Alcatel C651 - a ferdeszemű

Külső

Ismert tény, hogy az Alcatel kiszállt a mobilgyártásból. Eladták a céget egy kínai vállalatnak, de a fejlesztéseket nem állították le. Sőt, igazából az történt, hogy előbb csak a felét adták el a TCL-nek, és így jött létre egy vegyesvállalat, amely egy nagy csomó modell fejlesztésébe fogott. Aztán nemrég a maradék tulajdonjog is a kínaiak kezébe vándorolt némi pénzmagért cserébe. A C651 már készen volt, mielőtt megtörtént volna a második pénzügyi tranzakció, ám a dobozon már Made in China szerepel. Bár ez ébreszthet kételyeket egyesekben, a telefon összeszerelési minősége eloszlathatja azokat, a szorgos kis kínai kezek jól egybegyúrták a telefont, a fedlap nem lötyög, nyomkodásra nem recseg-ropog, vagy nyöszörög a készülékház.

A dobozból kiemelt telefonon rekordmennyiségű, négy fólia is van. Az előlap, a hátlap, a kijelző, és a fedlapon található külső ablak szintén védelmet kapott. Az Alcatel nem áll be a japán-koreai összecsukható telefonok formai irányzatába. A C651 összetéveszthetetlen külsőt kapott, amelynek legfőbb ismertetőjegye a fedlapon elhelyezkedő ferde kijelző. Az egysoros ablakban folyamatosan látszik az idő, de alapvetően igeny halványan, úgy lehet kivilágosítani, ha az oldalsó gombok valamelyikét hosszan nyomjuk. Ez alatt egy hatalmas Alcatel felirat olvasható. A telefon alján konkrétan nincs semmi, a tetejére került az infra, mellé pedig egy rögzített gumírozott ajtócska, ahol a töltő és a headset bemenete figyel. A hátlap tetején pedig egy picuri kamera, és egy hasonló méretű tükör kapott helyet. A készülék bal oldalán csak a hangerőgombok helyezkednek el, a jobb oldala teljesen sima. Az előlap és a hátlap cserélhető.

A kinyitott telefon gombsora szerencsére szintén nem teljesen átlagos, egyrészt kétszínű, mint a magyar százforintos, másrészt kicsit megvariálták a navigációs gombokat, ami nem ment a használat rovására. Joystick helyett ebben az Alcatelben egy öt állású navigációs billentyű kapott helyet, felette van a törlésre szolgáló „C” gomb, alatt pedig a fényképezőgépet indító billentyű helyezkedik el. A prototípuson pont fordítva volt még anno ez a dolog, és érzésre az egy hangyányival jobb elrendezés lehetett, praktikusabb, ha a törlés közelebb esik a számgombokhoz, de így sem okoz problémát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés