Hirdetés
Az Acer felhasználói felülete, egyebek
Meglepetésként ért, hogy a készülékre felkerült egy meglehetősen egyedi grafikus felhasználói felület is, mely az Acer Shell névre hallgat. Egy virtuális asztalról van szó, amivel az első bekapcsolás után nem igazán tudtam mit kezdeni, valahol tetszik, mert semmivel sem nehezebben kezelhető, mint mondjuk a HTC TouchFLO, viszont kissé gyermeteg hatást kelt. Az asztalon lévő borítékokon látszik, ha új üzenetünk vagy levelünk érkezett, netán elmulasztottunk egy hívást. A fontosabb szoftvereket is elérhetjük, a zenelejátszót viszont sajnos nem tudjuk innen kezelni. Fontos dolog, hogy az Acer Shell futása közben látszik a start menü is, nem úgy, mint például az Asus megoldásánál. Az asztal horizontálisan három képernyőnyi nagyságú, odébb nézni ujjal tudunk. Mókás, hogy a dolgokat gond nélkül átrendezhetjük, persze némi megkötéssel, az asztalon lévő dolgokat muszáj az asztalon hagynunk, pedig mókás lenne a CD-gyűjtemény az ablakban, no de mindegy.
Az Acer Shell futtatása közben vertikálisan is tudunk "lapozni", ilyenkor a képen is látható gyorsindító menü jön elő, ami pont úgy néz ki, mint az iPhone főmenüje, és csodák csodájára pont úgy is működik - ettől persze még jó. A görgetőrutin nem csak itt, hanem a Windowsos felületeken is elérhető, a beállításoknál piszkálhatjuk az érzékenységet és a sebességet. Az X gomb nem csak lekicsinyíti, hanem valóban bezárja a futó programokat, ezt a funkciót nem lehet kikapcsolni - én mondjuk nem is szeretném, de biztosan sokan vannak, akik máshogy szokták meg. Hasznos továbbá, hogy a tálca elemei automatikusan naggyá változnak, ha oda bökünk ujjunkkal - ilyet is láttunk már a HTC-nél, ugyebár.
Extra programokkal jól el vagyunk látva. A memória méretéhez viszonyítva kicsit talán túl jól is, de szerencsére a programok eltávolítása listából gond nélkül törölhetjük a gyári Acer alkalmazásokat is, amiket aztán az Application Recovery program segítségével újratelepíthetünk a ROM-ból. Van backup alkalmazásunk, memória optimalizálónk, egy jól használható feladatkezelőnk, gyorsindító menünk.
Szövegbevitelre nem csak a gyári billentyűzeteket, hanem az Acer új fejlesztési virtuális gombsorát is használhatjuk. Az ékezetes betűk bevitelével ugyan gondban leszünk, de egyébként nagyon rendben van, erősen hasonlít az iPhone megoldására, épp ezért jól is használható. Egy dolgot jegyeznék meg, ami a magyar vásárlóknak nem lesz túl előnyös: az Acer Shell világórájában egyetlen hazai város sem található meg, sőt, az országot sem adhatjuk meg, ami több, mint érdekes és egyben gáz.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!