Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz NY_A #1355 üzenetére

    Ez egy döntés amit a fejlesztők választottak, hogy hogy viselkedjen a kamera szoftver.

    Két paraméter befolyásolja ezt a problémát: záridő és ISO.
    A két érték fordítottan aránylik egymáshoz (már telefonnál, mert rendes fényképezőnél még bejön a képbe a blende, amit lehet variálni, de ez itt fix), tehát ha csökkented a záridőt, akkor növekszik az ISO, ami zajosabb képet eredményez.
    Az iPhone szoftvere itt inkább az alacsony záridő választja, hogy a mozgó tárgy ne mosódjon el, cserébe magasabb ISO-t, ez által zajosabb képet eredményez.

    A Samsung meg pont fordítva, magasabb záridőt választ, ezáltal viszont "tisztább", szebb képet kapsz.

    Nyilván ha a mozgó tárgy/gyerek megörökítése a cél, akkor az előbbi lenne a kívánatos.

    Ha jól rémlik, akkor viszont a Samsung esetében a kamera beállításoknál van lehetőség a záridőt előnyben részesíteni.
    A kamerabállítások/intelligens optimalizálás alatt, ha minimális-ra állítod, akkor az nem pont ez csinálja?
    Még nem próbáltam, de engem is érdekel a dolog, legtöbbet én is gyereket fotózok beltérben.

Új hozzászólás Aktív témák