Allview P6 Energy - telefon, energiabank

Bevezető, tartozékok

A Visual Fan nevű vállalatot 2002-ben alapították a szomszédos Romániában, amely néhány év szórakoztatóelektronikai és navigációs termékárusítás után Allview márkanéven bemutatkozott a mobilpiacon is. A brassói bejegyzésű cég persze nem maga gyártja az eszközeit, hanem a Gionee nevű kínai vállalat segít be, a szoftveres részt azonban az Allview viszi, és nem is rosszul.

Az Allview P6 Energy átlagos méretű telefon átlagon felüli akkumulátorral
[+]

Ma már igencsak széles a vállalat mobilos portfóliója, és számos piacon jelen vannak készülékeikkel, így hazánkban is elérhető két tucat okostelefonjuk. Azon Olvasóink pedig, akik a tavaly őszi Veletechre kilátogattak, személyesen is megismerkedhettek az AllView készülékeivel és munkatársaival.

Hátulról fel sem tűnhet, hogy az Allview P6 Energy 5000 mAh-s akkumulátort kapott
[+]

Szerkesztőségünkbe mindjárt három készülék is ellátogatott a román gyártótól, és rám jutott a feladat, hogy a legdurvább akkumulátorral felszerelt versenyzőt leteszteljem. Az öthüvelykes P6 Energy ugyanis gigantikus, 5000 milliamperórás akkumulátort kapott, ami igazából meg sem látszik a készülék méretein, ami ugyan kicsit vastagabb a megszokottnál, de egyáltalán nem vészesen.

Elegáns fekete dobozban kapható az Allview P6 Energy
[+]

Kevésbé jó hír az igencsak koros MediaTek chipset variáns, amely a motorháztető alá került, no de ne szaladjuk előre, hiszen a kellemes megjelenésű és fekete festésű dobozolás is megérdemel egy bekezdést. A puha habszivaccsal kibélelt készüléktálcát eltávolítva egy agybadugós mikrofonos fülesre, egy adag termékleírásra és garanciapapírra, egy 2 amperes hálózati töltőfejre és egy microUSB kábelre bukkanhatunk. A P6 Energy egyébként képes más készüléket, mondjuk mobiltelefont tölteni, microUSB – micro USB kábelt azonban nekünk kell beszerezünk.

Külső és kijelző

Amíg fel nem emeltem az Allview üdvöskéjét, eszembe se jutott, hogy a 144,5 x 71,5 x 10,3 milliméteres készülékház táblagéphez méltó akkumulátort rejt, kézbe fogva azonban már kezdtem kapiskálni a dolgot: a készülék bizony 176,6 grammot nyom, ami nem kevés. Az összeszerelésre és az ergonómiájára nem lehet panasz, csak a csúszós hátlapot lehet felhozni kritikaképp, az viszont tény, hogy a tenyeret és a zsebet egyaránt lehúzza a készülék. Persze ez pont egy olyan kellemetlenség, amit nagyon sok felhasználó kész bevállalni, ha az eredmény a szokásos üzemidő megkétszerezése.

A Allview P6 Energy formavilágra kényelmes, tömegre nehéz
[+]

Az előlapon az öthüvelykes, 720 x 1280 pixeles IPS megjelenítő a főszereplő, ami OGS (one glass solution) védőüveget kapott, rajta az érintésérzékelő pontokkal, rásegítve a telefon relatíve kompakt méreteire. A fényerővel nincs gond, a betekintési szögekkel viszont igen: oldalról rápillantva, a feketék inkább szürkének hatnak. A kalibráció ráadásul rosszul sikerült, a fehérek 10000 kelvin fölötti színhőmérséklete láthatóan kékes tartalmakat szül.

Az Allview P6 Energy HD megjelenítője igencsak kékes
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Allview P6 Energy Huawei Ascend G620s Nokia Lumia 735 Samsung Galaxy Grand Prime DuoS
Fehér fényerő 427 nit 368 nit 306 nit 350 nit
Fekete fényerő 0,46 nit 0,46 nit 0 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 928:1 802:1 végtelen 729:1
Színhőmérséklet 10648 K 7978 K 6681 K 7373 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az androidos kezelőgombok a kijelező alatt kaptak helyet menü, kezdőképernyő és vissza kivitelben, sajnos háttérvilágítás nélkül, ami elég komoly baki a középkategóriában, de az érzékenységük is lehetne jobb. Az IPS panel felett a szokásos elemekre bukkantam: így a beszélgetési hangszóróra, a fénymérő és közelségérzékelő szenzorokra, valamint a 2 megapixeles előlapi kamarára. Erre az oldalra márkafelirat vagy logó nem került.

