférne öt is egymás mellett. Egyedi megoldás, hogy a menüt megnyitó ikon az alsó sorhoz képest feljebb, fixen jobb oldalon található.

Allview X2 Soul Xtreme Allview X2 Soul Xtreme

Ugyancsak érdekes, hogy a lehúzható értesítési függönyből kikerültek a gyorskapcsolók, ezeket a kijelző aljáról felfelé való mozdulattal hozhatjuk elő. Sorrendjük és a megjelenő funkciók szerkeszthetők, de itt is csak 2x4 hely van. Maga a főmenü normál, oldalra lapozós, a sorrend több szempont szerint állítható. Ha a kezdőképernyőt szerkesztjük, akkor is egy módosított felületről tudunk parancsikonokat és widgeteket válogatni. Állítható a lapozási effektus, valamint bekapcsolható a végtelenített lapozás is. A tárcsázó, a névjegyzék, üzenetek, naptár csak apróbb grafikai változásokat kapott, de a kezelésük nem módosult.

Allview X2 Soul Xtreme Allview X2 Soul Xtreme

Ejtsünk most szót az extra alkalmazásokról is. Az Album a korábbi Galéria kicsit felturbózott változata, aztán az Allview Selfcare egyfajta gyártói támogatást nyújtó megoldás, persze előbb egy fiókot kell regisztráltatunk hozzá. A Chamelon a fényképező segítségével egyedi színtémát képes létrehozni a menühöz. Kapunk természetesen fájlkezelőt, típusok szerint is listázhatunk, látjuk a memória állapotát is. Nem sok magyarázat kell a Jegyzetekhez, ez az, ami a neve. Külön menüpontban kezelhetjük a szoftverfrissítéseket, valamint a Theme Parkban van lehetőség témát váltani, sajnos csak a gyáriakból választhatunk. Akad még Zseblámpa, Iránytű (amit Összehasonlításnak fordítottak), valamint egy csinos kis időjárásjelző program, utóbbihoz persze többféle widget is akad.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

    Egyre bővül az Allview Soul-szériája, ezúttal egy belépőmodellt készítettek. A külsővel nincs is gond, de a hardverben egy picit túlzásba vitték a spórolást és ez ront az összképen.

  • Allview X2 Soul Style - stílustörés

    Az Allview Soul szériája új taggal bővült a középmezőnyben. Ha az X2 Soul Lite képviseli a belépő szintet, akkor az X2 Soul Style fél lábbal ugyan beljebb van, de a másik sajnos lemaradt valahol félúton.

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

  • Allview P8 Energy mini - egy kis feszültség

    A kínai-román kooperációban készülő Allview P8 Energy mini újraértelmezi a mini fogalmát, ezen és a decens akkumulátorkapacitáson kívül azonban kevés érdekességet tud felmutatni. Viszont remekül szól.

Előzmények

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.