Hirdetés
Hardver, operációs rendszer, szoftverek, telefonálás
Hardveres szempontból nincs sok különbség a két masina között. Mindkettő egy 200 MHz-es TI OMAP procira épül, igaz, a HP-ban újabb van (OMAP 850 szemben az Airis OMAP 730-asával). A ROM/RAM páros mérete mindkét masinában 128/64 MB, programok tárolására a T470-nél 72, az iPAQ-nél 57 MB jut, a bővítést microSD kártyával lehet megoldani. Sebesség szempontjából a HP a nyerő, de alapvetően mindkét gép olyan gyors, mint a Boston Dynamics katonai robotkutyája hegyimenetben. Tehát marha lassúak, továbbá a Windowsnak köszönhetően kevésbé stabilak, mint a már említett málhás.
Airis T470
Az operációs rendszer viszont eltérő, az T470-en még Windows Mobile 5.0 for Smartphone található. Ennek rengeteg hátránya van: Exchange támogatás és Windows Live hiánya, puritánabb kinézet, szerényebb tudású Outlook, valamint korlátozott Office támogatás, ami azt jelenti, hogy a fájlokat csak olvasásra lehet megnyitni. Magyarítás csak a HP-n volt, az Airis viszont tud spanyolul is.
HP iPAQ 514
Extra szoftverek tekintetében szintén az iPAQ a nyerő. A HP szoftverei (Shortcuts, DataConnect, Tips, Help and Support) hangvezérlővel, Java környezettel, gyorstárcsázóval és Messengerrel találkozhatunk. Az Airis ezzel szemben teljesen fapad, van egy kevésbé használható Pocket MSN-ünk és ennyi, még egy rendes feladatkezelőt sem találunk rajta.
Telefonálás közben alapvetően semelyik géppel nem volt gond, a hangminőség kielégítő. Az ezzel kapcsolatos dolgokért ugye az Outlook felel, MMS támogatás és e-mail kliens mindkét masiában van, a hitelesített IMAP szerverek és a csatolt fájlok sem okoznak gondot nekik. A névjegyzék jó, neveket a szabad memória erejéig vihetünk be, extra mezőkből pedig szép a kínálat.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!