Alcatel One Touch Hero 2 - hősködni akar

Külső

A Hero 2 esetében természetesen nem egy apró ketyeréről beszélünk, 160,5 x 81,6 x 7,9 milliméteres méretei és 175 grammos tömege az egykezes használatot gyakorlatilag kizárják. Ekkora méret esetében kiemelten fontos az ergonomikus kialakítás és szerencsére az Alcatelnél gondoltak erre, lekerekítették a hátlap széleit és a kijelző körüli kávákat is a lehető legkisebbre vették. A hátlap szinte teljes egészében fémből készült, fölül és alul található meg egy-egy műanyag betét, ezek mögött bizonyára az adatkommunikációhoz szükséges antennákat helyeztek el a mérnökök. Az összeszerelési minőség példás, hatalmas méretei ellenére egyáltalán nem recseg-ropog a készülék.

Alcatel One Touch Hero 2 teszt
[+]

Az előlapon egy 6 hüvelykes képátlójú, 1920 x 1080 pixel felbontású IPS LCD kijelző uralkodik, ami nagyon jó betekintési szögekkel bír és a 367 ppi-s pixelsűrűségének is köszönhetően igazán szép képet ad. A megjelenítő gyárilag kicsit hűvös színhőmérséklettel bír, a fehérek gyakran tűnhetnek kékesnek, ezen egy kicsit korrigálhatunk a beállításokban, de tökéletes megoldást jó eséllyel sose fogunk találni, ha a fehéreket már jól beállítottuk, akkor a többi szín lesz túl meleg. A kijelző egyszerre akár mind a tíz ujjunkat képes érzékelni, de a hátlapból kihúzhatunk egy Alcatel logoval fémjelzett érintőceruzát is, amivel szintén kezelhetjük az eszközt. A panel érintésérzékenysége nem tökéletes, kissé ritkásan lettek elhelyezve az érzékelőpontok, ezért darabosnak érezni néha a görgetést.

Kijelző-teszt
Benchmark Alcatel One Touch Hero 2 Gigabyte GSmart Akta A4 Samsung Galaxy Grand Prime Alcatel One Touch S9
Fehér fényerő 394 nit 330 nit 350 nit 474 nit
Fekete fényerő 0,38 nit 0,31 nit 0,48 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 1036:1 1103:1 729:1 1102:1
Színhőmérséklet 8492 K 8626 K 7373 K 7671 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Alcatel One Touch Hero 2 teszt
[+]

A képernyő alatt a három érintésérzékeny, fehér háttérvilágítással rendelkező vezérlőgomb, az előlap tetején pedig a beszédhangszóró, a fény-és távolságérzékelő szenzorok, a színes értesítési led és a másodlagos kamera kapott helyett. A ketyere jobb oldalán található a bekapcsológomb, fölötte a hangerőszabályzó gombok illetve a microSD kártya tálcája, a bal oldalon pedig a microSIM helye található. A készülék alján egy mono hangszóró, illetve egy mikrofon terül el, kettőjük között pedig a microUSB csatlakozó üldögél. Felül találjuk a 3,5 mm-es jack csatlakozót és az infraportot. A hátlapon megtaláljuk a mágneses tokhoz tartozó érzékelőket, valamint az érintőceruzát és a 13 megapixeles kamerát a ledes segédfényével.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A Nokia kezébe kerül az Alcatel-Lucent

    A finn vállalat szeretné megszorongatni az Ericssont és a Huawei-t, ennek céljából 16,6 milliárd dollárért felvásárolják a francia mobil távközlési hálózati berendezésgyártót.

  • 200 dollárért előrendelhető az Alcatel OneTouch Idol 3

    Az MWC kiállításon bemutatkozott Alcatel OneTouch Idol 3 nagyobbik, 5,5 hüvelykes kijelzővel ellátott készüléke 200 dollárért rendelhető elő az Egyesült Államokban.

  • Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) - szem behuny, lélek kitár

    A vállalat legújabb alsókategóriás terméke hardveres téren jelentősen túlmutat a konkurenseken, az ára is nagyon jó, egyedül a kijelző nincs annyira eltalálva.

  • Mobilarena TV: ringlispíl

    Mai műsorunk kereszttüzében az Alcatel One Touch Idol 3, annak is a 4,7 hüvelykes, HD kijelzővel szerelt variánsa áll majd, mely sztereó előlapi hangszórót és 13 megapixeles kamerát kapott.