Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaben22

    senior tag

    Helosztok. Új vagyok a DIY wasser témában, épp gépfejlesztés van nálam, szeretnék egy bika gépet összerakni. Fejben levegőt képzeltem el magamnak (Noctua NH-D14-em van most), de Intel i9-13900K(F) miatt kénytelen leszek vizezni. Jópár órát olvasgatással töltöttem, eljutottam oda, hogy most már van kedvem hozzá érteni viszont nyilván továbbra se értek hozzá :). Úgy tűnik sikerül szereznem egy Corsair Obsidian 900D házat, úgyhogy hely lesz (most amúgy egy Fractal Design XL R2-t használok).

    Célom:
    • alapjáraton egy nagyon halk computer összerakása (semmi pumpa zaj...)
    • terhelés alatt pedig legyen teljesítménye a rendszernek
    • egyelőre csak a CPU-t akarom bevizezni
    • 1-2 dolgora most nem költenék (monitort is vettem, víz se volt tervben, sok pénz ki fog most folyni sajnos), pl. venti vezérlés...
    • 1-2 dologban viszont az "inkább fájjon most és legyen jó nagyon sokáig" elvet szeretném követni
    • LED és egyéb látványelem nem kell, teljesítmény, megbízhatóság, hosszú élettartam, future proof, alapjáraton extra halk viszont igen

    Amiben szeretnék segítséget kérni:
    • összeállítottam egy "rendszert", ezt kéne megnézni hol választottam rosszul és keresni valami mást helyette
    • megnézni, hogy a válaszott elemek egymással kompatibilisek lesznek-e egyáltalán (méretek...)

    Választásom:
    CPU block: AquaComputer cuplex kryos NEXT 1700, copper/copper - ezt leginkább szimpátia alapján választottam, full réz, nincs LED, szét lehet szedni, ha valami gond lenne belül, de amúgy fogalmam sincs mitől jó egy CPU block, viszont jó drága, nem tudom van-e értelme ennek egyáltalán
    Szivattyú + reservoir: AquaComputer ULTITUBE D5 100 PRO reservoir with D5 NEXT pump
    Radiátor: 460 x 140 x 73 mm Aquacomputer airplex radical 4/420, Réz Lamellákkal
    Cső: 16/12-es lágy cső (lágyat szeretnék használni), 6 méter
    Fittingek: EKWB EK-Torque STC-12/16 - Nickel - lehet veszek majd derékszögű illetve szabadon forgó "hajlítottat" is
    Venti: push alkalmazásban 3x14cm-es Noctua NF-A14 industrialppc-2000
    Folyadék: deszt. wasser + alkohol a leírás szerint

    Ez nem kevés pénzbe kerülne, de ha future proof lesz, ha esetleg platformot cserélek a jövőben és nagyon sokáig kiszolgál és kapok jelentős teljesítményt érte, akkor lehet belevágok. Örömmel fogadok javaslatokat, pláne ha olcsóbb és jobb/ugyanaz :). Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

Új hozzászólás Aktív témák