Az Allview P6 Energy érintőgombjai nem kaptak háttérvilágítást
[+]

A hátoldalra viszont igen: a gyártó jele a 8 megapixeles kamera és a ledes villanó alatt kapott helyet, az Allview felirat pedig alul, a monó multimédiás hangszóró felett. A kissé csúszós műanyag elemet lepattintva a méretes, felhasználói kezektől gondosan elzárt telep pillantható meg, és bizony valóban egy 5000 mAh felirat van rányomtatva, ami mosolyt csalt az arcomra. Felette a két microSIM és a microSD kártyafoglalat helyezkedik el.

Az Allview P6 Energy két SIM-kártyát fogad be
[+]

A készülék kissé vastag oldalaira áttérve főleg a bal oldalon koncentrálódnak a dolgok, ide került ugyanis a kellemes nyomásponttal legyártott hangerőszabályzó és bekapcsoló gomb. A fülest felül, a microUSB kábelt alul tudjuk csatlakoztatni. Ide megy egyébként az általunk beszerzendő töltőkábel is, amivel más eszközbe tankolhatunk naftát.

Hardver és szoftveres felület

Hiába klappol sok minden egy mobileszköz esetében, ha aztán egy hardveres baki leronthatja az összképet: 2015-ben MediaTek MT6582-es rendszerchippel piacra dobni egy középkategóriás készüléket hiba. A négymagos, 1,3 gigahertzes processzor még úgy-ahogy helytáll, a Mali-400-as grafikus gyorsító azonban nem elég a HD felbontás kihajtásához, főleg 3D-s játékok esetében. Rendszermemóriából 1 gigabájt jár, belső tárolóból pedig 8, amiből sajnos csak 2,5 érhető el, az is két részre particionálva. Így hamar szükség lehet microSD kártya behelyezésére, és bár arra is lehet telepíteni, ezek a modulok lassabbak és az élettartamuk is rövidebb. Mondjuk a P6 Energy belső tárolója sem hasított.

Allview P6 Energy
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview P6 Energy Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Huawei Ascend G620s
Chipset MediaTek MT6582 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 17896 pont 18500 pont 20846 pont 18781 pont
Vellamo Browser 1574 pont 1760 pont 2135 pont 1873 pont
Vellamo Metal 698 pont 745 pont 864 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 1405,5 ms 1480,3 ms 1103,3 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 352 pont 345 pont 464 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 1176 pont 1109 pont 1420 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el 6,9 fps 6,4 fps 3,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen nem indult el 1,7 fps 1,7 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 7,0 fps 15,4 fps 12,8 fps 9,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,1 fps 5,9 fps 5,2 fps 5,2 fps

A fenti előzmények után a tesztkészülék nem okozott pozitív csalódást a teljesítményteszteken: sem a processzoros, sem pedig a grafikus feladatok során nem ütötte meg azt a szintet, amit ma egy középkategóriás eszköztől elvár az ember, főleg a sok Snapdragon 410-es riválissal a piacon. Mindez a napi használatra is rányomja a bélyegét: ha bármilyen folyamat zajlik a háttérben, dadog a szoftveres felület, de a görgetés amúgy is meg-megakad itt-ott, ez pedig a közepesen komplex honlapoktól felfelé a böngészésre is igaz. Az Asphalt 8-at nem engedte telepíteni a rendszer, a Real Racing 3 pedig erősen szaggatott játék közben, de legalább nem melegedett fel túlzottan a készülékház.

Az Allview P6 Energy saját UI-t futtat Az Allview P6 Energy kapcsolópanelja hasznosan lett kialakítva

Az Allview 4.4.2-es androidon alapuló szoftveres felülete erősen átdolgozott, a rutinos felhasználó persze könnyedén eligazodhat a rendszeren, hiszen az értesítési- és kapcsolópanel felülről húzható le, widgeteket a képernyő hosszú érintésével lehet az asztalra tenni, az ikonok pedig az alkalmazásmenüből húzhatók valamelyik kezdőoldalra. A kapcsolópanel átrendezhető, és a kapcsolók mellett a fényerő és a memória-felszabadítás is szabályozható innen, bár ez utóbbi az elmúlt néhány Android főverzió óta felesleges dolog, jól bánik a rendszer a memóriával. A Google keresőasszisztensét a home gomb, az alkalmazásváltót pedig a vissza gomb hosszú érintésével tudjuk előcsalni.

