Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cundeyy

    tag

    Üdv!

    Előre szólok, nehéz eset vagyok! :)

    Rászántam magam egy szép gépecske építésére.
    És ebbe terveim szerint belemenne egy kis vizecske is, amihez a segítségeteket kérném.
    Nagyon szemezgetek az Obsidan 900D házikóval, és szerintem egyet fogok is behozatni hamarosan.
    Tehát kiindulási alap ez lenne, ebbe kellene valami szépet építeni.
    Lap egy Asus Rampage 4 lenne egy 3930 társaságában, az egyszer biztos.
    Videokártyánál még kicsit bajban vagyok, mert nem tudom hogy 7970-et vegyek vagy várjam meg ezt az átnevezett verziót, hátha megy lejjebb az ára valamelyiknek, vagy jobb lehet a másiknál. De itt cf-ben gondolkodok mindenképp.
    És ugye most jön a neheze.
    Nézegettem a neten a vga blokkokat, és ahogy nézem az sem mindegy melyik kártyára veszi az ember.
    Lényegében 3 tetszik nekem a 'kínálatból'
    [link]
    [link]
    [link]
    De gondolom ezek nem passzolnak minden kártyához.
    Tehát a kérdés elsősorban az, melyik kártyát érdemes venni -tudom az másik topik- és ahhoz melyik blokk jó, illetve ha ezek nem valami jó darabok melyik blokkot ajánljátok.
    A baj további része.
    Mivel szép a ház, nagy a ház, fér bele bőven cucc.
    A 2 vga-nak elég lehet egy 4-es radi ha nem mindig alapjáraton mennek az órajelei?
    Gondolom a procinak elég egy 3as radi, ha a H100 is mondhatni elboldogul vele.
    Továbbá nem szeretnék félméteres csöveket, nem szeretnék rikító színű folyadékot bele.
    Valami hasonló elképzelésem van nekem is, mint a 900D oldalára feltett képek.
    [link]
    Tán még az a pirosas színű folyadék maradhatna is.

    Tehát röviden..
    Procira milyen blokkot érdemes venni. / nem szeretem az ezüst színűt, nem szeretem az átlátszót.
    vga-ra a fentebb linkelt hűtő bármelyike jó-e, illetve kell-e nagyon válogatni a kártyák közt miatta.
    Radiátor 4es elég a 2 kártyára, vagy nem ártana egy másik mellé illetve milyen radi, mert van 1500 féle. Vékony, vastag, phobya, ek vagy a listából a 27. gyártmány.
    Pumpa gondolom kettő kell, ha külön körre tenném őket. (lehet még a lapot is bevizezem, erre még alszok egyet) Azokból melyik, mert láttam itt beszéltetek hogy hangos, nem hangos, nagyot nyom stb.
    Tartály, csatik mekkorát érdemes, mert van azokból is 26 féle. 1/4, 1/2 stb.
    És ugye a cső illetve a fittingek.. Bilincsezni nem szeretnék, azt előre mondom.

    Illetve még egy olyan oldal, ahol ezeket meg lehet vásárolni.
    Subcooling, pcvizhutes ahogy nézegettem elég hiányos. Vagy ezeket mind mind más helyről kell megvenni?

    Első körben ennyit szeretnék. Bocsi így a "kirohanásomnak", de egyszer szeretném megépíteni jól a vasat, utána egy darabig nekem ott csendben legyen az asztal mellett.

    Válaszokat, ötleteket, segítséget előre is köszönök, akár komplett listával is előállhattok.
    Ha tudnám mi a jó, nem jönnék kérdezni.
    :R

    A nőknek állitólag 70 házimunkához kell érteni. A főzés, és a 69! :D

Új hozzászólás Aktív témák