Allview P4 Life - álmomban már láttalak

Hardver, szoftverezettség

A készülék meghajtásáért a 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6582 chipset felel. Jól mutatja az alsó kategóriás készülékek erejét, hogy már a P4 Life-ban is egy ARMv7 architektúrájú, 1,3 GHz-re skálázott, négy darab ARM Cortex-A7 maggal ellátott processzor dolgozik. A grafikus gyorsítást az 500 MHz-en pörgő Mali-400MP2 végzi, RAM-ból pedig szerencsére nem spóroltak, 1 GB került a motorháztető alá. Ugyanígy jó hír, hogy 8 GB-os a belső adattároló, bár ezt számomra egy kicsit érthetetlen módon két részre osztották, van egy 0,98 és egy 5,17 GB-os partíció, mindkettőre lehet adatokat rakni és alkalmazásokat telepíteni. Ha valakinek ez nem elég, akkor még 32 GB-os kártyát tud a mobilba helyezni. A rezgés erőteljes, normális esetben minden környezetben és még zsebben hordva is érezhető.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview P4 Life Samsung Galaxy Ace 4 Op3n Dott telefon Gigabyte GSmart Akta A4
Rendszerchip MediaTek MT6582 Snapdragon 410 MediaTek MT6582 MediaTek MT6592
AnTuTu 5.x Benchmark 19053pont 21541 pont 19545 pont 26593 pont
Vellamo Browser 1702 pont 2301 pont 1702 pont 1891 pont
Vellamo Metal 768 pont 788 pont 768 pont 700 pont
SunSpider 1.0.2 1568,6 ms 1099,9 ms 1568,6 ms 1400,3 ms
Geekbench 3 (single) 353 pont 476 pont 354 pont 350 pont
Geekbench 3 (multi) 1190 pont 1422 pont 1196 pont 1865 pont
GFXBench Man. onscreen nem indult el 8,3 fps nem indult el nem indult el
GFXBench Man. offscreen nem indult el 1,9 fps nem futott le nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 9,8 fps 15,3 fps 9,4 fps 16,6 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,2 fps 5,3 fps 4,2 fps 11,6 fps

Pontszámok tekintetében nincs nagy meglepetés, a szintetikus teszteknél a processzorteljesítmény megfelelő, ám a grafikus feladatoknál már igencsak feladta a harcot a telefon. Ez egyébként a játékoknál is megmutatkozik, az ilyen Angry Birds-szerű programok még vígan futtathatók, ám az ennél komolyabb alkotásoknál kisebb-nagyobb akadozásokra kell számítani. A rendszersebesség nem rossz, a lapozgatás még problémamentes, akkor lassul be érezhetően a telefon, ha telepítünk valamit a háttérben, vagy mondjuk egy komolyabb appból kilépünk, mert ilyenkor azért kell némi idő, mire összeszedi magát a készülék.

Allview P4 Life Screen Shot Allview P4 Life Screen Shot

Ugyan az Allview újdonságán még "csak" az Android 4.4.2 operációs rendszer teljesít szolgálatot, a hivatalos weboldal szerint a vállalat tervezi majd a Lollipop frissítést is, aminek időpontja még egyáltalán nem ismert. Túlzottan nagy feladat elé persze nem néznek a szoftvermérnökök, hiszen egy módosítatlan zöld robotos szoftverről beszélünk, kizárólag a menübe lépés gombja lett más a Nexus-féle kialakításhoz képest. Egy üres részre hosszan nyomva külön felület ugrik fel, amin keresztül megváltoztathatjuk a háttérképet, kirakhatunk widgeteket, plusz beléphetünk a beállításokba. Jól használható a gyári billentyűzet, prediktíven kereshetünk a telefonkönyvben, a névjegyekhez pedig név, telefonszám, email, cím, webhely, jegyzet rögzíthető.

Allview P4 Life Screen Shot Allview P4 Life Screen Shot

Extraként a HotKnot funkció emelhető ki elsőként, ami lényegében az Android Beamhez hasonló fájlküldési szolgáltatás, a kompatibilis telefonok képernyőit kell összeérinteni, majd az adatok átkerülnek egyik készülékről a másikra. Működését nem tudtam kipróbálni, mindenesetre a böngészőbe is beépül a HotKnot, szóval egy rendszerszintű megoldásról beszélünk. Szintén extrának számítanak a gesztusok, így ha különböző betűket rajzolunk a lezárt kijelzőre (C a telefon, E a böngésző stb.), akkor az ezeknek megfelelő applikáció indul el, ami igencsak hasznos, bár sajnos előre nem tudunk beállítani ilyeneket, csak a már meglévőket tudjuk bekapcsolni. Van egyébként dupla koppintásos kijelzőfelélesztés, ezt ha megszokja az ember, örökre igényelni fogja.

Allview P4 Life Screen Shot Allview P4 Life Screen Shot

Alkalmazások terén az átlagoshoz közeli szinten állunk, a már természetesnek számító androidos programok többsége telepítésre került. A teljesség igénye nélkül ezek közé tartozik például a számológép, a napi, heti, havi és eseménynézetet tartalmazó naptár, a térkép, a böngésző, a fájlkezelő, az email kliens, a zene- és videolejátszó, a kamera, az ébresztőóra, valamint egy rakat google-ös app (YouTube, Drive stb.). Ami extra, az a Bitdefender vírus- és mailware kereső, mely minden letöltött alkalmazást ellenőriz, valamint a Teendő, ami jegyzetek felírására szolgál, bár sajnos emlékeztetni nem tud ezekről.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Karbonn Sparkle V - szikrázó sebesség

    Az indiai vállalat újdonsága Android One operációs rendszerrel érkezik, emellett 4,5 hüvelykes FWVGA kijelző és négymagos processzor jellemzi, a siker viszont kétséges.

  • Leagoo Lead 7 - üzemidőben vezet

    Kimondottan olcsón érkezik a Leagoo akkumulátorbajnok készüléke, de sajnos a hardver gyengeségei a mindennapi használatban erőteljesen visszaköszönnek.

  • Allview M8 Join - hagyományos csatlakozás

    A román vállalat újdonsága újabb billentyűzettel szerelt készüléket kínál, mely egyszerű, ám sok extra programmal, 3G-vel és jó üzemidővel szolgál.

  • Allview E2 Jump - a hangok hullámlovasa

    A vállalat újdonságának legnagyobb erénye az IPX5 védettség és a sztereó előlapi hangszóró, a négymagos processzor és a kijelző sem rossz, egyedül a kamera lett nagyon gyenge.

Előzmények

  • Op3n Dott telefon - a legkisebb is számít

    A Tesco saját forgalmazású telefonja igencsak kellemes áron kínál megfelelő alternatívát, hiszen négymagos processzor, IPS kijelző és két SIM-kezelés jellemzi.

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.

  • Allview Viva i8 - nézőpont kérdése

    Intel alapokon nyugvó, jól összerakott tablet, de a kijelző felbontása kissé alacsony. Ettől még nem rossz vétel, ha nem a csúcsgépek között keresgélünk.