 Allview P6 Energy Az Allview P6 Energy UI-ja témázható

Az UI megjelenése, pontosabban megjelenései a manapság divatos flat ikonstílust követik, és a rendelkezésünkre áll egy témázó widget, amivel a hátterek, a képernyőátmenetek, az ikonok, sőt: akár az egész stílus gombnyomásra megváltoztatható, ami egyszerűvé teszi a vizuális ráncfelvarrást, ha egy kis változatosságra vágyunk. Gesztusvezérlés módból is akad jó pár, amelyek közül a kétkoppos feloldást mindenki ismeri, a lezárt képernyőre való rajzolás pedig az Oppo Find 7a tesztje kapcsán ugorhat be. Ha az említett opciót aktiváljuk, a kamera gyorsan indítható, ha a kikapcsolt képernyő jobb szélére egy félkört rajzolunk. Ugyanígy futtatható a zenelejátszó a képernyő tetejére, a telefonkönyv a bal szélére, az SMS kezelő pedig a képernyő aljára rajzolva.

Alkalmazások és extrák

A tárcsázó érdekes megjelenésű ikonját megérintve a könnyen átlátható telefonkönyvbe jutunk. A számpanelen működik a gyorskeresés és gyorshívás, balra lapozva SIM-kártya szerint követhetjük, mikor melyik telefonszámról beszélgettük, a névjegyeket pedig importálhatjuk Google fiókunkból, a SIM-kártyákról és más készülékekről. Lehet szűrni névjegytípus és SIM-kártya szerint, emellett a rendezési elven is variálhatunk. Ahogyan a telefonkönyv, úgy az SMS és email appok is rendben működtek, és most már a Gmail is használható bármely fiókunk szinkronizálására. Billentyűzetből az AOSP-alapú fapados szoftver jár magyar ékezetekkel és szójavaslatokkal, a bevitelt kényelmesnek találtam.

Az Allview P6 Energy tárcsázója átlátható és könnyen kezelhető  Az Allview P6 Energy billentyűzete AOSP-alapú gyári darab

Szoftveres oldalról az Allview csak a leghasznosabbakat mellékelte, amelyek közül mindenképp említést érdemel a System Manager, amivel a szabad RAM, a tárhely, a mobiladat, az energiagazdálkodás és a telepített alkalmazások engedélyei menedzselhetők. A tárhelyet az Intézővel tallózhatjuk, akár fájltípus szerinti csoportosítással, a készülékek közötti fájlcserére pedig a HotKnot a legalkalmasabb.

A System Manager az Allview P6 Energy kezelője  Allview P6 Energy

Az eszközök közé az időjárás, a zseblámpa, a jegyzetelő, a letöltéskezelő, a naptár, az iránytű, a SIM-eszköztár és a hangrögzítő tartozik, de nem maradt ki a Google szokásos szoftvercsomagja sem. Segítséget a Selfcare-t elindítva kérhetünk, ami rendelkezésünkre bocsátja az összes Allview termék leírását és egyéb hasznos információt. Végezetül jár a havi, heti és napi nézettel felszerelt naptár Google-szinkronizálással, egy frissítéskezelő, ami a tesztkészüléken minden indításkor leállt, illetve egy vírusirtó szoftver.

A böngészési élmény a lassú hardver miatt sérül az Allview P6 Energy esetében  Allview P6 Energy

Két böngészőt mellékelt az Allview: a Google Chrome-ot és az androidos AOSP-alapút. Az utóbbi rendben kezel több lapot, könnyen lehet váltani asztali nézetre vagy menteni a tartalmakat offline olvasáshoz, és működik a zoom alapú sortörés is. A böngészési élmény mégsem felhőtlen: honlapunk még akadozások nélkül görgethető, azonban vaskosabb vagy kevésbé jól optimalizált websiteokat pörgetve bőven lehet megakadásokkal találkozni, szóval a hardveres korlátok itt is éreztetik a hatásukat.

