Allview P8 Energy mini - egy kis feszültség

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Adatkapcsolat terén csak alapmegoldásokkal találkozhatunk, habár az eszköz egyszerre két microSIM kártyát fogad, kezelni azokat dual standby módban képes csak, ami nem lenne szokatlan, az 4G hiánya viszont már igen. A letöltési sebesség 21 Mbps-ben csúcsosodik ki, a hálózat ellenben stabil. A vételi minőséggel sem volt gond, a hangerő viszont nem teljesen kielégítő, míg minket kiválóan és tisztán értett mindenki, nálunk a maximum hangerő is sok esetben kevésnek bizonyult, ilyen mértékű koncentráció mellett pedig egy rövidke telefonbeszélgetés is igen fárasztó. A WiFi egysávos, 802.11 b/g/n szabványon hajlandó működni, HotSpot és WiFi direct funkciókkal. NFC nincs, de egy úgynevezett HotKot opció rendelkezésre áll, amivel az alkalmas készülékek kijelzőjének érintésével transzportálhatjuk a tartalmat. Ezen kívül, hogy haszna is legyen a mellékelt OTG kábelnek, a 2.0-s microUSB csatlakozó képes a közvetlen kapcsolódásra, Bluetootht pedig 4.0-s verzióban vehetünk igénybe A2DP és EDR protokollal. A WiFi és mobilhálózatok információival megtámogatott GPS rendben teszi a dolgát.


[+]

A végére pedig ismét egy olyan terület, ahol valóban elégedettek lehetünk az egyébként kissé hullámzó teljesítményű eszközzel, ez pedig az akkumulátor. A 4000 mAh-s telep nem csak a készülék tömegét, de üzemidejét is jelentékenyen megnöveli. A második ciklusban három teljes nap alatt nettó két nap 23 percet nyúztuk a holmit, éjszakára pedig csak némítottuk az értesítéseket. A harmadik nap reggelén 20%-ról indultunk, amivel késő délutánig mindenféle energiatakarékos bűvészkedés nélkül teljes biztonsággal elvoltunk, sima intelligens készenléti energiahatékony beállítással. Ha ekkor (nagyjából 7%-on) ráküldtük volna a kíméletesebbik kímélő módot, még további 3 és fél órát prognosztizált a rendszer. Összesen 9 óra 20 perc kijelzőidőt sikerült produkálni, automata és manuális fényerőszabályzás mellett, ugyanis mint említettük az automatika nem teljesen megbízható. Ha ezzel nem lennénk kisegítve, kétféle megtakarítási csomag közül választhatunk. Az Energiatakarékos mód korlátozza az amúgy is korlátozott teljesítményt. Mondjuk ez azonnal érezhető is. Ez visszafogja továbbá a háttérben futó alkalmazásokat, élesíthetjük a sötét rendszertémát, lekapcsolja a gesztusvezérlést és korlátozza egyes alkalmazások szinkronizációját. Az extrém mód extrém módon leegyszerűsíti a funkciókat, mindössze a telefon, névjegyek, SMS üzenetek és az óra marad elérhető, minimalista, szürke árnyalatos megjelenítéssel tetézve.


[+]

Értékelés: Allview P8 Energy mini
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 6 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összességében megállapíthatjuk, hogy az üzemidő kiemelkedő, az átlagteljesítmény meg olyan, amilyen. Emellé kapunk egy tisztességes tartozékkínálattal felszerelt, megfelelően összerakott, bár kissé gyorsan amortizálódó készüléket, valóban minőségi hangrendszert és korrekt megjelenítést. Noha a bevitel nem éppen kellemes művelet, lassabb tempóban, vagy szövegesen relatív keveset kommunikáló felhasználóknak ez nem lesz ennyire idegtépő probléma, ellenkező esetben viszont kizáró ok lehet. A kamera hozza a kategóriaátlagot, tehát nem jó. Persze nem hasznavehetetlen. Az 55 ezer forint körüli ár miatt sajnos nem ajánlhatjuk helyette a kicsit nagyobb, de minden tekintetben jobb teljesítményt nyújtó P8 Energyt, így az árszinten megegyező prioritások mentén kialakított eszközök jöhetnek szóba – plusz-mínusz 0,5 hüvelyk. Ilyen a Lenovo Vibe P1m, ami eggyel jobb SoC-kal, 4G támogatással és néhány extrával tud többet, de az azonos méretű akkumulátor ellenére kicsit rosszabb üzemidővel bír, vagy a Doogee Titans 2, ami hasonlóan vérszegény hardver mellett gyengébb és kisebb kijelzőt is jelent, noha ez nem tett rosszat az összteljesítménynek, ráadásul mindenálló is. Az Oukitel K10000 csak annyiban nem futja le az eredetileg Gionee Marathon M5 mini néven induló alanyunkat, hogy habár ezidáig verhetetlennek tűnik üzemidőben, brutálisan nagy és nehéz. Komoly fejtörést okozott az értékelés, a műfajban nincs akkora mozgástere az extra üzemidőre vágyó felhasználónak, így a belépő szintű felszereltség és teljesítmény ellenére is, amennyiben képesek vagyunk alapos megfontolást követően együtt élni a fent említett korlátokkal, az Allview P8 Energy minire végül is mondhatjuk, hogy tetszett.

Allview P8 Energy mini

AliceWake

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Allview P8 Energy Pro - drága tankhajó

    Gigászi kijelzővel és más eszközt töltő akkumulátorral száll be tepsiversenybe az Allview. Az ujjlenyomat-olvasó és a méretes RAM modul jó hír, lóerőből viszont kevés jutott árszinten.

  • Allview X3 Soul Pro - érzékeny lélek

    A cég a felső kategóriát célozná a nyomásérzékeny kijelzővel és a 4 GB RAM-mal szerelt mobiljával, ám a sikerhez fontos pontokon kellett volna erősödnie, ráadásul így már az árazás sem az igazi.

Előzmények

  • Allview P8 Energy - az akkubajnok

    Elegáns külsejével és fém keretével a P8 Energy látszólag egy a sok középkategóriás telefon között. Azonban az extrém nagy akkumulátor és az AMOLED kijelző párosából fantasztikus üzemidőt kreáltak.

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.