Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viralmind

    aktív tag

    Udvozletem!

    Segitseget szeretnek kerni ,adott routeren ddwrt fut,ami egyebkent szepen teszi a dolgat,am a nyomtato beuzemelese nem akar osszejonni sehogyan.Egy 4 portos usb-hub van a hataba nyomva abban egyenlore egy 4gb-s pendrive van beletolva ami szuperul mukodik mountolja ,elerheto netrol ftp-n keresztul ,tehat ez a resze jol mukodik,tegnap probaltam melle tolni egy usb-s nyomtatot,a ddwrt-admin feluleten erre a service-usb-menu pont alatt van lehetoseg a nyomtato tamogatast bekapcsolni amit meg is tettem ,oszinten szolva minden tamogatas be van ott kapcsolva usb1.0,2.0,core usb ,printer support,storage supp,szal minden aktivalva van.Azt gondolna az ember hogy ez igy mukodni is fog ,hiszen ezert van ez a lehetoseg. NOs nem mukodik igy ,sot picit utananezve ez igy onmagaban soha nem is mukodott senkinek /ha valakinek igen akkor elnezest a problemat bepotyogtem googliba es onnan szurtem ezt le/

    Szoval innen tovabblepve gondoltam akkor megprobalok valami leiras alapjan menni tovabb ,egyik forumtars linkelt is egy megoldast
    [link]

    Itt nagy vonalakban arrol van szo ,ha valakinek nincs kedve megnezni a linket,hogy kapcsoljam be a jffs2 tamogatast,a jffs takaritast ki,majd putty-al belepve toltsem le a routerra a nyomtatodrivert es telepitsem:
    cd /jffs
    wget http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/atheros/packages/p910nd_0.93-1_atheros.ipk
    ipkg install p910nd_0.93-1_atheros.ipk
    rm p910nd_0.93-1_atheros.ipk

    itt megjegyzem hogy a p910nd_0.93-1_atheros.ipk csomag mar nincs az oldalon p910nd_0.93-2_atheros.ipk van ,ezert azt toltottem es telepitettem ,de gondolom en ,hogy ennek nincs jelentosege ,ez egy ujabb csomag.

    NOs a leiras alapjan meg egy teendo volt az admin feluleten megpedig egy indito script beillesztese,ami ugy e startup-kor elindul es felhuzza a nyomtatot ,legalabbis en igy ertelmeztem:

    "Step 5: Launch p910nd on startup"

    In the web interface, click tab administration tab then click commands. Enter the following code and click "save startup".
    Code:

    /jffs/usr/sbin/p910nd -b -f /dev/usb/lp0 0
    /bin/mkdir -m 755 -p /dev/usb
    /bin/mknod -m 660 /dev/usb/lp0 c 180 0

    Ezt az adminisztrator menupont -> parancsok opcioba en copy-paste jelleggel be is toltam majd mentettem.
    A router ujrainditasat kovetoen kb ugyanott tartok mint amikor nem volt a fent emlitett leiras alkalmazva,tehat a nyomtao meg mindig nem mukodik sajnos.Ezt megelozoen egy asus wl500-as routerem volt tomatoval az minden mokolas nelkul kezelte ,tehat gondolom nem azzal van a baj hogy nem ismerne fol a nyomtatot a driver vagy ilyesmi.Egyebirant hogy a ddwr-openwrt temahoz is szoljak akkor reszemrol TOMATO :-) ott webes feluleten minden megy tenyleg meg az a nyomtato megosztas is ,ami dd-ben szinten feature-kent szerepel webes feluleten ,megis ezekszerint parancssorokkal scriptekkel kell mokolni.Na de nem szeretnek elterni a tematol es nem is ertek hozza ennyire.

    Szoval szeretnem azoknak a segitseget kerni akik ddwrt-t hasznalnak es sikerult beizzitania rajta a nyomtato megosztast ,hogy esetleg bemasolnak ide az indito scriptet vagy egy lepesrol -lepesre linket vagy leirast adnanak ami ugye mukodik is,vagy ha ez a leiras amit fentebb irtam mukododkepes akkor segitene abban vki hogy mit benaztam el:-) a routeren a p910 driver telepult ezt megneztem szerintem az indito scriptel van valami problema mert olyan mintha ott sem lenne.

    Az iromanyom hosszaert elnezest kerek ,csak szerettem volna reszletesen leirni a problemat.

    Segitsegeteket eloreis koszonom!

Új hozzászólás Aktív témák