Kamera és multimédia

A P6 Energy 2 megapixeles előlapi és 8 megapixeles hátlapi kameramodult kapott (OmviVision 8830), az utóbbihoz vaku is jár. A remek kameraszoftver ígéretes fotókat helyez kilátásba: a szokásos dolgokon túl, mint az érintőfókusz, az arcszépítő mód, a panoráma vagy az effektek, több extra funkció is fellelhető. Ilyen a sorozatképek kategóriájába tartozó legjobb arc, a háttérelem kivágása vagy az expozíciósorozat, amivel utólag, magunk állíthatunk össze HDR képet, de HDR mód is akad. Bekapcsolható a mosolydetektor, a kétujjas victory, vagyis V-jel exponálás, a kézi beállítások között pedig a fehéregyensúly, az érzékenység, a kontrasztok, a telítettség és az önkioldó szabályozható. És ha mindez még nem lenne elég, több jelenetmód is akad, így éjszakai, hó, színház stb., szóval minden igényt kielégít a szoftver.

A 8 megapixeles Allview P6 Energy kamera jó képeket lő
[+]

Senkit ne tévesszen meg a relatív alacsony képfelbontás, a 3264 x 2448 pixeles képek rengeteg részlettel készülnek, és a széleken sincs nyoma lencsetorzításnak. Némi zajmentesítés azért kiszúrható, az árnyékos helyeken pedig valamekkora bizonytalanság, nappal mégsem kell a P6 Energynek szégyenkeznie, sőt. A fehéregyensúly és a telítettség rendre el lett találva, egyedül a dinamikatartományt éreztem kissé szűkösnek. Este sem rossz a helyzet, főleg, mivel akár 1/4 másodperces záridővel is lehet lőni alacsony érzékenység kiválasztásakor. Az elkészült fotók minőségét egyedül az éjjeli fókusztalálat bizonytalansága húzza le, no meg némi esti képzaj, de ha minden klappol, vaku nélkül is jó fotók lőhetők naplemente után. A HDR-móddal annyi kifogásom akadt, hogy sokszor nem csak a sötét, hanem a világos részletekre is rávilágosított, a makrófelvételeknél pedig nem volt túl megbízható az érintőfókusz, mintha a rendszer mindig a képernyő közepére élesített volna. A 3gp formátumú FHD videofelvételek egész jó minőségűek, a képélesség rendben van, a hangminőség viszont már nem olyan jó, lásd ezt a példát.

A Allview P6 Energy zenelejátszója DTS-beállítások Allview P6 Energy zeneszoftverében

A zenelejátszó tetszetős darab, a használatát pedig megkönnyíti, hogy kikapcsolt képernyő mellett a kijelző tetejére rajzolt félkörrel is elindítható, ehhez a korábban említett gesztusvezérlést be kell kapcsolni. Nem ez az egyetlen különleges kezelési mód: számot például a telefon megrázásával is lehet váltani. A lejátszó előadók, albumok, számok, mappák és gyűjtemények szerint csoportosítja zenéinket. A hangszínszabályzó a DTS-beállítások alatt varázsolható elő, itt egyébként mély hang kiemelési és térhatási opciókkal is játszadozhatunk. Szerencsére nem maradt ki a füles csatlakoztatásával működő FM-rádió sem RDS-sel.

 Allview P6 Energy  Allview P6 Energy kameraszoftverének élőképe

A hátlapi hangszóró kiemelkedően hangosan szól a maximumra csavarva, igaz, ilyenkor már elég erősen torzulnak a dallamok, kicsit lejjebb véve azonban rendben van a hangminőség, csak a basszusok hiányoznak. Kritikát inkább a hátlapi elhelyezés érdemel, lapos felületre helyezve ugyanis kb. a harmadával csökken a hangerő. Kevésbé jó a helyzet a gyári agybadugós headsetet használva, ezt inkább beszélgetésre, semmint minőségi zenehallgatásra ajánlanám. A videolejátszó H.263, H.264 és Mpeg4 kódolásokból megbirkózik akár a FHD-s tartalmakkal is, más típusú fájlok lejátszásához azonban javallott alternatív szoftvert beszerezni. A videókat ablakos módban is futtathatjuk valamely másik alkalmazás előterében.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A P6 Energy 2 microSIM kártyát fogad be, az elérhető legnagyobb mobiladat sebesség az első számú foglalat esetében 21 megabit/másodperc 3G hálózaton. A beszélgetési hangminőség mindkét oldalon megfelelő volt. Az átlagosnál gyengébb érzékenységű WiFi modul 802.11b/g/n szabványú Direct, display és hotspot funkciókkal. Bluetoothból 4.0 jár A2DP-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel és OTG-vel. Navigáláshoz a készülék a GPS műholdak jeleit fogja, a GLONASS szatellitekét viszont nem, így az A-GPS ellenére is lassú a pozíciószerzés. NFC vagy infra nem került a motorháztető alá.

