Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #16775 üzenetére

    "A Filippibeliekhez írott levélben benne van, hogy Jézus, hogy vette fel az emberi formát, hagyta el a mennyet. Emberi formában volt, de isteni hatalommal cselekedett és tanított. Szerintem nem olyan volt "mintha" Isten járt volna a földön"

    na jó, akkor csak merüljünk bele 1 kicsit
    hangsúlyozom nem vitázni akarok, csak azt szeretném megmutatni, hogy én sem az ujjamból szoptam, amiket mondok:
    "Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.
    Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.
    Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala (isten ugye nem született); még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak...Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap..."
    mondjuk önmagában ebből a részből talán nem is derül ki egyértelműen, hogy ki mondja ezeket (még a szövegkörnyezetből sem), de mégis KI mondhatna magáról ilyeneket?
    sztem csakis Jézus
    és pál szerint is:
    "Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által,
    A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette,
    A ki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása..."
    (tehát "olyan mintha...")
    és végül, de közel sem utolsó sorban:
    "Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett."
    azaz isten önmagán kívül mindent alárendelt neki
    sztem elég világos
    Jézus is ezt mondta:
    "(gyakorlatilag) minden hatalom nékem adatott"
    (mert értelemszerűen kivéve persze az isten feletti hatalmat)
    "Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben."

    "hogy lehetséges, hogy mégis mindannyian ugyan azt értették meg"
    nem tudom
    pont ezért adtam némi hangot az ezen történettel kapcsolatos kétségeimnek... :U
    (bár a jól megválasztott helyszín akusztikája valóban javíthatott a dolgon)

    "Ez azért furcsa kérés"
    akkor még mindig nem fogalmazok elég világosan
    nem kérek én semmit
    nekem csak ez a mondatod szúrt szemet:
    "Az Újszövetségben található könyvek mind történelmileg hiteles, szemtanúk által is hitelesített és külső személyek (nem keresztyének) által is megerősített TÉNYEKET tartalmaz. "
    vagyis - gondoltam én - te ezt úgy érted, hogy MINDEN ami csak le van írva az EGÉSZ újszöviben az csupa-csupa szilárd tény az utolsó szóig
    amiket külső források is megerősítenek

    "De biztos tudsz mondani érveket hogy miért lenne jobb zombinak lenni"
    azt nem tudom teljes bizonyossággal megítélni, hogy jobb lenne-e
    de az tuti, hogy a szabad akarat nélkül élhetnénk egyfajta boldog robot-elégedettségben és nem lenne ez a mostani kínlódás
    illetve az is biztos, hogy ha soha nem tapasztaltuk volna meg a szabad akaratot (nem szakíthattunk volna a szabad akarat fájáról sem...?!), akkor nem is hiányozna
    így most már persze
    de akkor nem

    "Ha nem idegeled magad, akkor korábban hazudtál? "
    nem
    csak poénkodtam
    (ott volt mellette a szélesen vigyorgó ikon is)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák