Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marci__

    tag

    válasz #41133696 #26994 üzenetére

    Nem egyszerű kérdés, hogy miért nem alszik el a gép, vagy kapcsol ki a monitor.
    Adminként:
    powercfg /requests ---ez megmondja, hogy mi tartja ébren.

    Nálam például a hdaudio driver:

    C:\Windows\system32>powercfg /requests
    DISPLAY:
    None.

    SYSTEM:
    [DRIVER] High Definition Audio Device (HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0887&SUBSYS_
    1043837B&REV_1002\4&219b05b7&0&0001)
    An audio stream is currently in use.

    AWAYMODE:
    None.

    EXECUTION:
    None.

    PERFBOOST:
    None.

    FULLSCREENVIDEO:
    None.

    Természetesen nincs semmi "audio stream in use", hanem korábban a böngészőben flashvideót néztem, és bennragadt, hiába van már rég bezárva az a böngészőfül.

    Elvileg így felül lehetne írni:
    powercfg /REQUESTSOVERRIDE DRIVER "High Definition Audio Device" SYSTEM

    Ha működne, betehetném a Task Scheduler-be, de hol működik hol nem, leginkább nem. Nincs más megoldás, mint bezárni a böngészőt.

    XP-n semmi ilyen gondom nem volt, de 7 óta fennáll, és a 8-ban se sikerült megoldaniuk ezt a bonyolult feladatot.

    Mielőtt felhúzom magam inkább elmondom, hogy a powercfg AWAY módja pont a streamelésre vonatkozik.

    You can also use availability requests to enable Away Mode on Windows Vista and later versions of Windows. Away Mode is designed for entertainment and media PCs. When Away Mode is enabled, if the user places the system in sleep, the computer remains on (ACPI S0 state) and the display is turned off and audio is muted. Away Mode provides the illusion that the system turned off, while it remains powered on to deliver media content to networked PCs or Windows Media Center Extender devices.
    [link]

    Persze ez már programozási kérdés, egy modern lejátszónak elvileg nem lenne szabad megszakítania a streamet, amikor elmegy a gép aludni.

Új hozzászólás Aktív témák