Hirdetés
Kamera és multimédia
A P6 Energy 2 megapixeles előlapi és 8 megapixeles hátlapi kameramodult kapott (OmviVision 8830), az utóbbihoz vaku is jár. A remek kameraszoftver ígéretes fotókat helyez kilátásba: a szokásos dolgokon túl, mint az érintőfókusz, az arcszépítő mód, a panoráma vagy az effektek, több extra funkció is fellelhető. Ilyen a sorozatképek kategóriájába tartozó legjobb arc, a háttérelem kivágása vagy az expozíciósorozat, amivel utólag, magunk állíthatunk össze HDR képet, de HDR mód is akad. Bekapcsolható a mosolydetektor, a kétujjas victory, vagyis V-jel exponálás, a kézi beállítások között pedig a fehéregyensúly, az érzékenység, a kontrasztok, a telítettség és az önkioldó szabályozható. És ha mindez még nem lenne elég, több jelenetmód is akad, így éjszakai, hó, színház stb., szóval minden igényt kielégít a szoftver.
Senkit ne tévesszen meg a relatív alacsony képfelbontás, a 3264 x 2448 pixeles képek rengeteg részlettel készülnek, és a széleken sincs nyoma lencsetorzításnak. Némi zajmentesítés azért kiszúrható, az árnyékos helyeken pedig valamekkora bizonytalanság, nappal mégsem kell a P6 Energynek szégyenkeznie, sőt. A fehéregyensúly és a telítettség rendre el lett találva, egyedül a dinamikatartományt éreztem kissé szűkösnek. Este sem rossz a helyzet, főleg, mivel akár 1/4 másodperces záridővel is lehet lőni alacsony érzékenység kiválasztásakor. Az elkészült fotók minőségét egyedül az éjjeli fókusztalálat bizonytalansága húzza le, no meg némi esti képzaj, de ha minden klappol, vaku nélkül is jó fotók lőhetők naplemente után. A HDR-móddal annyi kifogásom akadt, hogy sokszor nem csak a sötét, hanem a világos részletekre is rávilágosított, a makrófelvételeknél pedig nem volt túl megbízható az érintőfókusz, mintha a rendszer mindig a képernyő közepére élesített volna. A 3gp formátumú FHD videofelvételek egész jó minőségűek, a képélesség rendben van, a hangminőség viszont már nem olyan jó, lásd ezt a példát.
A zenelejátszó tetszetős darab, a használatát pedig megkönnyíti, hogy kikapcsolt képernyő mellett a kijelző tetejére rajzolt félkörrel is elindítható, ehhez a korábban említett gesztusvezérlést be kell kapcsolni. Nem ez az egyetlen különleges kezelési mód: számot például a telefon megrázásával is lehet váltani. A lejátszó előadók, albumok, számok, mappák és gyűjtemények szerint csoportosítja zenéinket. A hangszínszabályzó a DTS-beállítások alatt varázsolható elő, itt egyébként mély hang kiemelési és térhatási opciókkal is játszadozhatunk. Szerencsére nem maradt ki a füles csatlakoztatásával működő FM-rádió sem RDS-sel.
A hátlapi hangszóró kiemelkedően hangosan szól a maximumra csavarva, igaz, ilyenkor már elég erősen torzulnak a dallamok, kicsit lejjebb véve azonban rendben van a hangminőség, csak a basszusok hiányoznak. Kritikát inkább a hátlapi elhelyezés érdemel, lapos felületre helyezve ugyanis kb. a harmadával csökken a hangerő. Kevésbé jó a helyzet a gyári agybadugós headsetet használva, ezt inkább beszélgetésre, semmint minőségi zenehallgatásra ajánlanám. A videolejátszó H.263, H.264 és Mpeg4 kódolásokból megbirkózik akár a FHD-s tartalmakkal is, más típusú fájlok lejátszásához azonban javallott alternatív szoftvert beszerezni. A videókat ablakos módban is futtathatjuk valamely másik alkalmazás előterében.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!