Allview P8 Energy - az akkubajnok

Akkumulátor, összegzés

Megérkeztünk a legfontosabb témához, elvégre a cikk elején is az akkumulátorok volt a téma. Na, hát ez az, amiben a P8 úgy gyomorszájon rúgja a konkurenciát, hogy alig bírnak felállni. Elképesztő, de egy 6000 mAh-s telepet sikerült belepréselniük, ami egyrészt magyarázat a súlytöbbletre, másfelől kisebb csoda, hogy mindezt ilyen vastagság mellett megoldották. Ráadásul tényleg komolyan vették a dolgot. Igazából két 3000-es akkucella van benne, melyek külön önálló töltésvezérlővel is fel vannak szerelve. A dobozban lévő töltőfej sem szimpla, mivel többféle feszültséget és áramerősséget tud leadni a telefon felé (5V/2A, 7V/1,8A, 9V/1,8A, 12V/1,3A), amit a vezérlők felügyelnek. Ezzel a gyorstöltés is adott a komolyabb melegedés veszélye nélkül. No és ha feltöltöttük, akkor utána jön a legkirályabb dolog. Mert a P8 sokáig bírja egy töltéssel. Piszkosul nagyon sokáig. Maga az Allview azt ígéri, hogy normál használattal 4 napig, erős terheléssel 2 napig nem kell töltőt keresni.

13 megapixeles és Samsung szenzort kapott a kamera
13 megapixeles és Samsung szenzort kapott a kamera [+]

Nos, ez bizony tényleg így van. Első alkalommal a második nap este úgy kapcsoltam ki, hogy pont 50%-on volt a töltöttség, ekkor már 7 és negyed óra kijelzőidő, valamint 1 óra telefonálás volt benne, természetesen állandó 4G, dual SIM és WiFi mellett. Végül a harmadik nap este töltőre tettem, ekkor már 10 óra felett járt a kijelző és volt még 23% az akkuban. Számításaim szerint teljes lemerülésig 12 és 14 óra közötti kijelzőidő érhető el, a telefonálástól függően. Én három napnál hamarabb nem tudtam lemeríteni, ahhoz már nagyon sok bekapcsolt kijelző vagy telefonálás szükséges. Nincs rá jobb szó: döbbenetes. Ja, és a fenti adatok bármiféle energiatakarékos opció nélkül értendők. Kétféle is van, az egyik a hagyományos módon spórol, a másik az ultratakarékos verzió, ekkor fekete-fehérre kapcsol a kijelző és minden okostelefon dolgot letilt, csak telefonálni tudunk vele. Ekkora energiából könnyen adhatunk másnak is, a csomagban lévő kábellel bármely microUSB-s, illetve Lightning csatlakozós Apple eszközt tölthetünk, akár mindkettőt egyszerre is. Az akku teljes feltöltése egyébként körülbelül 2-2,5 órát vesz igénybe, de csak a hozzáadott töltőfej esetén.

Értékelés: Allview P8 Energy
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Kellemes eszközként mutatkozott be a P8 Energy. Az Allview is szépen kezd egy jó irányba tartó ösvényre rálépni. Az első próbálkozások még nagyon harmatosak voltak, azonban az X2 Xtreme és ez a telefon is megmutatta, hogy tudnak ők emlékezetest alkotni. Azért ne feledjük, hogy a legtöbb modelljük valójában átnevezett Gionee, a P8 Energy eredetileg Marathon M5 néven létezik. Ez semmit se von le az érdemekből, a P8 középkategóriás telefonként sem rossz. Egész jó megjelenés, használható kamera, klassz zenei képességek, AMOLED kijelző, fém és üveg használata, tipikusan középkategóriás hardver, kellemes kezelőfelület extrákkal, szóval hozza az elvárhatót. Ám ezzel a brutális akkuval és üzemidővel csúnyán elver minden jelenleg piacon lévő okostelefont. Nyilván az okosan megválasztott hardver is kellett hozzá, de külön szimpatikus, hogy nem szimplán belevágtak egy raklap méretű telepet, hanem komolyan rágyúrtak. Két külön cella, önálló töltésvezérlő, speciális gyorstöltő fej (amit alapból adnak, nem külön kell megvenni!), powerbank kábel, szóval volt mögötte értelmes koncepció. Már csak az ár maradt a végére, a P8 gyártói garanciával 95-100 ezer forint környékén kerül forgalomba itthon. Ezt nehezebb mérlegelni, mivel önmagában a hardverhez mérten túl sok érte ennyi. Viszont a komoly akkumulátort és a gazdag körítést nyilván meg kell fizetni. Azt gondoljuk, hogy mindent figyelembe véve ez így is kicsit magas ár érte, ám üzemidő tekintetében közel-távol nincs konkurense. A fantasztikus akkumulátor miatt viszont önmagában is megérdemel egy jókora Tetszett plecsnit, a többieknek pedig fel van adva a lecke üzemidőben.

Allview P8 Energy

Rusi

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

  • Allview P8 Energy mini - egy kis feszültség

    A kínai-román kooperációban készülő Allview P8 Energy mini újraértelmezi a mini fogalmát, ezen és a decens akkumulátorkapacitáson kívül azonban kevés érdekességet tud felmutatni. Viszont remekül szól.

  • Allview P8 Energy Pro - drága tankhajó

    Gigászi kijelzővel és más eszközt töltő akkumulátorral száll be tepsiversenybe az Allview. Az ujjlenyomat-olvasó és a méretes RAM modul jó hír, lóerőből viszont kevés jutott árszinten.

Előzmények

  • ZUK Z1 - a belső konkurencia

    Saját almárkát alapított a Lenovo, és már kapható is az első ilyen készülék. A Z1 ráadásul nagyon decens eszköz lett, a felső-középkategóriában komoly esélyekkel támadhat a többiekre.

  • Siswoo C55 Longbow - a józan spanyol

    Ismét egy új márka hazai debütálásának lehetünk szemtanúi. A Siswoo C55 nyolcmagos processzorral, gyári Android rendszerrel és nagy akkumulátorral próbál szerencsét.

  • Allview P6 Qmax - csak ránézésre maximális

    A gyártó olcsóbbik óriásmobilja még elég sok gyermekbetegséggel küzd, a szoftveres hibák még javulhatnak, a gyenge hardveren és a közepes anyaghasználaton viszont semmiképp nem segít a frissítés.

  • Allview E3 Sign - ujj-féle megközelítés

    Friss phabletet teszteltünk, melynek egyik érdekessége a meglepően jól működő ujjlenyomat-olvasó, de akad még néhány egyéb extra is.