Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Gordian #2235 üzenetére

    Te bazze, olvasd is el amit írok ne csak fröcsögjél.
    Vezetők -> Vatikánon belül az összes Pápa körüli egyénke, akik nem trabantal pöfögnek és nem panelházakban laknak, hidd el. PL: Paskai bíboros amikor én bérmálkoztam, megjelent egy 8-as Audival.. na én nem a kis papokról beszélek akik kicsiny parókiájukban elvannak, ha ez nem esett le sajnálom.

    Katolikus egyház=/=kereszténység... ja és nyugi :)
    Biblia: ha a kanonizálásról nem hallottál, olvass utána, kicsit kiszedtek, hozzáraktak pár dolgot. Amúgy meg ha elhiszed azt, hogy az emberek képesek jópár éven át arra hogy nem nyúlnak semmihez, akkor ébredj fel csipkerózsika. A kanonizálás nem úgy történt, ahogy feltételezed. Nem ült össze a főpapok vezetésével egy testület és nem hatalmi szóval döntötték el, hogy mi kerül ki és be és mit mire módosítsanak... Ennek a feltételezésnek ellentmondanak a történelmi tények... no meg a szakirodalom.
    A kanonizálás egymástól kvázi függetlenül alakult ki az egymástól eléggé laza kapcsolatban lévő gyülekezetek között. A gyülekezeteket nem fogta össze még hierarchikus felsővezetés, sőt még csak hatalommal sem bírtak, mert üldözte a keresztényeket az állami erőszakszervezet...
    A kánon kialakulása olyan gyakorlati szempontok szerint zajlott, hogy a gyülekezetek mely irastokat tartották érdemesnek arra, hogy lemásolják, ugyanis nem volt akkor még nyomtatás... amit szerettek, isteni ihletésünek vettek, arra rááldozták az időt és fáradságot, és lemásolták és a kialakuló liturgia részévé vált...
    A másolás annyira korrekten zajlott, hogy alig van eltérés a mai ismert bibliai könyvek és a fellelt korabeli irásos emlékek között...
    És mivel ezek a másolatok az akkor ismert világ minden részén megjelentek, a későbbi egyházi hatalom bár vsz esetenként próbálkozott, de esélytelen maradt az összes emlék meghamisításában... mert pld Etiopiáig nem ért el a kezük....
    Tehát van fogalmam a kanonizálásról...

    Persze Afrikába a dzsungel belssejébe is mindig eljutott egy pap hogy elmesélje nekik Isten üzenetét.. vagy amikor még Amerikát fel se fedezték, az indiánokat már a papok térítették.. A Bibliában van szó egy etipo kincstárnokról... Istennek gondja volt arra, hogy ő is megértse az igét.... szvsz nincs számára lehetetlen... még a dzsungelekben sem....

    Szerintem Isten az üzenetét, az emberrel együtt megteremtette, ezt hívhatjuk lelkiismeretnek. Részben szvsz igazad van, csakhát az Istentől való elszakadásunk eléggé ''átkalibrálta'' a ''műszert''..... nem mindig mutat helyesen....

    Én el tudom dönteni magamtól is azt, hogy ha belerúgok a kutyába az fáj neki és nem teszem, tehát nem fogom fellapozni a Bibliát hogy utánnanézzek ide tartozó példabeszédnek. Az életben azért vannak ennél összetettebb helyzetek is. Ismerek családokat, ahol pld a férj meg van arról győződve, hogy jót tesz a családjával, mikor rákényszeríti akaratát (jó szándékból) a családtagokra. Jót akar, de depresszióssá, alkoholistává vált közben a felesége, elhagyták a gyerekei.... stb... pedig ő tényleg azt hitte, hogy jót tesz. Nos az élet nem minden esetben olyan egyszerűen egydimenziós, mint az állatkínzás.....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák