Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Logicman86

    tag

    Sziasztok!

    Átlagosan heti 15-20 óra játékra(konzol) és napi szinten filmezésre (streaming: Netflix, HBO Max stb. + alkalmanként letöltött tartalom), illetve minimális TV adás nézésre keresek TV-t, világosabb szobában. A keret 350-400k.
    Jelenleg PS4 pro-val megy a játék, de kilátásban van PS5-re váltás is. Főleg az utóbbi miatt akadt meg a szemem az X93j modellen (4K 120Hz, HDR, VRR)

    A Sony XR55X93j mellett szóba jött még a Samsung Q90-es széria is és az LG OLED55C11LB.

    Sony:
    - pros:
    - Android TV OS
    - VRR
    - magas contrast (IPS-hez képest)
    - magasabb fényerő (OLED-hez képest)
    - jelenleg 340k-ért hozzá lehet jutni
    - cons:
    - felhősödés (VA panel)
    - "fakóbb színek" (IPS-hez képest)

    Samsung:
    - pros:
    - jobb színek (VA-hoz képest)
    - cons:
    - gyengébb contrast (VA-hoz képest)
    - drágább
    - nem Android OS

    OLED (LG):
    - pros:
    - tökéletes szín
    - tökéletes contrast
    - cons:
    - gyengébb fényerő
    - nem Android OS
    - beégés
    - drágább (bár most ~400k körül kapható)

    Előfordulhat, hogy itt-ott hülyeséget írtam, de leginkább ezekkel az infókkal találkoztam. Nyugodtan javítsatok ki ha vmi irtózatosan nagy balgaság :D

    Szóval a fenti igényeim alapján ezek a TV-k vannak jelenleg a listámon. Tudnátok nekem érveket és indokokat mondani, hogy miért lenne vagy éppen miért nem lenne számomra jó választás az X93j ? Esetleg jobb alternatíva ha van akkor arra is vevő lennék. Illetve az LG OLED TV-je (vagy esetleg másik OLED) szerintetek mennyire lenne jó választás? Vagy maradva Sony-nál, neki vmi OLED? OLED esetén a keretet tudod kicsit bővíteni ha vmi 'best buy' modellről lenne szó.

    Tudom ott a Milyen TV-t vegyek topik is, de az X93j nagyon belopta magát a szívembe, a listám elején szerepel és úgy gondoltam, hogy itt konkrét tapasztalatok alapján kaphatnék infókat róla.

    Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

    Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

Új hozzászólás Aktív témák