Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Bad Pritt #76379 üzenetére

    Én pont ezt gondoltam, csak annyi különbséggel hogy én talán csak a Fallouttal vagy a Fallout 2-vel játszottam. Ez egy sorozat a játék fantáborának. Önállóan külsősöknek túl harsány, túl vad, túl színes és gyakran szinte egy Mad Max paródiának tűnik, erősen klisés. A jelenben tartja az embert, jelezve hogy van egy komoly háttértörténet, történelem, de az most nem fontos. Ilyen fura ugrálással a komoly és a parodia vonal között az Orville-ben találkoztam.

    Amitől működik az a játékból jön.
    Amitől nem működik az szintén a játékból jön.
    Több mint tisztességes játékadaptáció, de számomra csak egyszer megnézős. A Halohoz képest sokkal jobban ügyeltek a háttérsztori bemutatására, de kevés lett benne a rejtély az évad végére, nem igazán volt cliffhanger, kevés a mellékszál és a történet főszála eléggé egydimenziós maradt.

    Azt el tudom képzelni, hogy az USA-ban egy bizonyos generációnak ez benne volt az életében, mint valódi lehetőség, és a jelenlegi prepperek kaptak egy új cultfilmet.

    A rengeteg odaillő dalbetéttel pedig valami újat tettek le az asztalra.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz Bad Pritt #76379 üzenetére

    Na kéremszépen ilyennek kellett volna lennie a Halo sorozatnak szerintem. Legalábbis ha a terjedelmes és értelmes leírásodat nézem meg az összes eddigi visszajelzést a Falloutról. Én még tartogatom, jövő héten szabadságon leszek, akkor letolom egyben.

    Live-Die-Respawn

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Bad Pritt #76379 üzenetére

    Fallout (2024)
    season 1 finale

    Tegnap fejeztem be, pár nap kellett hozzá, nagyon nézette magát. Még este akartam írni egy nagyobb szösszenetet róla, de elnapoltam mára, és kb. leírtad amit én is akartam volna, így csak pár dologgal egészíteném ki:

    Valóban jó adaptáció lett, mind a történet, mind a cast remek. A zene többnyire adott volt, de azzal is jól operáltak. A Lucy-t alakító Ella Purnell remekül hozza a naív Vault (bunker) lakót, aki a felszínen szépen jellem fejlődik, Walton Goggins pedig szuper volt Cooperként a múltidéző részekben (flashback jelenetek), és Bountyhunter Ghoul maszkkal az arcán is. Az is tetszett, hogy nem maradt félbe a Vault 33 élete Lucy kalandozásának kezdete után, remek mellékszál kerekedett ki abból is. Ami számomra kicsit gyengének hatott az Maximus szála, a karaktert alakító Aaron Moten nem mindig volt toppon szerintem.
    Viszont annak örültem, hogy kutya fronton nem merült feledésbe a belga malinois se és még Cooper múltjában lévő border collie is kapott említést a történet szempontjából. :B

    Az biztos, hogy az imdb-s 8-9 pontot megérdemli (8.7 épp). Jó persze lehetne mondani, hogy jó alapanyagból könnyű jót csinálni, dehát láttunk már számtalan példát, hogy ez nem mindig van így, elég csak a közelmúltból idézni a The Last of Us féle szégyent, de a Halo is bukdácsol 2 évad után is. :U

    Ja és ennek még a plakátja is menőn néz ki. :K

Új hozzászólás Aktív témák