Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joe.36

    addikt

    válasz mrlujoak #4013 üzenetére

    Köszönöm a választ

    A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

  • sir fg

    aktív tag

    válasz mrlujoak #4013 üzenetére

    Én azon kevesek közé tartozom, akik maximálisan elégedettek a segédfény működésével, nem hiányolom a villanó funkciót. Szóval ne értsd félre. Csak azt kérdezném, hogy miért függ össze a hardveres exponáló gomb hiányával ez a működés? Oké, hogy van folyamatos AF üzemmód. De attól, hogy nincs gomb, még nem kell kötelezően folyamatos AF üzemmód. Hiszen a kijelzőn lévő szoftveres expó gomb is ugyanazt a funkciót nyújtja, mint egy hardveres gomb, csak tudni kell használni.
    - A gombot megérintve (és úgy tartva) rögzíti a fókuszt. (Vagy ha nincs automata AF, akkor ennek hatására fókuszál). = félig lenyomott HW gomb.
    - A gombot elengedve exponál. = teljesen lenyomott HW gomb.
    - A gombról lehúzva az ujjunkat nem exponál. = félig lenyomott HW gomb felengedése.

    Tehát a "nincs hardveres expo gomb --> kell a folyamatos AF --> folyamatosan világító segédfény kell" logikai láncolat szerintem hibás. Különben is, attól még villanhatna folyamatos fény esetén is, mint pl. a SE k750i-n.
    Én azzal szoktam amúgy érvelni, hogy azért jó ez így, mert folyamatos segédfény mellett az automatika a képességeihez mérten a lehető legjobbra be tudja állítani az expozíciót és a fehéregyensúlyt, mivel a fényviszonyok a kép elkészültekor már nem változnak (nincs villanás). :)

    [ Szerkesztve ]

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

Új hozzászólás Aktív témák