A gigászi teleppel az Allview P6 Energy felnő a feladathoz, az üzemidő szuper
[+]

És akkor elérkeztünk a teszt legfontosabb részéhez, hiszen a főszereplő nem is lehetne más, mint az 5000 milliamperórás lítium akkumulátor, ami hozza is az elvárt elképesztő szintet. Vegyes használattal, beleértve a tesztelői rutint, némi játékot, a hanghívásokat és a térkép használatát nekem rendre nyolcórás képernyőidő jutott egy töltésre, és a készenléti fogyasztás alacsony maradt. Aki le se tudja tenni mobilját és kevésbé rendszerigényes alkalmazásokat használ, az akár a tízórás képernyőidőt is kihozhatja. Böngészni közepes fényerőn 17 órán át lehet egyhuzamban, a MinDigTV-s tesztet viszont nem tudtam lefuttatni, mivel az élő adás nem akart elindulni. Ha a fenti értékek még mindig nem lennének elég meggyőzőek, energiatakarékos mód is bekapcsolható, személyre szabható opciókkal a fényerőre, az esti akkumulátorkímélő időtartamra és a kapcsolatok állítgatására. A P6 Energy-t üzemidő bajnoknak találták ki, és az is.

Ígéretes készülék az Allview P6 Energy, de a mellékelt hardver túl lassú
[+]

Értékelés: Allview Energy P6
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Az Allview P6 Energy szimpatikus készülék, mert átjön az igyekezet, hogy az elkért pénzért annyi hasznos dolog kerüljön bele, ami a csövön kifér. A rekord üzemidő és más eszköz töltése ugye adott, de nekem tetszett az Allview szoftveres felhozatala is, beleértve a gesztusvezérlési funkciókat és a kameraszoftvert, a 8 megapixeles hátlapi modul ráadásul jó képeket lő. Az összeszerelésre sem lehet panasz, sőt: az 5000 mAh-s akkumulátor ellenére a méretekre sem, bár a P6 Energy tömege érezteti az extra tankot.

Néhány rossz döntés azonban lehúzza az összképet, és sajnos a MT6582-es rendszerchippel és a szűkös, lomha tárolóegységgel pont ott lőtt mellé az Allview, ahol nem szabadott volna. A legintenzívebb felhasználók, akik a tízórás képernyőidőért vennének 5000 mAh-s készüléket, aligha akarnak napi tíz órán át a hardveres korlátokkal szembesülni, pedig sebességhiány bőven akad. 60 ezer forint körül (nem hivatalos ár) azért a HD kijelzős, dual SIM-es P6 Energy nincs rosszul beárazva, csak éppen akad rivális sokkal kellemesebb árcédulával, mondjuk a 4G-s, Snapdragon 410-es Huawei Ascend G620S. Windows Phone fronton ott a Nokia Lumia 735, óriásakkumulátoros vonalon pedig a hasonló hardverrel felszerelt Prestigio MultiPhone 5503 Duo, illetve a phablet méretű Alcatel OneTouch Pop S9. A potenciál az Allview energiabombájában megvan, ám igazán sikeressé egy hardveres vérfrissítésen átesett variánssal válhat.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Allview P6 Energy
 Allview P6 Energy Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 144 x 71,5 x 10,3 milliméter
Tömeg 176,6 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat 2 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6582
Processzor típusa 1,3 GHz-es négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-400MP2
RAM mérete 1 gigabájt
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 gigabájt (2,5 gigabájt elérhető)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, EDR LE)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, System Manager, Intéző, Selfcare, Antivirus
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel
Videó felvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 5000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 500 óra
Beszélgetési idő 23,3 óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: ötezres van a zsebemben

    És most nem a pénztárcám tartalmát osztottam meg, hanem az öthüvelykes Allview P6 Energy akkumulátorkapacitását, ami a maga nemében rekorder.

  • Bemutatkozott a Gionee Marathon M3

    A kínai gyártó most nem az extravékonyságra törekedett, hanem középkategóriás telefonjának üzemidejét fejlesztette rendkívülivé, köszönhetően az 5000 mAh-s telepnek.

Hirdetés