Allview P4 Life - álmomban már láttalak

Hirdetés

Bevezető, tartozékok

Allview. Allview. Kutat a memóriájában a felhasználó, hogy ezt a márkanevet hallotta már valahol, ja igen, pont két napja teszteltünk egy ilyen motyót. De nem véletlen a nagy tanakodás, hiszen a mai világban egyre több vállalat próbálkozik különféle okoseszközök forgalmazásával, így azért nem könnyű felvenni a ritmust a piaci változásokkal. Mai tesztalanyunk az előbb említett, 2002-ben alapított cég kezei közül került ki. Akkor még nem így hívták, egészen 2004-ig kellett várni arra, hogy a brassói székhellyel rendelkező társaságot a román szabadalmi hivatal Allview néven bejegyezze. Innentől viszont lázasan folyt a munka, először GPS-ekkel próbálkoztak, majd pár évvel később, amikor már egyre nagyobb igény keletkezett az okostelefonok iránt, felismerték az ebben rejlő lehetőségeket, ráadásul 2010-ben a tabletek forgalmazásába is az elsők között kezdtek bele (a gyártást a kínai Gionee végzi egyébként).

Allview P4 Life kézben tartva
[+]

Mára már több termékkel képviseltetik magukat, ami pedig igazán jó dolog, hogy itthon is van most már hivatalos márkaképviselet, tehát a jótállással kapcsolatos ügyintézés sem ütközhet nehézségekbe. Már a Mobilarena virtuális hasábjain is lehetett Allview masinákról szóló teszteket olvasni, gondoljunk csak a rendkívül karcsú és egyben vonzó formatervvel rendelkező X2 Soul minire, vagy a már táblagép kategóriában versenyző Viva i8-ra. Most egy újabb okostelefont helyezünk nagyítónk alá, mely a vékonyabb pénztárcával rendelkező felhasználók kegyeibe szeretne beférkőzni. A P4 Life négy hüvelykes kijelzővel rendelkezik, plusz a processzor is négymagos, bár "csak" két SIM-et kezel. A dizájn láttán eszünkbe juthat egy drágább, másik eszköz, legalábbis aki jártasabb a mobilos iparágban, annak egyből be fog ugrani, hogy mire gondolok, de ez nem probléma, a kicsit gyengécske üzemidő viszont majd az lehet.

Allview P4 Life doboz
[+]

Ritkán lehet az átlagostól eltérő dobozokat látni, ám a P4 Life végre nem a szokásos fehér, hanem egy sokkal vagányabb, kék színű csomagolásban érkezett. A fedélen látható maga a fekete, kék és piros színekben (utóbbi mondjuk pont nem szerepel rajta) kapható telefon. Ha leemeljük ezt a részt, akkor azonnal újdonsült kedvencünkbe botlunk, majd természetesen ha tovább turkálunk, akkor a tartozékokat is fellelhetjük. A készülék mellé egy microUSB kábelt, egy töltőfejet, egy használati útmutatót, egy fekete plusz hátlapot, valamint egy hallójáratba illeszkedő kialakítású headsetet kapunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Karbonn Sparkle V - szikrázó sebesség

    Az indiai vállalat újdonsága Android One operációs rendszerrel érkezik, emellett 4,5 hüvelykes FWVGA kijelző és négymagos processzor jellemzi, a siker viszont kétséges.

  • Leagoo Lead 7 - üzemidőben vezet

    Kimondottan olcsón érkezik a Leagoo akkumulátorbajnok készüléke, de sajnos a hardver gyengeségei a mindennapi használatban erőteljesen visszaköszönnek.

  • Allview M8 Join - hagyományos csatlakozás

    A román vállalat újdonsága újabb billentyűzettel szerelt készüléket kínál, mely egyszerű, ám sok extra programmal, 3G-vel és jó üzemidővel szolgál.

  • Allview E2 Jump - a hangok hullámlovasa

    A vállalat újdonságának legnagyobb erénye az IPX5 védettség és a sztereó előlapi hangszóró, a négymagos processzor és a kijelző sem rossz, egyedül a kamera lett nagyon gyenge.

Előzmények

  • Op3n Dott telefon - a legkisebb is számít

    A Tesco saját forgalmazású telefonja igencsak kellemes áron kínál megfelelő alternatívát, hiszen négymagos processzor, IPS kijelző és két SIM-kezelés jellemzi.

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.

  • Allview Viva i8 - nézőpont kérdése

    Intel alapokon nyugvó, jól összerakott tablet, de a kijelző felbontása kissé alacsony. Ettől még nem rossz vétel, ha nem a csúcsgépek között keresgélünk.

Hirdetés